• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena poljoprivrednog zemljišta

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ako je zemlja državna, nigdje....
ako je zemlja privatna, sretno s tom ponudom.... 🤭
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U mojoj općini cijena je već dugo godina 3 eura za čhv. Eventualno 3,5.
U općini jedno 6 km od mene ništa se ne može već dvije - tri godine kupiti ispod 5 eura, jedna osoba kupuje po 5 sve čega ima u ponudi i to se razglasilo tamo, tako da ima malo šanse da netko kupi jeftinije.
To su dobre oranice, ravne.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
Ako govorimo o zapuštenoj i zarasloj zemlji, ja sam takve parcele prošle godine kupoval po 5-8kn/čhv. Ostalo 10-15 kn/čhv
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,573
Ja kupio uz moje vinograde cjelo imanke sa 3.2 h zemlje i 0.7 h sume za 15000 eur. Ima 300 kvadrata zgrada,stara kucica,novija kucica. Struja voda. 2.8 km od centra pozege
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
međimurje cijene variraju...od 2 do 5 eura...ovisno o poziciji i zemlji...al sad čuo da su s najmom poludili u jednom dijelu...dobre su zemlje, ali traže koliko čhv toliko i najam (u kunama) i još pokupe poticaj :oops:
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Pa priznao mi je covjek koji radi te zemlje da su stvarno dobre zemlje...samo pitanje koliko dugo 😑
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
Vjerujem da je dobra zemlja, al treba vidjeti računicu. Bolje za badava spati nego za badava delati… Kaj se tiće krumpira, rekel mi je čovjek kod kojeg sam neki stroj kupil - prošle godine ga je prodaval po 50 lipa, a čak su mu i 25 lipa nudili…
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,909
U jeb... Dobra cijena... Šteta što nisam ni blizu...


Kod mene susjedna parcela osla za 1 eur / kvadrat... Malo previše za moje mogućnosti...
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
174
Jel zna netko više o ovom novom zakonu da država ima pravo prvokupa zemljišta po tržišnoj cijeni?
 

Domis

Novi član
Tu od
20 Ruj 2022
Poruka
2
Pozdrav forumaši,

već neko vrijeme razmišljam o kupnji poljoprivrednog zemljišta (susjedna parcela do moje, izvan građevinskog područja, relativno daleko od naselja, veličine cca. 0,75 ha, ne obrađuje se neko vrijeme pa mi je žao da se pretvori u šikaru). Pošto sam „mladi" poljoprivrednik, nemam iskustva sa prodajom / kupnjom zemljišta, te nemam osjećaj o cijenama istoga. Da li mi tko može reći realnu cijenu poljoprivrednog zemljišta u Krapinsko-zagorskoj županiji? Prema trenutnim oglasima na netu cijene su oko 2,5 do 3 €/m2, pa i više, što se dosta razlikuje od cijena koje su navedene na ovom forumu (doduše, ne za moju županiju), a da ne govorim kolika je to razlika u odnosu na Poljoprivredno zemljište 2022..

Unaprijed hvala na informacijama, prijedlozima…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,547
Općina kod nas prodaje oranice i livade po procjeni vještaka.
Zadnje je bilo oko 4kn/m2 (0,53e). Privatno manje ili više, kak se pogodiš.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
Kod mene je cijena 10-15 kn/čhv (3,6m2). Malo dalje od mene ide do max 30kn/čhv.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Ja sam sad.kupil zemlju pored sebe za 3€ čhv...0.83€ m2... ovisi ti dosta i o kvaliteti zemlje...ali ako je pored tebe probaj s 2.5€ pa ako ne prode ponudi 3€...
 

Domis

Novi član
Tu od
20 Ruj 2022
Poruka
2
Zahvaljujem se na brzim i konkretnim odgovorima. Sad barem znam kaj je realno za ponuditi i koju max. cijenu mogu prihvatiti. Ove cijene preko 2,5 €/m2 su mi se činile nerealne, a i vidim da ti oglasi već stoje dulje vremena.
 
Na vrh