• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena poljoprivrednog zemljišta

kkruno

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
4
Bok ljudi,
tražim poljoprivredno zemljište u okolici Virovitice i Slatine ili u blizini. Oko 1 hektara,može i više. Može biti pašnjak,oranica ili dijelom pod šumom ili zaraslo u korov.
Danas sam se registrirao,pa ne znam ima li negdje već tema o kupnji zemljišta ili objavljenih oglasa.
Na Njuškalu je stvarno malo oglasa iz ovog našeg kraja,a na drugim stranicama je još lošija ponuda.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Zemlju ces nac usmenom predajom. Ovo na njuskalu odma otpisi. Birtija ti je najbolji oglasnik. A novce imaj u dzepu jer dobra zemlja za normalnu cijenu ode za par dana.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Zemlju ces nac usmenom predajom. Ovo na njuskalu odma otpisi. Birtija ti je najbolji oglasnik. A novce imaj u dzepu jer dobra zemlja za normalnu cijenu ode za par dana.

U potpunosti se slažem! Na njuškalu i kaj ima u ponudi je bezobrazno skupo. Npr. ja sam u svojem kraju placal i do 3000 eura jutro jer zemlje nema a svi se trgaju za nju dok recimo oklica Dubrave možeš nać i po 1000 eura za jutro kaj je udaljenost od mene nekih 30km. I uvijek se bolje isplati kupit livadu il pašnjak jer češ proći puno jeftinije nego da kupiš oranicu.
 

farmboy

Novi član
Tu od
29 Ruj 2014
Poruka
20
trebam pomoć. čovjek mi je ponudio jedno jutro za 25000kn i zanima me da li je to puno novaca? zemlja je kvalitetna, nije pijesak
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ovisno kak se krecu cijene kod vas, kod nas za te pare mozes kupiti dva jutra, kad bi ih bilo za kupiti..
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Puno je ali....
ja npr za neku zemlju nebi dao ni 7000 kn a za neku bi dao i tih 25 000
sve ovisi o tome kakve su ti potrebe i mogučnosti.
Mislim da više od 3000 € nebi trebao dati jer je realna za solidnu zemlju u našem kraju 2000€.Znam za neke koji su plačali 3000€,pa zato tu cijenu navodim
Ali opet kažem, sve ovisi o potrebama i mogučnostima.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
I ja sam plaćal 3 soma ral dok lani nisam kupil zemlju 20ak km od sebe za soma po rali. Tak da po mojem bolje malo izvidit teren i oko sebe.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Kod mene kvalitetna zemlja je po 4-5e po klaftru a 1ha ima 2800 klaftri.
Loša ide za 2e po klaftru.
Užasno skupoo.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Bilo je u pitanju 13 rali ne jedna tak da se po mojem investicija isplatila zemlja mi treba tak da mi se nije problem dalje vozit ustedi se na druge nacine. Kod sebe nebi nasel 13 rali ni za par godina.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Ignorirajte me ak je kriva tema, jel zna tko koja je realna cijena najma poljoprivrednog zemljista u sisacko moslavackoj oko kutine i tak to podrucje.
Imam priliku za oko 14.5ha u tri parcele,
a ni vlasnica ni ja neznamo o tome nista jer sam dosad kupovao a relativno sam nov u tome dok je ona nasljednica i takodjer nista o tome nezna.
Ljudi pricaju svasta sa dosta rezerve pa neznam kome vjerovati i kakav savjet poslusati.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Kod nas je oko 700kn/ha ali kada se radi o takvoj površini onda se dogovara malo drugačije.Pitanje je i kakvo je zemljište,a bilo bi odlično napraviti analizu tla jer tada bi svi bili puno pametniji.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Neki daju 200kn/ha,neki 2000kn/ha.
Kak se dvoje dogovore tako ti je.
Lijep komad je u igri,dogovori to dok neko drugi ne uleti..iako znaš kak to ide kod nas,kad se u selu čuje koliko si dao,bit će onih koji će reći da si lud,a i onih koji bi dali više;)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
I kod nas je 100 eura hektar, samo nema slobodne zemlje ni za lijek, otimacina za zemlju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh