• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene Repromaterijala u voćarskoj proizvodnji i sl.

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
otvorio bih ovu temu jer me je jučer skoro infarkt strefio kad sam išao tražiti ( ili kupiti čak ) zaštitno sredstvo za prskanje lijeske, akaricid sa insekticidom - nekad bio THIODAN ( kažu da je kod uzgoja lijeske jedna od glavnih proljetnih zaštita ) a danas ko zna što.

bio sam naravno u PRVĆI herbosovoj trgovini ( neka sredstva što sam prije kupovao tamo su bila dosta korektna sa cijenom ( a kažu i da je kvalitet OK ) i upitah čovjeka jeli ima tako što . naravno da ima reče i nudi mi bočicu od 100ml ( 1 Dcl / 100l ). ja pitam jel ima kako veče pakovanje ( što ču sa tako malom količinom na 5h ) kaže čovjek da nema i več sam mislio uzeti 10kom al priupitah koliko košta. kaže dotični g. 72,00 kn - 10% rabata ( ja još uvijek mislim da je to cijena 1l ( naivac ) a on reče da košta jadna mala bočica toliko ( znači 1l = 650,00 s popustom - a jak popust ). reko jel to unutra kakva droga ili ekstazy ili nešto sl.

druga stvar u ruci držim herbosov program zaštite lijeske , a on ga pogleda i nasmije se i reče da je zastario ( 2g. star ) pa to se mijenja skoro kao i naši zakoni ( pomislih ) i sad idem kupiti nešto a neznam što, prepušten sam savjetu trgovaca kod kojih je uvijek nabolje sredstvo ono koje oni imaju.

e pa sam mislio da nebi bilo loše otvoriti ovu temu gdje bi se okupili svi vočari pa da malo razmijenimo iskustva po pitanju repromaterijala ( novih naziva, cijena , dobavljača itd ) jer u globalu svi trebamo slična stvari u proizvodnji . ima puno novih imena i cijena i ako svako pomalo da nekakav savjet ili iskustvo možda bi svi uštedjeli koju kunu

ne moraju biti nužno samo zaštitna sredstva nego i cijene umj. gnojiva, raznih alata i potrepština koje nam trebaju.

imam dojam da sad kad su nas navukli ( sa relativno sitnim poticajem ) na vočarstvo isl. ( više nemaš kud ili krčit ) da će nam kožu oderat na repromaterijalu

7/20/30 550.00kn 2 vreče 1l zaštite = 700.00 kn itd...itd...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: CIJENE REPROMATERIJALA U VOĆARSKOJ PROIZVODNJI I SL.

Sad si mi dao guglati ....

Evo sto, nabrzinu, nadjoh http://www.jrjohnson.com/product.php?productid=16478

dakle 79.5 USD za 5 lb. Jedna lb je oko 0.45 kg. Ispadne da je cijena za 2.25 kg oko (1USD=5.6kn) 445kn, tj 1kg oko 200kn, dakle jedno tri puta jeftinije nego ova cijena sto je u tvom ducanu.

Medjutim, jos pred tri godine http://www.cbgnetwork.org/1582.html postoji rasprava o stetnosti endosulfana kao aktivne substance http://www.bayernopests.com/resources/p ... l_0805.pdf

Ocito treba biti vrlo, vrlo pazljiv kod primjene ....
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: CIJENE REPROMATERIJALA U VOĆARSKOJ PROIZVODNJI I SL.

kobac svaka čast na temi,potpuno podržavam napisano,pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: CIJENE REPROMATERIJALA U VOĆARSKOJ PROIZVODNJI I SL.

A jel se mogu zaštitna sredstva uvoziti ili tu postoji neki zakon koji to brani?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: CIJENE REPROMATERIJALA U VOĆARSKOJ PROIZVODNJI I SL.

Mislim da se ne moze legalno uvesti ako nesto kod nas nije registrirano i mislim da ne mozes uvesti ako nisi "vlasnik" registracije.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: CIJENE REPROMATERIJALA U VOĆARSKOJ PROIZVODNJI I SL.

evo jedno pitanje ako neko ima kakva iskustva

što mislite o insekticidu ROGOR 40

nije skup ( 100-150,00 l ) akaricid je sa insekt. miješa se u sličnom postotku kao i skupi herbosov akaricid s ins. ( 700,00 kn l ) i sistemik je.

evo nekih jeftinijih fungicida pa me zanima vaše mišljenje o njima ( ne kužim se baš u sredstva pa samo prenosim informacije od nekih kolega vočara zato ako pišem gluposti nemojte mi zamjeriti )

MATADOR GOLD
da li bi se mogao koristiti u zaštiti u vočarstvu - lijeska

ili tekuči sumpor ( ne znam što je i zbog čega se koristi
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
KOLEGE VOĆARI svih vrsta kratka informacija !

trgovine makljen iz Đakova ( imaju par poslovnica i dalje ; mislim u Vođincima idr.) imaju na
akciji B.ulje po 35,00kn za litru i također imaju i nordox na akciji ( ne znam cijenu ) kažu da ima malo većih količina!

šteta što je tema zamrla jer bi svi mogli uštedjeti koju kunu sa ovakvim informacijama.

lijep pozdrav!
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ako je netko blizu Zagreba sredstva obavezno kupovati u Agromais-u u Sesvetama. Nije nikakva reklama, nego su stvarno najjeftiniji. Evo jedan banalni primjer u Chromosovoj trgovini su njihova sredstva za 10-15 % skuplji nego u Agromaisu. :scratch Isto tako Brazda u Virovitici jako povoljna.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
samo jedno malo upozorenje,jako dobro pazite na rok trajanja u trgovina gdje kupujete,ima svega i svačega,pogotovo stvari koje se uskoro neće smjeti prodavati kod nas zbog EU.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
KOLEGE VOĆARI svih vrsta kratka informacija !

trgovine makljen iz Đakova ( imaju par poslovnica i dalje ; mislim u Vođincima idr.) imaju na
akciji B.ulje po 35,00kn za litru i također imaju i nordox na akciji ( ne znam cijenu ) kažu da ima malo većih količina!

šteta što je tema zamrla jer bi svi mogli uštedjeti koju kunu sa ovakvim informacijama.

lijep pozdrav!

daj neki telefon,treba mi Nordoxa u neograničenim količinama:)
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
pa ako ti treba u neograničenim količinama zovi severinu,njen novi jebač je kralj bakra:vragek::vragek:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pa ako ti treba u neograničenim količinama zovi severinu,njen novi jebač je kralj bakra:vragek::vragek:

mislio sam ali izgubio njen broj.....kupio sam si zalihe jesenas ali više nema nigdje,a i neće ga biti kako stvari stoje.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
pa ako ti treba u neograničenim količinama zovi severinu,njen novi jebač je kralj bakra:vragek::vragek:


dobra fora!!!

dane ukucaj u t comov imenik makljen - đakovo i izbacit će ti broj! da ih ne reklamiram!
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Koliko dođe Nordox a koliko Cuperblau Z, i jer ima uopće Nordoxa čujem neke glasine u Prvči da ga nema,što se događa?
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
nešto je prodano ili herbos ili prvća ( a možda i oboje ) ide restrukturiranje ( valjd sam dobro napisao ) firmi. kupili su ih nekakvi stranci ( nijemci čini mi se ) i ljudi se spremaju za poslovanje u EU. zato nema robe. i navodno će biti puno veće cijene svih proizvoda! kupili su i novi prostor u đakovu i preselili! reče mi trgovac što radi tamo!
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
HOĆE li biti bordoške i zašto većina koristi nordox a ne nju? i kakva je razlika?
 

Najnoviji postovi

Na vrh