• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene grla stoke

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dali ti je to puno ili malo?
prije nekih 10ak dana su nedaleko od mene tovarili u kamion po 18-18,5kn
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovce se sve više uzgajaju i dolazi do velike količine janjaca na tržištu,ako uzmemo količinu koji todorić uveze ispod svake kvalitete dolazimo do ove cijene
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo sada bio kod mene veterinar i kaže da mu Lijanović nudi 16 kn za kilu janjetine,i pazi ovo ako su do 25 kg,ne valja premala kilaža a ako su 30 kg preteški,pa treba te likove hamerom među oči pod hitno:icon_madu::icon_madu::icon_madu:
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Koja je cijena krava za meso kod vas, još prije tjedan dana nisu plaćali više od 7 kuna, a zadnjih dana pojavili se neki tipovi i čujem da nude cijenu za dobru kravu čak do 10 kuna, Zna li itko šta se događa?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
U petak su tovarili kod nas krave,bio neki kupac sa juga,krave 800 kila,cijena 9 kuna,e sad ne znam kako je išla isplata jer su ovi što su prodavali u sustavu pdva
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pozdrav,dal istina da su janjci u slavoniji težine 25-30 kg po 500 kn?

nisu samo u slavoniji...

kod mene se nađe za 500 zaklan i natkanut na ražanj, istina to su rjeđi ali u pravilu cijene neidu preko 600...

U pravilu pošto smo malo veće društvo svaki vikend nas 15-naestak okrene janjca. 50kn po glavi i jedi i pij kolko hoćeš....
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
U Sloveniji nije puno 500 kn po glavi a kod nas je puno,nevidim u toj prici matematiku kad je rjec o janjetini.
Naravno da je kolicina problem,a premala potraznja al to nije razlog raditi i prodavati janjce po 16.
Kad do toga dodje bager-rupu-i parkirat ih i radit nesto drugo.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nitko gotovo ni ne kupuje a cijene su oko 10 tisuća,ima i jeftinije ali HF roba,simentalac je skuplji ali junica gotovo ni nema u ponudi,masa ženskih telaca završi kod mesara
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
A kako se krecu krave stare 3, 4 godine za daljnju proizvodnju mlijeka, simentalke?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovisno o težini i koliko je bređa,okvirno 8 mj.bređa,4 godine stara,750 kg,od 7000-9000 kuna,sve je u igri,eventualno ako je netko u pdv-u
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@podravec

Prije mjesec i kusur dana sam kupio dve visoko steone simentalske junice...hvala bogu evo već su i sretno oteljeljene i sve prošlo ok.Platio sam ih 10 500kn/kom s tim da nisam u sustavu pdv-a pa su bile malo skuplje nego što bi to bilo da jesam,s tim da sam si izabrao od 5 kom 2 koje su mi bile onako vizualno najprihvatljivije....inače se cijene kreću od 9 do 11 ooo kn.... i ponuda i potražnja je jako slaba,očigledno da nema interesa a ni para....
Ni sam nebi nikad dao tolke novce da mi se nije totalno poremetila situacija,dve su mi krave odvedene zbog leukoze a moje dve junice zahvaljujući" stručnosti" lokalnih veterinara nisu mogle ostat nikako steone,unatoč tome što su osjemenjivane 5-6 puta....

A ovo za krave trebaš znat da će ti rijetko ko prodat kravu u najboljoj kondiciji i da sve štima a povoljno i za malo para,a ako i naiđeš cijena ako je imalo čemu vjerovatno i veća nego kod junica....malo pronjuškaj po njuškalu pa budeš vidio kakva je situacija....
 

Najnoviji postovi

Na vrh