• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena malčera ??!!!

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gledam po netu.... njuškam po Njuškalu..... U fazi sam žarke želje za izradom malčera ( najslađe je kad nekaj sam napraviš ).... I sve češće si postavljam pitanje - Koja je realna cijena malčera ?? Vrijedi li stvarno ta alatka ( znam da vrijedi što se tiče odrađenog posla ) toliko novaca koliko je na tržištu ??! Bilo samogradnja, bilo tvornička ..... Najskuplji dio je kutni reduktor, kojem je cijena od 1500 - 2000 kn i to novi original ! Pa zar ono nešto željeza vrijedi toliko do pune cijene ??
Kakva su vaša iskustva ? Vi, koji ste se uputili u avanturu izrade .... Koliko je vas došla samogradnja ?? Koje ste materijale koristili ? Debljina limene ploče, konstrukcije ? Koji reduktor i od kojeg automobila ? Ma ima tu dosta skrivenih tajni, ako več nisu opisane u temi o Malčerima ??!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Vrijedi li stvarno ta alatka ( znam da vrijedi što se tiče odrađenog posla ) toliko novaca koliko je na tržištu ??

Dobro pitanje...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa eto.... Tema je otvorena !! Očekujem i više sudionika u raspravi, a i u pomoći za sve koji se upuštaju u samogradnju !!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ako ikad budem kupovao roto malčer to če biti strojometalov od 230. On mi jedini izgleda da ima dosta jaku konstukciju a več neko vrijeme nude u prodaju i djelove za samogradnju. Volja je tu još mi fali vremena i malo para da ga napravim
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako ikad budem kupovao roto malčer to če biti strojometalov od 230. On mi jedini izgleda da ima dosta jaku konstukciju a več neko vrijeme nude u prodaju i djelove za samogradnju. Volja je tu još mi fali vremena i malo para da ga napravim

Pretpostavljam da je taj, obzirom na širinu od 230, malčer sa batovima ??! Ja sam ovdej, otvarajuči temu, mislio na one, nazovimo ih "polegnute" roto malčere sa noževima. Al dobro.... zašto nebi i ovakve spominjali !!?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Pretpostavljam da je taj, obzirom na širinu od 230, malčer sa batovima ??! Ja sam ovdej, otvarajuči temu, mislio na one, nazovimo ih "polegnute" roto malčere sa noževima. Al dobro.... zašto nebi i ovakve spominjali !!?

Ne nego baš roto malčer sa dva trokraka noža. Pogledaj na njuškalu. Novi je oko 17500 kuna. Malo mi je to preskupo. Zato bi ga sam radio ali imam druge stvari sad u planu pa je to samo plan i želja
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Veliš da prodaju i dijelove... znaš li koloka je cijena reduktora ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Eto Dado... vidio sam ! Zvjerka je, dva reduktora... ali.... misliš li da stvarno opravdava cijenu od 17500 kn !??
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Eto Dado... vidio sam ! Zvjerka je, dva reduktora... ali.... misliš li da stvarno opravdava cijenu od 17500 kn !??

Da to mislim nebih ga želio sam raditi nego bih ga kupio. Sve je to malo preskupo barem za ovo sadašnje vrijeme
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Malo su mi preskupi, koliko si ti svoj platio i koja je širina

Ja sam pred 3 god platil 15000 plus pdv a sad je valda 27 000 tako nekako,,a zakaj ne spricati s herbicidima
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Nesmijem EKO, ima perković iz Orahovice nešto poljsko 20000 kn, sa montažom 60 promjer plivajući je tako da ga nemožeš baš odbiti, neznam dali se isplati uzimati polovno
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Nesmijem EKO, ima perković iz Orahovice nešto poljsko 20000 kn, sa montažom 60 promjer plivajući je tako da ga nemožeš baš odbiti, neznam dali se isplati uzimati polovno

A jesi pitao za taj plivajuci u mesisu jel moj je skuplja verzija s ticalom
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Originalni reduktori, kakvi se ugradjuju na roto malcere vidjene po nasim trgovinama i na Njuskalu, nabavljaju se u Italiji !! Zna li netko gdje i po kojoj cijeni ?? Mozda su cak i u Istri povoljniji !!?
 
Na vrh