• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Koliko para, toliko i muzike.
Može poslužiti, ali to je sadilica za crveni luk, a ne za češnjak.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
unajmi jjbroch od deckiju iz ivanicgrada

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=3NtvbMuRFqU[/YT]

A kak se ponasaju s crvenim lukom ?
Koja je po vama dobra sadilica za bijeli luk ?

dobra sadilica je ona sadilica s kojom mozes sam posijati bez da ti treba 1000000 ljudi koji ce iza sjediti i paziti jel su se primili cesnjevi ili ne...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ova sadilica je najbolja.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=BgmkyHHNUh4[/YT]
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Je, sam bi volil znat kolko kosta sadnja po Ha i koliko dobro radnici rade? Ker ce prvih 10 staviti okomito a onda pomalo ih bacati u rupu ko i sadilica. Osim toga naci ljude je glavobolja a masina uvijek radi, mozes ju rentati drugima i tako ju pokriti s vremenom.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
S kojim herbicidima spricate ozimi cesnjak sada kada krece u vegetaciju? Sirokolisni i uskolisni korovi.
 

ivekpivek

Novi član
Tu od
1 Velj 2016
Poruka
2
Evo kako izgleda moj češnjak, kupljen od g.Gorana (slikano prije 2 tjedna)
 

Prilozi

  • 20190202_122300.jpg
    20190202_122300.jpg
    212.5 KB · Pregleda: 47
  • 20190202_122244.jpg
    20190202_122244.jpg
    209.9 KB · Pregleda: 40

gromacha

Novi član
Tu od
11 Svi 2018
Poruka
6
Da li se negdje u Hrvatskoj moze kupiti rucna sadlica za luk i češnjak. Kao ova na slici ili kao djelovi za priključak od traktora ili kultivatora (mala posuda i lanac - kako se to točno zove).
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    117.3 KB · Pregleda: 28

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Lijep pozdrav svima,

Sutra najavljuju kišu, da li bi bilo dobro staviti malo KANa češnjaku? Ili je prerano?
Radi se o vrtnoj proizvodnji.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Da li se negdje u Hrvatskoj moze kupiti rucna sadlica za luk i češnjak. Kao ova na slici ili kao djelovi za priključak od traktora ili kultivatora (mala posuda i lanac - kako se to točno zove).

Na fb. nađite Štef Hrebak on pravi ovakve kao na slici
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Imate neku ideju kako precizno razbacati mineralno gnojivo u red uz sami cesnjak? Ima li kakva guralica, tacke? Razmisljao sam o megametal rasipacu sa dodatkom za prihranu kukuruza ali sam odustao.
vidio sam ovo ali nema za kupiti.

video

c51c76491839635.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Prijatelj je prije par dana kupio taj Megametalov rasipač sa dodatkom i prihranjivao je češnjak i šparogu s njim. Ne znam kakvi će biti rezultati.
Ja sam bacio širom rasipačem.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Prijatelj je prije par dana kupio taj Megametalov rasipač sa dodatkom i prihranjivao je češnjak i šparogu s njim. Ne znam kakvi će biti rezultati.
Ja sam bacio širom rasipačem.
ajde ga pitaj...ako mu je islo mozda bi ipak to kupio...

darijus, zaljevaca je fora ali bi trebao napraviti kolica za tri komada s podesavanjem nagiba. da se poigrati ali ne znam hocu li stici na vrijeme.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Gledao sam dok je to radio, išlo je to.
Samo ne znam smeta li češnjaku što upadne zrno gnojiva u njega.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
@foler uzmi običnu kantu za zalijvanje(šprickantu),skini onaj nastavak i tako sipaj uz red.
 

Najnoviji postovi

Na vrh