• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Prošao sam sve i vidim da nema ovakve teme, a mene baš zanima kako se kreću cijene kod vas na tržnicama. Znači aktualne cijene, po kojoj cijeni prodajete proizvode...

Ja npr. trenutno prodajem mladi luk, salatu kristalku, špinat,maćuhice i završavam sa mrkvom i peršinom. Ide solidno.
Mladi luk (vezica od 8 kom, srebrenac, opran i oćišćen naravno)- 5kn
Salata 15kn/kg
Špinat 15kn/kg
Maćuhice odlične po 2kn i druga klasa po 1,5 kn (moram ih se rješit)

Kako je kod vas :icon_scratch:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Vidiš, ovo i nije tak loša ideja, samo što bi bilo dobro da imamo i veleprodajne cijene ovdje. Da svakodnevno razmjenjujemo cijene proizvoda nebi se moglo dogoditi da recimo neki otkupljivač kupi recimo karfiol danas po 2,50 kn i isti dan vidim na njegovoj izlaznoj listi isti karfiol po 7,00 kn, što sam doživio.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ja ne prodajem ništa na tržnici, a raspon cijene npr. mladog luka trenutno tržnica-proizvodnja (vjerovatno si pod tržnicom mislio na tržnicu na malo, a to ti dođe otprilike kao i uprodavnici mješovite robe) ovde u Banja Luci je; mladi luk proizvodnja 2 do 2,2 km ( oko 8 - 8,8 kn), tržnica (tezga) 4 km ( 16 kn ).
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Ja ne prodajem ništa na tržnici, a raspon cijene npr. mladog luka trenutno tržnica-proizvodnja (vjerovatno si pod tržnicom mislio na tržnicu na malo, a to ti dođe otprilike kao i uprodavnici mješovite robe) ovde u Banja Luci je; mladi luk proizvodnja 2 do 2,2 km ( oko 8 - 8,8 kn), tržnica (tezga) 4 km ( 16 kn ).

jel to po kili?

malo mi je puno za vezicu
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
kod nas se mora tako prodavati,nja skoro sve spakiram npr.spinat u vrecice po 5 kn, mrkva za 4 kn u vrecici...

jer kad te pita koliko je i ti kazes 15 kn kila svi se uplase :icon_scratch: ovako im ljepse zvuci i ja jos preko toga naljepim dekleraciju pa susjedi kolutaju ocima :(rofl):
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
kod nas se mora tako prodavati,nja skoro sve spakiram npr.spinat u vrecice po 5 kn, mrkva za 4 kn u vrecici...

jer kad te pita koliko je i ti kazes 15 kn kila svi se uplase :icon_scratch: ovako im ljepse zvuci i ja jos preko toga naljepim dekleraciju pa susjedi kolutaju ocima :(rofl):

stari trik,moja žena tak radi s mladom salatom,radičem,matovilcem

npr stavi cijenu 25dkg-10kn,i prodaje,a ekipa oko nje stavi cijenu za kilu,pa mušterije kolutaju očima

ak se nađe pametnjaković pa galami kak je to prijevara veliš mu nek ode u konzum,pa si pogleda cijene npr mesa,skupih sireva,salama,rijetko su cijene za kilu,nego po komadu,ili za pakiranje
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
ja kažem cijenu i koliko ima (a uvijek ima bar 50-200 gr više), to mušterije jako cijene kad dođu kući i stave na vagu kad ono ima malo više :eek::

najgore sa celerom kad kažeš cijenu po kili samo očima kolutaju, onda ja ljepo njih sortiram i prodajem po komadu

moraš se nekako snaći, a da svi budu zadovoljni
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
a meni je najbolji komentar na tržnici:
PA TO VAM JE SKUPLJE OD MESA

...je gospodo, je...ali nema kosti!
:eek:::eek:::eek::
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
kaj se tiče vage,kod nas su one stare sa šalicama,i mušterije su se već naučile da mora vaga "sjesti" ,a mi uprkos ovim švercericama oko sebe učimo ljude neka gledaju na to,jer proizvođač će uvijek dati dobru vagu,dok švercer dobro pazi da vaga ne prevagne,a kamoli sjedne

pa stave 950 gr. utega i to uvaljuju pod kilu,ili zalijepe selotepom kovanice od 5kn u šalicu,grozno kaj rade
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Eto ja danas prodavao salatu kristalku 400-500 gr 8 kn/kom na tržnici i brzo se prodala poslije sam bio u lidlu i nema je u ponudi a čini se da je nije bilo ni u ostalim trgovačkim lancima.
Pozdrav!!
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
eto ,otvara se pomalo sezona,usjelo se nabrat nešto ovaj tjedan usprkos glupom snijegu,pa da revidiramo malo cijene

cikla 10kn,kuhana 15,zadnje 2kile ošle po10

crveni radič: 20dkg-10kn

matovilac:15dkg-10kn (probalo se ujutro po100kn,ali nije išlo)

mlada salata: 20dkg-10kn

crveni luk: 10 pa 8kn/kg,kak koga uspiješ

poriluk: 15kn/kg bez problema,da ga je bilo i više

bilo jučer i malo zelenog radiča (maslačak)-sve uzela jedna baba po 50kn/kg,došla danas-jel ima još:icon_kidra:

eto to je danas i jučer Dolac

da čujemo ostale trgovce,aktivirajte se malo i vi koji prodajete na veliko i na zelenoj tržnici,da znamo koliko zarade šverceri
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
:icon_eek:
kako samo uspiješ po tolikoj cijeni prodavati ? jel to eko uzgoj?

moram i ja počet sa matovilcem ove godine , probat sve potrpat u plastenik
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
:icon_eek:
kako samo uspiješ po tolikoj cijeni prodavati ? jel to eko uzgoj?

moram i ja počet sa matovilcem ove godine , probat sve potrpat u plastenik

nije to eko, to ti je ZAGREB...
mi ostali možemo samo sanjati da ćemo prodavat po takvim cijenama, i takve količine...:s:
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
nije to eko, to ti je ZAGREB...
mi ostali možemo samo sanjati da ćemo prodavat po takvim cijenama, i takve količine...:s:

nisu ti to neke količine,npr matovilca nije bilo ni 5 kila,ali je onaj sitni žličar ko zna što je dobro kupuje taj-branje,pa čišćenje jedan po jedan,dok ne oslijepiš

imali su Križevčani i onoga kaj je veći od špinata po30 kn kolko hoćeš

naš crveni radič je najljepši i najprodavaniji,a garantiram i najukusniji-i tu ima jedna mala tajna

mlada salata je priča za sebe,uglavnom onakva kakvu je i moja baka sijala i odgajala prije 70godina

moraš imati i mušterije koje su vjerne godinama,spretnog trgovca,robu koja se ne isplati velikim vrtlarima koji dovažaju kamionima i dilaju "kumicama" na veliko,i tak...puno je tu trikova

samo da nas ne sjebu ovi EUšupkouvlakači
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Proizvođači, kakve su cijene kod vas.

Ja samo maloprodaja.

Krastavci 6
Paprika bila 20, sad - 15
Mrkva(mlada naravno)-12
Krumpir mladi(crveni) -8
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
Proizvođači, kakve su cijene kod vas.

Ja samo maloprodaja.

Krastavci 6
Paprika bila 20, sad - 15
Mrkva(mlada naravno)-12
Krumpir mladi(crveni) -8



i ja maloprodaja...
krastavci 10
mrkva mlada pušlek 8
krumpir mladi (bijeli) 10
mahuna zelena 30
kelj 15
mlado zelje 10
mladi luk pušlek 5 (kila 25)
mladi češnjak glavica 5
mladi peršin kila 30
korabica 15
tikvice 10
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ide li ?

Prodajem po;

rajčica 8
krastavci 5
paprika 12
ljuta paprika 1kn/kom
breskve 8
krompir B/C 6

Ako netko ide na tržnicu u VK neka napiše cijene jer bih se uskoro mogao tamo pojaviti :icon_smile:
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Zagreb,Dolac:

zelje-10kn/kg,ili 5kn glavica
kelj 10kn/kg
brokula 15-20kn/kg
tikvice 10
salata kristal 10
salata hrastov list 5kn/komad
mlada salata 35dkg/10kn
blitva vezica 5kn
kopar vezica 3kn
peršin vezica 2kn
mladi luk vezica 5kn
grašak 10-15 u ljusci,30-40 očišćeni
cikla 10kn/kg
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kod mene je ovako:
Pink paradajz 12,00kn/kg
Cherry 12,00kn/kg
Beef 10,00kn/kg
Grapollo 10,00kn/kg
Mix II kl. 8,00kn/kg
Krastavac 8,00kn/kg
Vugarak 8,00kn/kg
Paprika 15,00kn/kg
Mladi krumpir žuti 5,00kn/kg...rado bih i više,ali ne ide...
Luk 8,00kn/kg
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Kod mene je ovako:
Pink paradajz 12,00kn/kg
Cherry 12,00kn/kg
Beef 10,00kn/kg
Grapollo 10,00kn/kg
Mix II kl. 8,00kn/kg
Krastavac 8,00kn/kg
Vugarak 8,00kn/kg
Paprika 15,00kn/kg
Mladi krumpir žuti 5,00kn/kg...rado bih i više,ali ne ide...
Luk 8,00kn/kg

Dobro to kod vas .:icon_jook:


paradajz 6-8kn
paprika 6-8kn
paprika ljuta(kais,leskovačka...) 8-12kn
krumpir 4kn
luk 4kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh