• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Kod mene u Istri proda se bez problema, makar znam i nekolicu manjih proizvođača koji teško prodaju. Dali je problem u cijeni ili kvaliteti robe ne znam...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A kome se proda, jel trgovačkim centrima, ako je njima onda mi jasno zašto manji ne mogu prodat.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne mogu prodati jer su pohlepni, zatucani i glupi, neka se nitko ovdje ne nađe prozvan, ali kad sam pokušao jednom prilikom ujediniti 7 proizvođača, koji bi svaki imao po 1-2 ha, svatko je imao svoju viziju, svatko je htio biti šef i svatko je htio 30 kn/kg na veliko. A to tako ne ide. Zato im od ove godine iznajmljujem vadilicu (do sada su je dobivali besplatno) pa nek se snalaze. Ali sumnjam da će itko ostati do iduće sezone.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Nije to nista cudno trziste je zbunjujuce o cesnjaku se stalno prica i ljudi misle da je ce se lako prodavati po višoj cijeni a i nemogu se dogovoriti oko koristenja istog alata a di ce oko para ;) naravno ima izuzetaka !
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Evo danas i u Plodovima zemlje prilog o češnjaku iz Cerića... Stalno se spominje siguran otkup i da se sve proda, ali ni riječi tko i gdje se proda...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Pa prodaju jedni drugima. Lanac sreće. Znam da su lani pricali da ga prodaju Plodinama po 32kn + PDV. Mozda i jesu ali u Plodinama za to ne znaju :)
Sitno to meni izgleda u prilogu, neujednaceno.

Dobar češnjak nije problem prodati, cijene u trg. centrima oko mene 14kn/kg na veletrznicama do 20 maksimalno rinfuza. Tko prodaje na 15kn/kg na Žitnjaku proda to vrlo brzo.

@itp Jesi nadogradjivao vadilicu ili je 'samo' nož? Brat mi je ove godine uzeo neku polovnu kopiju Simon lavsa i jako dobro radi, no kod mene nije ni bilo zahtjevno s obzirom da je bio na gredici.
Jel bilo išta od tvog/mog luka?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Odo ja na brod za dva tjedna, nisam nista nadogradjivao, dapace, prodao bih je onakvu kakva je. Mislim da necu vise raditi cesnjak, barem dok se druge stvari ne posloze, a onda bih si i napravio drugu.
Bio neki dan u Zagrebu, neka zenska otvorila trgovinu s domacom i ekoloskom hranom. A vec imaju dvije takve u krugu od 100 m, ali to je njezin problem. I sad, ona tu prodaje neki cesnjak po 75 kn/kg. I govori jos meni, to vam je s certifikatom. Pa mislim se, ubij se zeno. Kaze kako slabo ide, samo ljudi biraju ili se raspituju da i oni tako nesto otvore. A vidim pod ekolosko ima i proizvode mog nesudjenog preradjivaca. E na to sam se slatko nasmijao.

Da ti budem iskren, ne znam kakav je jos, jer nisam doma, a to je stara preuzela. Malo sam skeptican oko ishoda jer je jako kasno sadjen. Bilo je puno kise, ja sam 7 ha prijavio za elementarnu nepogodu.
Kako ga sluzi ta vadilica? Vjerujem da bi morala ici dobro. Kod nas su zemlje bile ubite od kise, pa je islo teze nego inace.
 

bafo

Član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
30
ljudi moji jel se kome desilo da mu češnjak nije napravio češnjeve nego se pretvorio u nešto ko kapulu (luk)?
Ako je jel se to da popraviti i zašto se je to desilo?
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Pa prodaju jedni drugima. Lanac sreće. Znam da su lani pricali da ga prodaju Plodinama po 32kn + PDV. Mozda i jesu ali u Plodinama za to ne znaju :)
Sitno to meni izgleda u prilogu, neujednaceno.

Snabdijevam štandove,restorane sa lukom i češnjakom, a ostatak na veletržnicu. 25kn maloprodaja, 17-20kn veleprodaja, tako da to pretežito dolazi do krajnjeg kupca a ne da si jedan drugome prodajem za sjeme. Gorane istina nije ujednačen, dali je to radi sorte, ili radi mehanizirane sadnje ne znam, ali prinosom i kvalitetom sam relativno zadovoljan, ipak ova sorta ne postiže ogromne glavice. :icon_super:
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Paolo pa nisam govorio o tebi i tvom češnjaku. Cijenim tvoj rad kolega, ne sumnjaj u to.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
ljudi moji jel se kome desilo da mu češnjak nije napravio češnjeve nego se pretvorio u nešto ko kapulu (luk)?
Ako je jel se to da popraviti i zašto se je to desilo?
Nisam stručnjak za češnjak, ali taj slučaj sam imala kad sam u rano proljeće posadila jesenski češnjak. Bilo je za osobne potrebe pa mi se svidjelo, lakše ga je čistiti. Kad si sadio i koji češnjak?
 

bafo

Član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
30
češnjak je sađen u jesen. češnjak je jesenski ima lažnu stabiljku i izbacuje cvijet na vrhu. međutim ove godine češnjak koji nije izbacio cvijet nije ni napravio češnjeve. mislio sam da je do sjemena ali imam dvije vrlo slične sorte i kod obje mi se desilo da nemam češnjeva. isto se je desilo mojoj susjedi koja ima istu sortu kao i ja. inače u ovom kraju kažu da da se je češnjak pretvorio u muške. sinoć sam jednog opet rastvorio i u njemu sam nakon nekih 10-12 slojeva našao zametnute češnjeve ali to su vrlo sitni pa sam mislio možda malo jače prihraniti češnjak pa se možda nešto desi. stvarno neznam što da radim imam ga nekih 200-300 kg.:mur::mur:
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Pitanje za Gorana jer je spominjao Multi K gnojiva (Haifa ch.) -nisam na internetu uspio pronaci cijenu za ta gnojiva ,koliko košta ,u kojim pakiranjima i da li ga drže poljoprivredni dućani ili šalju uvoznici pošom?
Naime ,tuča(led) mi je stukla češnjak tako da lisne mase gotovo i nema ,i sad bi ga prihranio ,koliko-toliko i ostavio duže u zemlji da ne bude presitan. Inače i korijen i češnjevi su u redu.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Oko 1400kn/100kg košta Multi K prills i ide oko 100-150kg/ha. Skupo je ali češnjak to može platit. Vrece 25kg a kod nas ga trgovci prodaju i na kile samo onda je 18kn/kg. Ne bi ti bilo loše to odraditi, dobio bi to što tražiš jer bi ti zbog nitratnog dušika vjerojatno produzio vegetaciju ali bez kiše nema smisla osim ako imaš sistem kpk ugradjen, onda ide vodotopivi. Tada je nesto jeftiniji Yarin Krista K.

Zeleni hit je uvoznik, a moze se i kod njih kupiti.

@bafo puno razloga moze biti, od zemlje koja mu ne paše, pretjerivanje sa herbicidom, tretirano sjeme, prekasno niknuo (!), preduboko posadjen... a možda mu nije nista nego je tek sada krenuo u zametanje cesnjeva, recimo ako je naopako posadjen pa kasni za onim uspravnim. Jel rucna sadnja i kada inače vadite tu vrstu?
 
Posljednje uređivanje:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Kak vam se cini zeleni hit kao firma? Bio sam tamo sa capom i decko koji je radio za pultom se cinio profesionalan i od pomoci. Prostor je isto uredan i ok.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Evo kako izgleda prirodan domaći češnjak za vlastite potrebe, sadjen u jesen.
 

Prilozi

  • WP_20150705_004.jpg
    WP_20150705_004.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 152
  • WP_20150705_005.jpg
    WP_20150705_005.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 152
  • WP_20150705_008.jpg
    WP_20150705_008.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 148

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ogroman. Jos ak ima dobra nutritivna svojstva na konju si.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bafo

Član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
30
Oko 1400kn/100kg košta Multi K prills i ide oko 100-150kg/ha. Skupo je ali češnjak to može platit. Vrece 25kg a kod nas ga trgovci prodaju i na kile samo onda je 18kn/kg. Ne bi ti bilo loše to odraditi, dobio bi to što tražiš jer bi ti zbog nitratnog dušika vjerojatno produzio vegetaciju ali bez kiše nema smisla osim ako imaš sistem kpk ugradjen, onda ide vodotopivi. Tada je nesto jeftiniji Yarin Krista K.

Zeleni hit je uvoznik, a moze se i kod njih kupiti.

@bafo puno razloga moze biti, od zemlje koja mu ne paše, pretjerivanje sa herbicidom, tretirano sjeme, prekasno niknuo (!), preduboko posadjen... a možda mu nije nista nego je tek sada krenuo u zametanje cesnjeva, recimo ako je naopako posadjen pa kasni za onim uspravnim. Jel rucna sadnja i kada inače vadite tu vrstu?

češnjak je ručno sađen, nije posađen duboko, na vrijeme je niknuo i nije pretjerano tretiran herbicidima. mislim da je glavni problem temperatura prilikom sađenja. vrijeme vađenja je za nekih 20 dana tako su češnjevi već trebali biti formirani.
 

Najnoviji postovi

Na vrh