• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Guma je super. Super je i slama, ali u određenom vremenskom periodu. Ja u pravilu nisam imao problema s travom do 3.-4. mjeseca, a onda bi radio kultivaciju i otišlo bi oko 80% korova. A slamu smo stavljali kao malč u paradajiz, za luk si nisam dovoljno nabalirao, pa je nisam htio razbacivati. Bilo bi dobro da bude žitna ili ječmena, jer se zobena slabo izvrši pa niče zob iz zemlje. Treba biti oprezan sa slamom, ne smije biti pregusta da ne diše, zbog gljivica, a ne smije biti ni previše rijetka da ne istera korov. Ali je jako zgodna stvar, za razliku od svih te gume ili folije, nemoraš misliti hoće li ti što ostati u zemlji. I bilo bi dobro da da je prije toga isjeckaš. Ako nemaš sječkaricu (ili ako nije kombajn to već odradio) i ako su manje količine, raširiš je i pređeš par puta vrtnom kosilicom preko nje...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ma imam onu u velikim balama,pa dovest sa vilama i odmotati ako bude išlo,to je taman debljina ako se ne varam. samo ako stignem,javljaju loše vrijeme.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ček, jel taj češnjak već niknuo ili? Moj ti je savjet da to probaš napraviti u proljeće. Ako sad staviš slamu, pokupit će vlagu i istrunuti.
Ja sam, recimo, razmišljao da pobaliram kukuružnjak i u proljeće ga isječkam i onda ga lagano rasuti prikolicom za stajnjak ali bez vitla, samo s lancima.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sve kasni ove godine, ali stigne se još, nije kasno. Nisam ni ja ništa, tek sad pšenicu sijem...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pa jel ta fora ekološki još uvijek pali?? Koga briga,pa jel će se netko otrovati i riknuti ako si bacio malo umjetnoga,poprskao koji puta ili neznam što. Tko uopće i može dokazati da je baš taj njegov ekološki,oćemo ga slati na analizu kad ga kupimo,svašta. Ja bacim stajskoga,bez umjetnoga ove godine,u proljeće prihranim sa Kanom,i ako stavim tu slamu ne trebam ni prskati protiv trave,i gdje češ recimo bolje i više ekološki,a i tko mi to vjeruje,ideš na to da kupci vjeruju u tebe i da na kraju krajeva uišparaš novčano na svim tim preparatima. E to je sva istina,sve ostalo je bla bla-
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
kod kralja cesnjaka u utrinama mozete kupiti ekoloski cesnjak idobiti upute za sadnju .

Neka mi nitko ne zamjeri kralj češnjaka ima samo dobru propagandu u medijima a o ostalom bi se moglo pričati .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
I ja se sa time slažem JOSIPDOLAC
Čak sam i sadio njegov češnjak koji je dobrano bio lošiji od moga.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Prvo su svi počeli prodavati s "DOMAĆI" a sad kad je tržište zasičeno "domačim češnjakom" sad se počinje s "EKOLOŠKI"...što će biti slijedeće?
meatballs.gif
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Jedne zime je pokupio sve sto je u Vrgorcu ostalo, prodavao po 100-120kn ali ga je i placao 70... Sada su mu jaja od kokosiju hranjena cesnjakom hit.

Bhorv. Znas nekog ozbiljnijeg poljoprivrednika da ga nije uspio prodat? Pusti njuskalo, vecina tamo nema ni OPG otvoren a kolicinu manju od 100kg.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Gorane koje su realne cijene češnjaka da budu svi zadovoljni i kako se prodavao ove godine a koje su cijene sada . pozz
 
Posljednje uređivanje:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
E sad sto je realna cijena... Ajmo ovako; oko 10-12kn/kg je po isplativosti izjednacen sa vecinom povrtlarskih kultura.
Ove godine se ni treca klasa nije prodavala (koliko ja znam i vidim) ispod te cijene. Vecinom se na veletrznicama prodavala prva klasa od 20-30kn a ne vjerujem da se sada dobar cesnjak moze kupiti ispod 30kn na veliko.
U otkupima centara vrijede druge cijene, identicne cijenama spanjolskog cesnjaka a koji je vecinom oko 15kn.
Ne umisljam da znam kakvo je stanje u cijeloj RH ali cini mi se da domaceg i nema bas vise u prodaji. Doveze se madjarski ali on je i skuplji od domaceg...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Kupila sam jučer u Konzumu češnjak pakiran u malim mrežicama. mislim da je bio 9 kn samo se ne sjećam koja "kilaža". no uglavnom par glavica. Piše na etiketi: izvorno Hrvatsko.
Jel to neki (ne)sretnik od avde?
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Evo cjena kineskog 3,28 + PDV pa ti sad budi konkurentan,
http://www.animus.hr/cjenik.html

Inače češnjak od ove godine izbacujem iz proizvodnje, stvarno kilavo ide u prodaji kao konzumni, svi se bacili u sadnju a mediji malo podpirili vatru kak je to isplativo,
od moje ukupne količine koja nije velika oko 700 kg od toga 600 kg je prodano ljudima koji su ga ove jeseni posadili, a kad zbrojiš dva i dva sve ti je jasno, kako će onda biti iduće godine, mada je češnjak interesantan što ulog nije veliki kao na ostalim kulturama tipa krastavci, paprika, osim ako ne kupuješ sjemenski :icon_mrgreen:

uglavnom sretno svima
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
Evo ako nekog zanima naše iskustvo,mi smo prošle godine uzgojili prvi češnjak.
dobili smo nakon svih bolesti oko 300 kg .od toga 250 kg 1.klasa
Prodali sve po cijeni 40-50 kg .ostavili sebi cca 80 kg za sadnju.Nešto podjelili.Mi zadovoljni.
Uzgajali smo ga bez upotrebe pesticida i ostale kemije.Namučili smo se
zbog korova ali nitko nam nije kriv,htjeli smo bez herbicida pa kud puklo...
Nama je bilo bitno ići po malo ali sigurno ...Da imamo još ,sve bi prodali.
jer su ljudi hvalili,vraćali se po još i širili dalje.
Nadam se da ako Bog da ,da dobro rodi nagodinu -da imamo sigurne kupce.:)
pozzz
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
pozz,poljevao sam travu drugi put u češnjaku al sa goldom kad je češnjak imao 4 lista malo ga je opeklo al nije svu travu uklonilo pa nez sta sad dali ima jos nesto ili,(al trava samo na jednom mjestu)
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
pozdrav,

nije me dugo bilo obaveze me napale i borba s vremenom eto uspio nekako posaditi oko 80 kg češnjaka ostalo mi bar još 70 kg u sad su kiše opet što mislite da ga svakako još uguram u zemlju prvom prilikom ili da pustim za sad sadnju neznam jel se uopće da saditi tipa 1-2 -3 mjesec i dali ce izdražati sjeme pomalo je počeo nicati hm,,
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Nemojte se sekirati što niste posadili ima nas dosta koji smo posadili na vrijeme pa će biti češnjaka. U 2-3 mjesecu posadite proljetni. pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh