• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Demetra

Novi član
Tu od
18 Velj 2014
Poruka
23
Istina, malo mirnije spavam.
Trenutno proučavam folijarna gnojiva, nisam još radio prihranu a vrijeme je.
Zanimljiv mi je poly feed program od haife , jel ima netko iskustva sa tim proizvođačem i općenito kako prihranjujete, koliko često i slično?
Bio bi zahvalan na pomoći.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nskendrovic

Novi član
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
7
Evo sve je na kraju dobro prošlo pa možemo nastaviti dalje po planu.
Imam ja jedno meni dosta bitno pitanje.
Što mislite koja bi bila realna cijena za ponuditi nekom velikom odkupljivaču ako planiramo dugogodišnju suradnju.
Ja stvarno pojma nemam koliko da tražim. Znam da nije eko pošto smo dva puta tretirali protiv muhe i plemenjače a planiramo još jednom. Ali nije baš ni kinesko česme.
Moram do ponedjeljka na dva mjesta poslati cijenu a neznam kako da se postavim.
Naravno želim što više a da ne ispadnem pohlepno djubre i da me nedaj bože u konačnici odbiju.

Lp svima i još jednom, svima puno hvala na savjetima i pomoči!!
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Znam da je prosle godine bio po 20-28 kn/kg, ali vidis koliko ga je ove godine nasadjeno, mislim da bi mogo i do 15 otic. Sve zavisi od dogovora ;) u rami todoric otkupljuje po 2,5 km (oko 10 kn), pa ti sad vidi...
 

nskendrovic

Novi član
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
7
Iskreno, mislim da sve to što je ove godine je zasadjeno je kap u moru. I dalje če se uvesti preko 90%. Naš je ipak ''domači'' i bar u nekom pogledu kvalitetniji od uvoznok.
I ja sam se bojao da če te reči 15kn...to mi je najgora solucija jer onda neznam koliko prodati a koliko dalje zasaditi. Ako je ispod 15 nemam šta nego sve zasaditi pa pokušati ponovo iduče godine...ako je iznad 15 moram prodati dio da uđem u sistem a onda polako dalje.
 
I

ikules

Guest
Pozdrav svima, evo malo friških slikica s polja češnjaka, ramski češnjak, okolica Zagreba, površina oko 6000 kvadrata. Češnjak by ikules and homervangogh :)

http://1drv.ms/1lTm2P6
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ne bih se baš složio da je kap u moru. znam ljudi koji su u krugu od 5 km od mene sadili i po 600 kg. ma nasađeno je toga ko blata, barem u slavoniji. a iskreno, ja sam do sada na svojih pola jutra radio manje od 10 radnih sati. a sad krećem u izradu vadilice i mislim da će i vađenje uzet max. 3-4 sata. ako prođem s malčerom dva dana prije vađenja, ujutro prođem grabljama, sve na jednu hrpu prevučem i super... od posla ostaje samo malo probrat i to je to. ako se izuzme priprema sjemena za sadnju i obrada zemlje, nema tu baš nešto previše posla, pa ne vidim zašto bi i koštalo bogtepitajkolko :D: a i to domaći je relativan pojam. po čemu se razlikuje hrvatska pšenica od talijanske? apsolutno po ničemu. a ljudi su do sada špricali po 5-6 puta. neki i više. osim što je rastao u domaćoj zemlji, ništa drugo nije domaće. da se razumijemo, ja u svakom slučaju podržavam hrvatski proizvod, pa makar bio i lošiji od konkurencije. samo tako možemo i ići naprijed.
ali ljudi, shvatite, ako ste vi proizveli češnjak istom tehnologijom kao španjolci, onda vaš treba biti JEFTINIJI jer nema troškova transporta i sl.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Kod mene skoro pa idealno:



@ludimilojko: svaka cast, a ja trazio tu viruse, tripse i baba roge... Kod mene bude kao na slikama od Paola, ali ni na 1%, ma i to sam puno rekao... Ljute neke muhe kod vas :)

@Demetra: 21 21 21, pa 9 12 36, pa 13 2 44 od haife, mada bi puno bolje sa sistemom za fertirigaciju. Trebaju vam i neka "anti šok" gnojiva a preporucam i Trafos K iz prve ruke takodjer...

@itp Slazem se sa svime. Znas li kakav mi je cesnjak kod M.M., znam da ga obadjes ponekad.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
bio sam negdiprije, jedan dio je odličan, a jedan dio je malo slabiji, ali mislim da će to bit ok samo dok ga okopaju. jedini problem je što mislim da su krivu lokaciju odabrali, teška je zemlja tamo. poslat ću ti sliku u pp.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Je, zadnji tjedan u 9. mjesecu ovu ranu vrstu. Srednje ranu pocetkom 10. a i proljetnog do kraja listopada... Tako mi se pokazalo najbolje, to bi znacilo da kontinentalni dio moze slobodno sredinom rujna...
Mislim da ce i srednjerana vrsta, ona kao kod vas, biti spremna za vadjenje prije 01.06.

Ono sto me ne veseli je prognoza vremena, nadao sam se suši, trebat ce zastita od trulezi...
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Budes ti to vec rijesio he he inace svaka cast jako ti dobro cesnjak izgleda a i vidim da ga napajas vodom kap po kap dali imas spremnike vode ili bunar ako imas spremnike od koliko litara i na koliko duga crijeva ti je sistem ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivicakrc

Član
Tu od
12 Stu 2012
Poruka
35
ne bih se baš složio da je kap u moru. znam ljudi koji su u krugu od 5 km od mene sadili i po 600 kg. ma nasađeno je toga ko blata, barem u slavoniji. a iskreno, ja sam do sada na svojih pola jutra radio manje od 10 radnih sati. a sad krećem u izradu vadilice i mislim da će i vađenje uzet max. 3-4 sata. ako prođem s malčerom dva dana prije vađenja, ujutro prođem grabljama, sve na jednu hrpu prevučem i super... od posla ostaje samo malo probrat i to je to. ako se izuzme priprema sjemena za sadnju i obrada zemlje, nema tu baš nešto previše posla, pa ne vidim zašto bi i koštalo bogtepitajkolko :D: a i to domaći je relativan pojam. po čemu se razlikuje hrvatska pšenica od talijanske? apsolutno po ničemu. a ljudi su do sada špricali po 5-6 puta. neki i više. osim što je rastao u domaćoj zemlji, ništa drugo nije domaće. da se razumijemo, ja u svakom slučaju podržavam hrvatski proizvod, pa makar bio i lošiji od konkurencije. samo tako možemo i ići naprijed.
ali ljudi, shvatite, ako ste vi proizveli češnjak istom tehnologijom kao španjolci, onda vaš treba biti JEFTINIJI jer nema troškova transporta i sl.

nemoj malčerom.
češnjak bi trebao 20tak dana nakon vađenja biti na sušenju zajedno s lišćem. za to vrijeme sve hranjivo prelazi u glavicu i zatvara se glavica.
 

Demetra

Novi član
Tu od
18 Velj 2014
Poruka
23
Takvo uvijanje listova je bio i kod mene problem a prouzročila ju je češnjakova muha koja je ove godine krenula već u prosincu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@ivicakrc, prošle godine sam prošo malčerom, nije bilo loše. ako ga budem stavio malč od slame, onda možda ni neću. ali mi se neda kasnije čupat pera...
 
Posljednje uređivanje:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Budes ti to vec rijesio he he inace svaka cast jako ti dobro cesnjak izgleda a i vidim da ga napajas vodom kap po kap dali imas spremnike vode ili bunar ako imas spremnike od koliko litara i na koliko duga crijeva ti je sistem ?

Ima rijeka i sustav kanala jos iz Austro Ugarske, motorima se natapa.

Inace nije potreba u cesnjaku, on najvise voli susu ali za neke bolje prinose svakako dobro dodje.

@itp Ako mislis sadit na istoj zemlji nemoj malcirat, da ne ostane kakve bolesti. Mada sumnjam da hoces :) Oprezno sa vadilicama, cesnjak osjeti i najmanji udarac ili nagnjecenje i brzo pocne propadati takav...
 
Posljednje uređivanje:

zagorjerules

Član
Tu od
27 Lip 2012
Poruka
57
Pozdravi iz Zagorja, evo dobro se drzimo, malo nas muce neke musice, ali mislim da nebude nista opasno.. vec sam zamolio za pomoc u vezi toga, ali nitko se konkretno nije javio.. evo tak to izgleda, znaci nije muha nego musica:


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene skoro pa idealno:



svaka čast, kada budeš vadio, javi mi se, pa ću uzeti nešto sadnog materijala od tebe.......

ja takvog imam na možda 30-40 kvadrata, a imam 4 vrste i samo jedna je takva, druge su manje i tanje stabljike......i samo jednom preventivno je prskan cromogorom, i to je sve.......za sada nisam ništa primjetio.....možda poslije uskrsa prskati još jednom preventivno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh