• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena poljoprivrednog zemljišta

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,287
imam dijelove u županiji di ispod 4€ ne možeš ništa kupiti...čak već i 5€...kvalitetna zemlja, dosta poljoprivrednika na tom području i borba je za zemlju... kupi sad, jer bojim se da će sa 1.1. otići cijene gore...stranci će moći kupovati poljoprivredno zemljište i njima su te cijene smiješne...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,287
ja sam napisao da je 3€ čhv...i isto mislim da je to ok cijena...ali sam i siguran da će cijene rasti nakon 1.1.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,531
Rasle budu cijene za ozbiljne parcele. Nebude nitko došel za pol rali i sa nesređenim vlasništvom i kupoval…
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pozdrav ekipa, dali mi možete reći kako se kreću cijene NAJMA poljoprivrednog zemljišta, po jutru, hektaru nebitno, imam ponudu od susjeda, zemlja odmah do moje, ispod kuće, ali mi se ta ponuda čini nerealna. 😅
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,875
Ja privatnu radim đabe.
Održavam da ne zarasta,uglavnom tak funkcionira kod nas.
Dal tko daje u najam,to neznam.
Znam za prodaju 3ha u komadu,100k eura(samo).
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,287
1200 čhv (0.43 ha) 100€... a zna biti i 500kn i poticaj ostane vlasniku...
Sve ovisi kak se dogovoris...ja placam za 0.86 ha 1000kn al imam poticaj...
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,370
Komer,ti radiš đabe ali vlasnik uzima poticaj. Njemu nije đabe. Moj 1 h čovjek radi oko 10 godina . Onda smo napravili ugovor 1000 kuna ili po ondašnjoj cijeni tonu kukuruza u zrnu. Tak mi i tanas daje tonu. 1000 čhv sam mu dal naknadno bez ugovora i za to niko ne uzima poticaj i to radi gratis. Za hektar on uzima poticaj
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,875
Poticaj je moj.
Il delamo kak spada il nikak.
Da imaju s čim obrađivati još bi možda i radili zemlju.
Uglavnom od rodbine i/ili starih ljudi kojima djeca neznaju kak traktor izgleda,nit ih zanima poljoprivreda.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,531
Kod mene se kreće od 500-700 kn/ral s tim da onaj koji obrađuje uzima poticaj ili gazda uzima poticaj a netko za badava obrađuje. A ima i nadobudnih koji tolko plaćaju i vlasnik uzima poticaj. Takvi imaju dosta problema sa funkcioniranjem pa je repromaterijal na pušing i lizing, kombajner se plaća sa odgodom od 4-5 godina i sl…
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
169
Tako je kod mene. Pročulo se ove god da je kukuruz preko 2 kn pa navala, rekorder nudio 2800 kn za ha, a sve usluge plaća
 

turke25

Član
Tu od
25 Lis 2022
Poruka
12
Kod nas je zabadava pa sve do 700 kn po jutro i vlasniku poticaj . Sve ovisi od dogovora . Radimo tako oko 30-35 hektara .
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Kod nas je od pamtivjeka..500 kg kukuruza po jutru,ili protuvrijednost..ALI veliki plačaju najam još uvijek dok je kukuruz bio 80 lipa, tj. 400 kuna po jutru.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,287
Tak je i kod mene bilo...al kod.nas je 400kn po mekoti (1200chv ili 0.43ha) ali veliki pouzimali skoro svu zemlju, nema je dosta pa je i najam narastao...
 

Najnoviji postovi

Na vrh