• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

Fira

Novi član
Tu od
10 Lis 2013
Poruka
10
pun mi je kufer više tih zakona ,vucam ko budala kupus i krumpir na tržnicu pa s tržnice pa pomalo prodajem kod kuće jer je jedino to dvoje po zakonu i nemogu u tjedan dana riješiti što cigići riješe u dan s kamiončića,di je njima inspekcija ,nemaju ništa i niko im ništa nemože ili neće ,smeta mi to selekcijsko provođenje zakona

To je kod nas tako, legalne se kontrolira jer su "vidljivi" u sistemu a svi drugi na crnjaka nigdje ne postoje pa ih se ni ne kontrolira. Koma!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod nas u mom selu je bilo jedno 2 domaća sa povrčem,oni trže i dalje,bilo je 10 romića što na zelenoj što okolo sa kombijima,od jučer im smrklo,samo jedan dobio daljnju dozvolu za rad jer zbilja čovjek ima oko 8 rali krumpira i još nekih 5 rali drugog povrća,kako je prošao za plaćanje računa ne znam ali smije i dalje prodavati ,ovi ostali što su vukli povrće iz Otrovanca i okolice su dobili trajnu zabranu i konstantno ih pritišće inspektorica i carina,konačno su im stavili uzde i spustili tu socijalu na zemlju
 

Fira

Novi član
Tu od
10 Lis 2013
Poruka
10
Kod nas u mom selu je bilo jedno 2 domaća sa povrčem,oni trže i dalje,bilo je 10 romića što na zelenoj što okolo sa kombijima,od jučer im smrklo,samo jedan dobio daljnju dozvolu za rad jer zbilja čovjek ima oko 8 rali krumpira i još nekih 5 rali drugog povrća,kako je prošao za plaćanje računa ne znam ali smije i dalje prodavati ,ovi ostali što su vukli povrće iz Otrovanca i okolice su dobili trajnu zabranu i konstantno ih pritišće inspektorica i carina,konačno su im stavili uzde i spustili tu socijalu na zemlju

Bilo bi i krajnje vrijeme da se odvoji žito od kukolja
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Bila inspekcija i kod mene :(nod):

Nego ljudi, kakvo je stanje s cvjetačom? Prvenstevno me zanima Osijek.
 
Posljednje uređivanje:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Bila inspekcija i kod mene :(nod):

Nego ljudi, kakvo je stanje s cvjetačom? Prvenstevno me zanima Osijek.

kod nas u brodu sad je ima ko šuge a cijena nikakva ,ja sam još u subotu prodavao po 8 kn kg, a sad je daju na komad po 5 kn a ima svaka po 2kg i jače
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A sada je zbilja bude-na ovim će se temperaturama otvarati ko luda.A o brokuli ne smijem niti razmišljati.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ja sam sadio karfiol u 3 navrata, svaki je bio razmak 2 tjedna, na kraju je ispalo da je sve uletilo u 10 dana. Da cijena je pala na 5kn, valjda ću je nekako prodati, inače su glavice odlične i vrte se od 900gr-1100gr, ove velike nikad nisu ni volile mušterije....

Inače sam danas morao opet zalijevati karfiol na otvorenom, tko bi reko :icon_scratch:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E to je ono što sam ja već pričala-može se dogoditi da karfiol sa različitom dužinom vegetacije ili sađen u razmacima dođe u istom roku.I onda nastanu problemi jer obično to bude svima u okolici.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A sada je zbilja bude-na ovim će se temperaturama otvarati ko luda.A o brokuli ne smijem niti razmišljati.

Ni nemoj, o tome ja trenutno razbijam glavu, hihihi. Danas dvije tone, neki dan isto dvije, po viđenom u utorak opet... mislim na borkulu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Super dok imaš kupca koja god da je cijena,.A evo,danas čujem na radiju reklamu-karfiol u maloprodaji tri kune šezdeset.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kod mene je otkupna cijena za karfiol 2,50 ali samo za osmicu, sve ispod i iznad 1,25 kn za industriju
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Kakve su cijene ljudi ?

Kod mene u maloprodaji od danas promijenjene na dolje.

Paprika 20kn/kg
Rajčica 10kn/kg
Krastavac 6kn/kg
Mrkva ( pakovanje 600g) 4kn
Krompir mladi- 6kn
Trešnje 12kn
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A kod mene
krastavci 7
paradajz 12
krumpir 5
paprika 15

Bila paprika u petak još dvadeset.A iza mene šiptar navalio je pun štand,napisao cijenu 19,99 kn,i odmah je davao po petnaest - svakome koji je zastao - govorio - evo,može petnaest.Skidao ju je ko blentav,mislio je da je neznam šta radi.Nisam reagirala,prodala sam ja svoju šta sam imala na dvadeset,ostalo mi malo u jednoj kutiji.Ali sam jučer napisala veliku cijenu - 15 kn.Došao on gleda,pita zašto - a ćemo se malo igrati jebade sada - sada je i dalje daj na petnaest - ti kupljenu,ja svoju - a ako budeš i lipu spustio,bude moja na deset.I cijene ispisane ko table na sve četiri strane svijeta.Pa da odigramo igru.Pun mi kufer igrača na crno.Kad me raspizde.......
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
a po kolko ju je negdje siptar mogao nabaviti? 10kn,ili manje?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pojma nemam niti me briga - ti si trgovac svoje robe - znaš kako to ide na zelenoj - početna cijena je ona realna,kako vrijeme odmiče - pada.na kraju,ljudima ostane nekoliko kutija,i jednostavno nemaju kome prodati.E onda dođe lumen i ponudi cijenu troduplo nižu od realne.Čovjek ima izbor - ili uzeti bar nešto ili neprodano vratiti kući što je čisti gubitak jer to nije roba koja se može opet vratiti natrag na tržnicu kroz koji dan - propada jednostavno.Neki se odlučuju sačekati sliedeće jutro i pokušati dobiti nešto više.Većina pristaje na ucjenu - i to je onda to_Onda švercer ili kako ga god zvali napravi sranje na tržnici - njemu dosta pet kuna zarade,meni treba sve jer sam ja radila cijele godine to što prodajem.Samo što si ja mogu dozvoliti robu dati za kunu ili pet,a on si nemože.Možemo igrati igru živaca,gubimo oboje,i oboje na kraju ispadamo budale.Jer štetimo sebi.Ali kada te nekto zajebava - negledaš na gubitak - pokažeš zube i ugrizneš.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
sverceri ne propadaju,ima ih sve vise,zato jer imaju 70% manje troskova od nas,rekao bih da si oni mogu lakse dozvoliti da popuše na npr. kamionu robe nego mi,trebalo je tu robu uzgojiti,grijati,pobrati,spakirati,platiti gorivo,placovinu,a on je kupi za trecinu vrijednosti... Da ne govorim o fizickom poslu,koji se nikad ne racuna... Al opet,mi pucamo na redovite musterije,koji ne pitaju za cijenu,pa se to nekak poravna,samo ipak,svercer ne prolije ni kapi znoja. Bude i tome valjda dosao kraj.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Bilo je to jako davno dok sam još imao firmu...šiptari su bili glavni age u jednom malom gradiću i došao ja prvi put sa voćem i povrćem...najprije nisam od njih mogao dobiti cijelu klupu,nego samo jedan dio (2m)...oni su imali svaki po 8,00m...
Kad sam vidio cijene u njihovim voćarnama,pao mi je mrak na oči (banane su bile u nabavi 3,00kn,a oni su ih prodavali po 12,00)...
Ja sam si napravio kalkulacije i papire na 8,00kn,a prodavao po 10,00 da ne ispadne da rušim cijene...
Sve je bilo lijepo i krasno u početku,jer su mislili da ću odustati nakon par sajmova,budući da se baš ne može bogzna kaj robe složiti na 2m...
Kad su skužili da ja mislim i dalje uredno dolaziti i kad sam dobio 4m klupu,onda je nastao rat sa cijenama...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nismo,oni su ih prodavali na klupama po 10,00kn,nisam ja bio taj koji je rušio cijene,nego oni...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Bilo je to jako davno dok sam još imao firmu...šiptari su bili glavni age u jednom malom gradiću i došao ja prvi put sa voćem i povrćem...najprije nisam od njih mogao dobiti cijelu klupu,nego samo jedan dio (2m)...oni su imali svaki po 8,00m...
Kad sam vidio cijene u njihovim voćarnama,pao mi je mrak na oči (banane su bile u nabavi 3,00kn,a oni su ih prodavali po 12,00)...
Ja sam si napravio kalkulacije i papire na 8,00kn,a prodavao po 10,00 da ne ispadne da rušim cijene...Sve je bilo lijepo i krasno u početku,jer su mislili da ću odustati nakon par sajmova,budući da se baš ne može bogzna kaj robe složiti na 2m...
Kad su skužili da ja mislim i dalje uredno dolaziti i kad sam dobio 4m klupu,onda je nastao rat sa cijenama...

Onda nisam dobro skužio...
 

Najnoviji postovi

Na vrh