• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
To je proljetnji cesnjak, klasika. Sadi se u cijeloj regiji i poprilicno je sličan bez obzira u kojem se podneblju sadi. Eventualno mu se boja cesnja razlikuje s obzirom na vrstu zemlje...
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Tnx dobio sam par desetaka kila koji je poceo pomalo vec klijati pa bi ga zasadio na proljece ! Nadam se da se isplati ;)
 
Posljednje uređivanje:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Evo kod mene palo sigurno dvadesetak cm snijega...jedan dio češnjaka skeoz pod snijegom a jedan dio koji je veći vrhovi vire iz snijega...
Nadam se da mu neće smetati :/
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Evo kod mene palo sigurno dvadesetak cm snijega...jedan dio češnjaka skeoz pod snijegom a jedan dio koji je veći vrhovi vire iz snijega...
Nadam se da mu neće smetati :/


Nece mu smetat bez brige :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
hoće li netko imati proljetnog za prodati? trebat ću tridesetak kila za posaditi.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
po već ustaljenoj praksi u hr je najbolje prodavati za sjeme. to je nešto kao piramida sreće, ako znaš o čemu se radi... gle, s nekom većom količinom možeš prodatavat i trgovačkim lancima, nije problem. ali ne očekuj 50 kn/kg. a ako imaš mjesto na tržnici - prodaj tamo.
@paolo, palo mi je na pamet napravit ovako nešto, svaki red ide posebno. 15 x 15 cm nosači s noževima. nož bi trebao biti kao na bočnoj vadilici krompira. na skicama se ne vidi, ali vrh bi mu trebao ići u špic, poput dvostrukog raonika. iza bi išao poluotvoreni rešetkasti tuneli, koji bi se u razini okvira vadilice spajali u jedan s bočnim izlazom. balansni kotači i zadnji uteg bi bili obavezni...




 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
Pozdrav
Bio neki dan na njivi i lijepog iznanađenje....sav je niknuo iz zemlje vani,poslije toliko vremena.Najvjerojatnije da mu kisa nije odgovarala jer je padala stalno,al ok je sada.Imam straha sada za mraz jer vec 3 jutra dobro bijeli.Nego imam jedno pitanje:dali bi bilo dobro prosuti pepela po njemu i oko njega.Negdje sam tu citao da je netko to radio,pa pitam onako jer sam pocetnik u tome i dobrodosao mi je svaki dobronamjerni savjet.
Hvala unaprijed
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
pepel neutralizira tlo, ne znam što bi dobio s time, jedino ako ti je kisela zemlja, ali ni onda to nije rješenje. to ti je ko da zapališ strnjak. više štete nego koristi...
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Drveni pepeo (znači NE od ugljena i samo od listopadnog drveća)sadrži do 40 % vapno koji neutralizira tlo a isto tako ga i biljke trebaju kao kalcij, osim toga drveni pepeo sadrži i dosta kalija(negdje sam pročitao 10-15%) i nešto fosfora, također naišao sam i na podatak da lukovičasto povće odlično reagira na isti.Ja ga svake godine bacam po češnjaku i sve 5, tako da nemožeš pogrešit osim ako ti je tlo izrazito alkalno.
ps. o pepelu kao gnojivu vjerovatno više zna bobostar.
pozdrav
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Pepeo od čega? od ogrjevnog listopadnog drva ne sadrži nikakvih teških metala, 100% prirodno gnojivo, pepeo nečeg drugog, poput peleta možda i sadrži nekakvih primjesa poput ljepila i sl.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Evo kako kod mene izgledaju jesenski i proljetni cesnjak. Nema snijega ni nekih mrazova i nije mi zao...


 
Posljednje uređivanje:

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Dobar vam dan svima!Zanima me jel ok ovo za ovaj zimski period?
 

Prilozi

  • DSC_0127.jpg
    DSC_0127.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 163
  • DSC_0123.jpg
    DSC_0123.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 153

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
dobio sam 5 kg češnjaka a neznam koji je jesenski ili proljetni planiram ga saditi dok mognem u polje,hoće li mu smetati ako je jesenski
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
sad kada se snijeg povukao (tu je bilo oko 30 cm i na to je pao još koji cm onog leda) , pogledala sam si češnjak. mjestimično je "visok" i 10-15 cm, ali je u biti polegnut i listovi su valoviti. jel to normalno? baš valoviti, ono...ko valovi...
moram napomenuti i da tu sve pliva...mislim, blato blato...
 

Najnoviji postovi

Na vrh