• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena poljoprivrednog zemljišta

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Znaći zanima me kako se kreću cijene oranica po jutru ili hektaru.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
zavisi kako kod koga. Kod mene lošije zemlje i zemlje u brdu 700€ po jutru ,a bolje zemlje 1000€ po jutru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Znaći zanima me kako se kreću cijene oranica po jutru ili hektaru.

kod nas bas tu u mom je sareno.prvoklasna oko 3.tisuce eura alosije oko 2500.mi nekupujemo bas ali sve sto smo kuppili placali euro hvat,znaci jutro 1600 eura.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
tako je i u mojoj okolini od 2000 do 3000 ali ako je zemlja blizu neke rijeke zbog navodnjavanja prodaje se i za 5000 do 7000 e za jutro i to keš odma samo kazi kad hoces
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Kod mene uglavom 2 eura za hvat, iako sam čuo da su pojedini veći farmeri plačali i preko 4 eura po hvatu. Malo je zemlje, a velika je koncentracija stoke na malom prostoru, pogtovo tovljača junadi.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
nema cijenu jer nema pravila, mada je neko nepisano pravilo 1€ 1m²
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
2,5-3,5 E/čhv. Ovisi tko prodaje i zašto prodaje.Manje je bitno gdje se prodaje.Inače,kod mene je voda na 25-45 m dubine u prosjeku.Pa jedan pametan pokupovao šljunčane livade-što se inače smatralo maltene nevrijednim do pred koju godinu-za male pare i preorao.A svi znamo da je tu voda na šest metara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
2 marke (oko 7...8kn) po hvatu je uvijek bila cijena pri nama...
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
kod nas u tovarniku (okolica vinkovaca/vukovara) od 5000 - 6000 tisuća eura ovisno o kvaliteti
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
2,5-3,5 E/čhv. Ovisi tko prodaje i zašto prodaje.Manje je bitno gdje se prodaje.Inače,kod mene je voda na 25-45 m dubine u prosjeku.Pa jedan pametan pokupovao šljunčane livade-što se inače smatralo maltene nevrijednim do pred koju godinu-za male pare i preorao.A svi znamo da je tu voda na šest metara.

To je neki prosjek u Međimurju mada se po doljanskom kraju plačalo bolje zemlje i do 5€ čhv, a vjerojatno znaš gdje je Slakovec, tu je jedan susjed okrupnjaval i plačal minimalno 3€ a išle su cijene i do 8€ za čhv osim iznimke gdje je navodno pljunul 10000€ za 350 čhv-a i to svojoj šogorici jer nije htjela prodati!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma kod nas je problem što kupuju samo veliki,a puno se zemlje daje u najam pa im nije za silu kupiti.Ja nikada ne bih prodala za tri-četiri E čhv,jedino kada se prodaje zbog kompletiranja na drugome mjestu.To je zapravo zamjena.Prodati oranicu za manje od petnaestak tisuća E/ha je nepoštivanje svoga cijeloživotnog truda. To su cijene koje su ustaljene u EU-kada sam prije pet-šest godina bila u Nizozemskoj,to su tamo bile normalne cijene,u Italiji su pred osam godina bile od petnaest do pedeset,ovisno o lokaciji.Čak su danas i u Mađarskoj više nego kod nas,a standard im je pedeset posto niži nego u Hr.
Ma sve ovisi o raspoloživom zemljištu za kupnju i o broju kupaca.
Ja sam prije nekoliko godina prodala sedamsto čhv za deset tisuća eura.Tu gdje je sada Todoričeva pakiraona.Njemu.Zapravo je za njega kupovao znaš tko,na svoje ime,i svima su plačali 3 E čhv.Moje isprva nisu htjeli,rekli-netreba im,a onda je trebalo jer nisu mogli dobiti građevnu.Pa ja lupila cijenu i rekla-prodajem samo ako dobijem onoliko kolko tražim. Jer je po urbanističkom planu ušlo u industrijsku građevnu zonu.Malo smo se natezali i odradili posao.Dakle,sve ovisi o situaciji i kupcu.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
zemlja ili roba vrijedi onoliko koliko je ozbiljan kupac spreman dati tj ponuditi...
u mom kraju nebi nikome dao 5T EUR za oranicu,jer sva zemlja je 10 klase...nitko ne provodi kalcifikaciju,vecina sije sadi s min gnojiva tako da je to sve iscrpljena zemlja kojoj treba nekih 10god DOBROG gospodarenja i gnojidbe da se dovede u red...
italija barem ovaj sjeverni dio (oko venecije) i dobar dio nizozemske je 50T eur a mozes prodati prije nego i pomislis na prodaju(zakon ponude i potraznje)ali to su jako kvalitetne zemlje...tko bi normalan dao 15T eur za 1ha i sijao psenicu i ostvarivao prinos od 4-5t??? nema tu racunice...i rumunji su se veselili velikoj cijeni poljop zemljista kad su ulazili u europu,a sada je navodno od 500-800eur za ha...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma gle tu kod nas su inače dosta velike cijene za čhv jer ima malo zemlje a puno starih još radi zemljicu dvije i nebu prodal ili dal u obradu a vidiš ga da se več jedva giba i sve usluge plača od 1200 kn penzije i svi mu vele daje v minusu ali jih nemreš potrti niti da očeš a bole da dide zate peneze tjedan dana v toplice!
Prijatelj mi ima 10ha skoro u komadu, između mu je samo jedna zemljica od 500čhv-a i neda bakica prodati da ju režeš, deca su po svetu, vdovica je več 25 godina ima skoro 90 godina i 3 kokoši ali ona tu zemlicu treba kaj bu kokoši hranila! To ti je jedan od najvekšnih problemi kod nas a ne oni veliki igrači, rekel je prijatelj baki nek reče cenu kakšnu oče da bu platil a ova je rekla da bu pesa pustila na njega niti deca ju nemreju nagovoriti!
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ima i takvih slucajeva,ali rekao bi da ce cijena ici dolje ili je bude vise na ponudi(zemlje) kada se ukinu dohodovne potpore...jer sada ja radim i tudu zemlju on je ima prijavljenu u dohodovnoj a nece prodati dok ima prava da povuce novce od drzave i mene..pravedne nam drzave...a takvih slucaja imas xy
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I to je kolega jedna velika istina i ja radim dvije zemlje de si baka( ne moja) bere poticaja ali šutim jer su odma do mojih i ne komplicira nikaj i neče nikakav najam!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sve je to relativno-sada ne uzimaš poticaj,uzima ga baka,a ti plačaš manji najam.Da uzimaš poticaj ti a ne baka plačao bi veći najam.
Cijena hrane raste.Potreba za hranom raste .Dolaze stranci kupovati zemlju.U Rusiji kinezi.otkupljuju i zapošljavaju bivše vlasnike kao radnike.Zemlji vrijednost nikada neće pasti.Zemlja i zlato su konstante.Samo im vrijednost oscilira u nekom predvidivim amplitudama.I onda oni koji znaju prepoznati trenutak mogu napraviti posao.A oni koji to ne shvaćaju zauvijek izgubiti jednu trajnu vrijednost.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
kod mene je prosječna cijena 16-25 eura 1m2, ima neobrađenog koliko oš a opet niko neće proda :s:
 

Najnoviji postovi

Na vrh