• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Kolika je sjetvena norma ozimog cesnjaka po m2?

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Nekakve optimalne teorije su oko 1 tona/hektar.
Dakle 100 g/m2.

Iako dosta ljudi u pravilu sadi manje, a ima ih i koji sade više. Ali to je od prilike to.

Poslano sa mog SM-G920F
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlado67

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
6
pozdrav
molo bi za vase misljenje
dali je dobro sadit češnjak na povrsinu na kojoj je bio niski grah?
 

mariopag

Novi član
Tu od
4 Lis 2016
Poruka
24
Posto sam novi i na forumu i poljoprivredi bar se nadam da cu u tome i uspit,ja sam Mario sa otoka Paga.Zanima me uzgoj cesnjaka imam puno pitanja neznam da li je uredu tolko ih postaviti jer ja sam zelen kao zelena jabuka u poljoprivredi,ali imam volju i sve sto mi treba za ovo.Ako neko zna gdje mogu procitat neko stivo u vezi cesnjaka ali da je dobro ne nesto povuci potegni.Poceo bi sa uzgojem ako uspijem ovu zimu ili jesen.Prihvatam i savjete.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mislim da kod Zadra imas dosta jaki opg ili zadrugu za cesnjak, zove se Šarac, tako mi je nesto ostalo u sjecanju.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Najbolje ti se informirati tu na otoku valja netko sadi češnjak , jer u svakom kraju sade na svoj način i sortu koja tu uspjeva .
 

mariopag

Novi član
Tu od
4 Lis 2016
Poruka
24
Kod njih je pijeskovito a kod mene vise ilo neznam kako bi to nazvao,smeda zemlja da se tako izrazim
 

Vukovarac1989

Novi član
Tu od
9 Lis 2016
Poruka
1
Pozdrav svima, novi sam na ovome forumu, imam 28godina dolazim iz Vukovara, i htio bi probati saditi češnjak ali za početak nekih 20-25kg, pa bih vas molio da mi date poneki savjet kako krenuti, Kolika mi površina treba za npr 20kg da posadim, dali trebam i ako da s čime tretirati, (totalno sam novi u ovome), sadio bi ovaj jesenski, koji se sadi sada u ovo vrijeme, kako pripremiti zemlju? Kako pripremiti sam češnjak za sadnju, dali trebam gnojiti prije i poslije, inače iz Vukovara sam, odnosno u prigradskom naselju polje je iza kuće, trenutno nije ništa posađeno, malo je trava izrasla samo. Hvala svima na odgovorima
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Vukovarac 1989 Najbolje da odeš kod nekog tko sadi češnjak i kod njega stažiraj 1 godinu pa onda odluči hoćeš li saditi češnjak
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Vukovarac ,evo u grubim crtama: za 20 kg sjemena ti treba 200-250 kvadratnih metara. Ako gnojiš umjetnim gnojivima ,poželjno je zaorati npr. NPK npr.7-20-30 ,za tu površinu je dovoljno i pola vreće ,onak otprilike. Za pripremu zemlje trebaš poorati pa usitniti s čim imaš ,tanjurače ,freza i slično.
Što se tiče same ripreme češnjaka ,netko radi natapanje u nekim sredstvima ali nije nužno pa možeš i bez tog. Dakle ,samo ga raskupusaš u češnjeve i eventualno odbaciš koji izgledaju bolesno. Sadiš po volji tj. praviš razmak između redova od 30 do 50 cm a razmak između biljki oko 15 cm. U rano proljeće špricaš protiv muhe s Rogor 40 npr. i bacaš KAN 15-15-15 . Eto u grubo za početak
 

vlado67

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
6
kakva imate iskustva sa prskanjem cesnjaka protiv trave dali nakon sadnje ili u proljece i koje herbicide koristite
 

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
jel ima još nego da čeka da ove kiše prođu pa da posadi češnjak? Ili sam ja jedini :icon_confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh