• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene grla stoke

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Kakva je sada trenutno cijena za krave cca 800kg koje idu na klanje??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kod nas je 10, 11 kn, ovisi kak se pogodis s trgovcom..

Ma da?? Ko toliko plača sad. Ja sem čul da su 7-9 kn.

Bikovi i dalje po 14, slobodnjaci, do 700 kg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ma da?? Ko toliko plača sad. Ja sem čul da su 7-9 kn.

Bikovi i dalje po 14, slobodnjaci, do 700 kg

Neki pretrzci su dolazili k nama jer smo imali nekakve krave za prodati, a bile su tak oko 800 kg i davali su 10 kn, a mogli smo dobiti i 11 ali odlucili smo da nebudemo prodali jos.. a i martin banov te debele krave mislim da placa po 10.. ako su mrsave tu odma pada cijena..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Imamo jednu kravu koja nemože ostat bređa pa ju hočemo prodat a ima cca 800kg vidi se nanjoj da je debela
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jel zna ko po kojoj se cijeni krecu bikovi, telici,krave (sve simentalci)???
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ljudi kakva je situacija sa bikovima,,ja zvao kupca,,kaze da je sve stalo,,a brod da je stigao,,da ga nazovem drugi tjedan,,:(doh)::(doh):
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ajd javi za cijenu kad saznaš za bikove. Imam jedan cca 700kg za van...

btw trenutno sam na terenu u Pisarovini i svaki utorak je tam sajam

telići simentalci 28-29kn 150-170kg - likovi konstantno svaki utorak pune kamione za klaonice za more...
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
prodao 2 komada,570kg,po 14kn,plus pdv,,,osli dritac mesaru u dalmaciju,,,:icon_super:,,ovi lokalni trgovci,nista od njih
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
jel zna netko kako se kreću cijene svinja cca 100 kg težine, imam 5 kom za van danas nudio neki mesar 13 kn, al nisu još preveliki pa nek pričekaju još tjedan dva, pa možda poraste cijena
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
jel zna netko kako se kreću cijene svinja cca 100 kg težine, imam 5 kom za van danas nudio neki mesar 13 kn, al nisu još preveliki pa nek pričekaju još tjedan dva, pa možda poraste cijena


cijena odojaka pada ja jučer kupio 5 komada po 13kn prosjek 35kg
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jucer prodo zensko simental tele po 24kn/kg od 2mj. starosti.Kaze covijek(nakupac)da je cijena prasaca osla dolje,oni na otkupu uzimaju po 14kn/kg,a isto tako kaze da ce i cijena bikova koja je trenutno oko 14kn+/-..ic dolje,a to sam cuo isto od jednog drugog...e sad ga ti znaj,al opcenito kakva je situacija nemozemo se nadat nicem dobrom,sto dalje sve gore......
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Jucer prodo zensko simental tele po 24kn/kg od 2mj. starosti.Kaze covijek(nakupac)da je cijena prasaca osla dolje,oni na otkupu uzimaju po 14kn/kg,a isto tako kaze da ce i cijena bikova koja je trenutno oko 14kn+/-..ic dolje,a to sam cuo isto od jednog drugog...e sad ga ti znaj,al opcenito kakva je situacija nemozemo se nadat nicem dobrom,sto dalje sve gore......

da nažalost, uvoz nas sve uništava, pričo mesar koji jučer došao vidjeti svinje da iz rumunjske uvoze tovljenike po 10-11 kn, pa se sad ti uklopi u tu cijenu, pa za tu cijenu nemožeš po ovim uvjetima hranu pokrti, a kamoli još nešto i zaraditi
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
845
jel zna netko kako se kreću cijene svinja cca 100 kg težine, imam 5 kom za van danas nudio neki mesar 13 kn, al nisu još preveliki pa nek pričekaju još tjedan dva, pa možda poraste cijena

ja bih na tvom mjestu objeručke prihvatio tu cijenu. po toj cijeni sam ja doma klao.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Dobro je rekao Radić još davno prije, ne srljajte kao guske... Sad smo debelo u magli. A iz te magle se ne izlazi tek tako, krvava je bitka za dostojanstvo. Ništa ne boli više od toga da ti netko obezvrijedi i pljune na krvavi rad, na ono što se stvaralo generacijama. Nama su gospodari špekulanti, šverceri i ljudi bez obraza.

Još ne tako davno vjerovao sam u bolje sutra....
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Optimist bi rekao usli smo u EU, otvara nam se trzise od 500 mil. stanovnika...
Pesimist bi rekao usli smo u EU i otvorili smo se za trziste od 500 mil. stanovnika....
E sad dal sam ja pesimist ako smatram da je realnije,puno,puno realnije ovo drugo...
Po cijeni zita,svinja a jos malo i pomalo i polako svega ostalog vidi se u kom smjeru idemo...
'Ko prezivi pricat ce...!
 

Najnoviji postovi

Na vrh