• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
uf,ja vec mislio da na trznici divljau cijene,a da ja ne znam. Budem na magistrali postavio stand sa krumpirom po 9kn,i zeljem po 12,pa da vidimo. Laku noc.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
uf,ja vec mislio da na trznici divljau cijene,a da ja ne znam. Budem na magistrali postavio stand sa krumpirom po 9kn,i zeljem po 12,pa da vidimo. Laku noc.
Moreš jedino kod mene..daleko si ti od magistrale :cool2:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
imam ja rodbine kod vas,lokacija je osigurana! :)
opet je blize nego 150km udaljen plac,nebumo vise davali robu u bescjenje.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Sredinom kolovoza revoltiran stanjem na Dolcu poslao sam inspektoratu dopis gdje ukazujem na nepravilnosti i iskreno nisam se nadao nekom rezultatu. Kao ono danas stiže dopis iz inpektorata u kojem piše da su reagirali na moje pretpostavke i izlaskom na teren utvrdili nepravilnosti i izdali zabrane rada navodeći razne članke Zakona o zaštiti potrošača i Zakona o trgovini.Ugodno iznenađenje, možda ipak naprave malo reda. Baš sam ponosan na sebe :cool:

Da se razumijemo ,nisam cinkao poimence nego sam pisao opečenito.

bila inspekcija kod moje žene u petak,razgovarale one skoro sat vremena,i iz svega toga su izvukle zaključak da bude to sve po sistemu pojeo vuk magare,zaplijenilo se nešto robe,to sad trune u magazinu,voditelj tržnice bijesan viče na njih da to maknu,švercerice kojima je prošli tjedan zaplijenila robu i dalje prodaju i još joj u facu jedna skreše da ona šverca i da bu i dalje švercala da joj sto kazni napiše,a ova 3 "bedaka" koji su uzeli kase otkucaju 3 računa dnevno,i ništa...

poanta svega je da ja nevidim neke promjene,a i kao što reče inspektorica,ipak je ovo balkan
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
uf,ja vec mislio da na trznici divljau cijene,a da ja ne znam. Budem na magistrali postavio stand sa krumpirom po 9kn,i zeljem po 12,pa da vidimo. Laku noc.

Na tržnici definitivno ovaj mjesec divljaju cijene,inače Karlovac je najskuplja tržnica u Hrvatskoj...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Otkud to, taj epitet ima već godina vukovarska tržnica iako je jedna od najjeftinijih. Pogotovo ako ste pušač, dilera više nego proizvođača.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Otkud to, taj epitet ima već godina vukovarska tržnica iako je jedna od najjeftinijih. Pogotovo ako ste pušač, dilera više nego proizvođača.

Ja sam mislio na najam prostora za prodaju...
Za prigodnu prodaju zimnice,cvijeća,flanaca,lampiona itd. treba iskeširati 2000,00kn samo za najam klupe + ostali troškovi prodaje...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Prije dva tjedna dvije značke u nadzoru. Danas na tržnici dvije značke u istom danu :) Poljoprivredni inspektor i carinski djelatnik. Došla tri tima + rezerva. Bili kod jednog proizvođača kod kojeg su prošle godine bili i napisali kaznu, kod jednog svaštara i mene :) Al me idu inspekcije ove godine, a prva godina na tržnici ;) Kao i prošla inspekcija, tako su i ovi najavili slijedeću inspekciju. Predočio sam 5 riješenja + osobna, nisu vagali robu već smo odokativno popisali, potpisao izjavu da sam stavljao u promet samo vlastite proizvode + slikanje štanda. Da bi nakon sat vremena dobio poziv od savjetodavne službe da bi u ponedjeljak izašla komisija na teren za zeleni certifikat. Dobro da su zvali, jer baš u ponedjeljak imam skupštinu u ciglani u kojoj imam vlasničke udjele. Bogami se vrši neki pritisak na inspektore. Dobro je što sam mogao nastaviti prodaju dok su radili uviđaj. Nije se ništa gubilo od prometa.
Prodavao sam ajvaricu čokoladna do crvenkaste boje 7 kn/kg
Patliđan 5 kn/kg
Kupus tvrdi za rezanje 1,25 kn/kg (glavice 4 kg - 6 kg)
Kupus Bravo 2 kn/kg
Krumpir bijeli "mladi" 4 kn/kg
Čekam brokulu da okrupni i cvjetaču i to ide po 10 kn/kg ;)
Poz
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
i moje roditelje su vec vise puta kontrolirali po trznicama. zasad je sve u redu i nije bilo problema,ali zalosno je da gube vrijeme s mojim starim koji je "čist",a kraj njega prodaje 5 cigana koji nemaju svoju robu,ni papire,ni vage,ni registrirana vozila, i njih se ne dira. kad je upitao inspekciju kad ce cigici doci na red,odgovor je bio- "ne brinite,ubrzo."
kad? kad prođe sezona? zasto se njih stiti?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Danas u Varždinu na sajmu bio muž-inspektori došli(ne k njemu,njega su predprošlog četvrtka obradili-sve ok.),išli su ciljano k trojici drugih.Ali ne i šiptaru koji je otišao "na godišnji" kući,a firmu prepisoa ili otvorio novu na sina koji je došao prije tri tjedna i radi sa njegoovim kombijem,na njegovom mjestu i bez fiskalne blagajne.A stari dužan državi za porez i doprinose dvijesto četerdeset tisuća kuna.Eno ga na dužničkoj listi još i sada.I njega ne kontroliraju niti pitaju za bilo šta.Mali ispočetka imao samo par artikala,sada se već proširio i na grožđe i banane.I prodaje normalno ko i svaki drugi proizvođač.A moj bude muž išao u Zg na sud jer ga carinska digla ispred kauflanda-prodavao van tržnog prostora,zaplijenili mu robu,tri sata pisali zapisnik,u selu se vodimo u birtijskim debatama kao kriminalci koji su dobili po piksi,iako imamo sve papire i dozvolu vlasnika zemljišta za prodaju.I svoju robu.I veli zakon,po važečim propisima (ak sud ne odluči drugačije)da ćemo državnu blagajnu napuniti sa par tisuća kuna.I jedno tisuću su zaradili od oduzete robe.Dobro da nisu uzeli i zaplijenili novce koje je dobio toga dana za prodano.Nije im valjda palo na pamet.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
a mene neće... pa neće...
vjerujem da budu došli pitati u 1. mjesecu na godinu da im pokažem di krumpir raste...i buče...i luk...i grah...
nedelavci su to, štikle bi sad već duboko greznule...šminka na rosulji...pffff...
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
..i meni bila inspekcija onomad...imao ja na klupi krumpjera nešto,paprika,pomidore i nešta batate...veli ona meni. da je taj batate protivzakonito imati..ja u čudu.."Pa kako?"..i počne ona meni nabrajati članke zakona,ja sav zbunjen,gledam,slušam,ne vjerujem...ispade da batatu više ne smijem donosit na pijacu....ajd svašta ljudi ,od tih zakona..
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
..i meni bila inspekcija onomad...imao ja na klupi krumpjera nešto,paprika,pomidore i nešta batate...veli ona meni. da je taj batate protivzakonito imati..ja u čudu.."Pa kako?"..i počne ona meni nabrajati članke zakona,ja sav zbunjen,gledam,slušam,ne vjerujem...ispade da batatu više ne smijem donosit na pijacu....ajd svašta ljudi ,od tih zakona..

Koji članak kojeg zakona? Pa batat normalno prodaju svi trgovački centri. Čak je i "ministar" pojasnio da se zabrana ne odnosi na prodaju batata u sviježem stanju. Zabrana se odnosi na korištenje batata u preradi kao dodatka prehrambenim proizvodima dok se ne istraži ima li kakve negativne učinke.


PS: Ne smiješ prodavati batat ako ga nisi uzgojio. Valjda si na to mislio. Sad mi palo na pamet :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
...A moj bude muž išao u Zg na sud jer ga carinska digla ispred kauflanda-prodavao van tržnog prostora,zaplijenili mu robu,tri sata pisali zapisnik,u selu se vodimo u birtijskim debatama kao kriminalci koji su dobili po piksi,iako imamo sve papire i dozvolu vlasnika zemljišta za prodaju.I svoju robu.I veli zakon,po važečim propisima (ak sud ne odluči drugačije)da ćemo državnu blagajnu napuniti sa par tisuća kuna.I jedno tisuću su zaradili od oduzete robe.Dobro da nisu uzeli i zaplijenili novce koje je dobio toga dana za prodano.Nije im valjda palo na pamet.

Obriši ovo, da im i ne padne na pamet.

Ovo mi liči na državnu pljačku, i nema mjere.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
a kamo odlazi zaplijenjena roba? nekak ne vjerujem da ide u caritas ili pucku kuhinju...
mozda se nađe na policama kakvog ducana?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Danas u Varždinu na sajmu bio muž-inspektori došli(ne k njemu,njega su predprošlog četvrtka obradili-sve ok.),išli su ciljano k trojici drugih.Ali ne i šiptaru koji je otišao "na godišnji" kući,a firmu prepisoa ili otvorio novu na sina koji je došao prije tri tjedna i radi sa njegoovim kombijem,na njegovom mjestu i bez fiskalne blagajne.A stari dužan državi za porez i doprinose dvijesto četerdeset tisuća kuna.Eno ga na dužničkoj listi još i sada.I njega ne kontroliraju niti pitaju za bilo šta.Mali ispočetka imao samo par artikala,sada se već proširio i na grožđe i banane.I prodaje normalno ko i svaki drugi proizvođač.A moj bude muž išao u Zg na sud jer ga carinska digla ispred kauflanda-prodavao van tržnog prostora,zaplijenili mu robu,tri sata pisali zapisnik,u selu se vodimo u birtijskim debatama kao kriminalci koji su dobili po piksi,iako imamo sve papire i dozvolu vlasnika zemljišta za prodaju.I svoju robu.I veli zakon,po važečim propisima (ak sud ne odluči drugačije)da ćemo državnu blagajnu napuniti sa par tisuća kuna.I jedno tisuću su zaradili od oduzete robe.Dobro da nisu uzeli i zaplijenili novce koje je dobio toga dana za prodano.Nije im valjda palo na pamet.

Meni je mobilna jedinica carine objasnila da nisam registriran za ambulantnu prodaju iz kombija,te da bi za takvo što trebao imati dozvolu od grada,odnosno općine u kojoj vršim prodaju,bili su ljubazni i nisu radili nikakve probleme,ali su rekli neka to više ne radimo na taj način...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mi smo za jednu lokaciju imali gradsku dozvolu za drugu nismo jer je zemljište privatno i imali smo njegovu usmenu dozvolu.budemo vidjeli šta će se dogoditi,Predmet je sa našeg županijskog suda vraćen carinskoj upravi jer se Županijski sud proglasio nenadležnim za predmet i uputio carinsku upravu na Zg ,više se ne sjećam,nekakav carinski sud u Zagrebu.Neda mi se sada ići tražiti rješenje.Uglavnom-moj će muž put Zagreba kada dođe vrijeme.Dok nas uzmu u obradu.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
pun mi je kufer više tih zakona ,vucam ko budala kupus i krumpir na tržnicu pa s tržnice pa pomalo prodajem kod kuće jer je jedino to dvoje po zakonu i nemogu u tjedan dana riješiti što cigići riješe u dan s kamiončića,di je njima inspekcija ,nemaju ništa i niko im ništa nemože ili neće ,smeta mi to selekcijsko provođenje zakona
 

Najnoviji postovi

Na vrh