• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene Repromaterijala u voćarskoj proizvodnji i sl.

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja mislim da oni od nas hoće napraviti europu a od sebe balkance,kad mi uđemo bit ćemo najsređenija zemlja u europi. bio u austriji gdje je kafić kraj štale sa kravama,i još na ulici prodaje mlijeko i sir,kad kod nas to napraviš dođe ti sto inspekcija i kažu ma u europi........jel se taj Nordox legalno prodaje u sloveniji? pa pitaj Kotara,on bi trebao znati Brle.
 
B

brle

Guest
ja mislim da oni od nas hoće napraviti europu a od sebe balkance,kad mi uđemo bit ćemo najsređenija zemlja u europi. bio u austriji gdje je kafić kraj štale sa kravama,i još na ulici prodaje mlijeko i sir,kad kod nas to napraviš dođe ti sto inspekcija i kažu ma u europi........jel se taj Nordox legalno prodaje u sloveniji? pa pitaj Kotara,on bi trebao znati Brle.

Da prodaje se legalno, onaj link koji je stavio mislim @njko je slovenska syngenta. Jel ideš u petak u Ilok na savjetovanje ? Bit će nekoliko predavanja vezanih uz breskvu, put je besplatan (naša županija časti :) ) plaća se samo kotizacija 150kn
 
B

brle

Guest
ja mislim da oni od nas hoće napraviti europu a od sebe balkance,kad mi uđemo bit ćemo najsređenija zemlja u europi. bio u austriji gdje je kafić kraj štale sa kravama,i još na ulici prodaje mlijeko i sir,kad kod nas to napraviš dođe ti sto inspekcija i kažu ma u europi........jel se taj Nordox legalno prodaje u sloveniji? pa pitaj Kotara,on bi trebao znati Brle.

Stisni link syngenta koji je stavio njko72 i kad uđeš s desne strane ti piše PDF, uđi u PDF i vidjet ćeš datum dozvole za nodrox 13.1 .2011. Odi na talijanske stranice pa ćeš vidjet da se kod njih još koristi ciram a kod nas je zabranjen prije 7-8g a u srbiji prije 3-4. Dok sam prsko ciramom nije bilo ni listića kovrčavog a cijena smiješna :) Sad su ponovno pustili u proizvodnju Pirimor koji je za suzbijanje krvave uši, a bio je zabranjen. " Ne znaš više ko koga kerebeči" :) :) :) :) :) :) :)
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Pa za breskvu mi je nordox 3 puta jeftiniji od cuprablau. Nordox 150g/100l a cuprablau 800g/100l znači za 1h ili 1000l vode ide Nordox 1,5kg x160 kn= 240kn
cuprablau 8kg x 75kn =600kn
Ma ima Nordoxa u Sloveniji a to je EU i navodno je cijena 11 eura

:scratchNišta mi nije jasno ja sam napisao po djelatnoj tvari u 1 kg NORDOXA ima 75% bakra
U 2 kg CUPRABLAU Z ima 70% bakra i 40% cinka
I to ti je isto tj jeftiniji ti je CUPRABLAU Z a ima i cink koji je isto potreban biljci
Cjena CUPRABLAU 2 KG = 150kn
NORDOX 1KG = 168kn

Eto narode vi sada preračunajte aplikacije i omjer jednog i dr. sredstva
NORDOX WG= 200 gr na 100lit 75%bakra
CUPRABLAU WP= 1600gr na 100lit 70%bakra i 40 % cinka

Po ovome tvorničkom mi ništa nije jasno velika razlika u omjeru,i stvarno što kaže brle puno jeftiniji NORDOX,ali mi ništa nije jasno kako je taj NORDOX super jak?????????
 
Posljednje uređivanje:
B

brle

Guest
:scratchNišta mi nije jasno ja sam napisao po djelatnoj tvari u 1 kg NORDOXA ima 75% bakra
U 2 kg CUPRABLAU Z ima 70% bakra i 40% cinka
I to ti je isto tj jeftiniji ti je CUPRABLAU Z a ima i cink koji je isto potreban biljci
Cjena CUPRABLAU 2 KG = 150kn
NORDOX 1KG = 168kn

Pa nije ti jeftiniji !, Vidio sam da ti uzgajaš kruške i za krušku ti je koncetracija u fazi "a" nordoxa 0.2% a cuprablau 0.8% znači :nordox 2kg/h x 160=320kn
cuprablau 8kg/hx75 =600kn
faza "b" :nordox 1kg/h=160kn
cuprablau 5kg/hx 75=375kn
faza "c" ;nordox 1kg/h=160kn
cuprablau 3kg/hx75=225kn
Dok to sve zbrojiš (imaš tri prskanja na 1h ) cuprablau 1200kn
nordox 640kn
razlika 560kn na 1h :)
Imaš pravo što se tiče postotka bakra ali cuprablau je klasični bakreni preparat koji se proizvodi bar 30g a nordox je bakreni oksid
 
B

brle

Guest
:scratchNišta mi nije jasno ja sam napisao po djelatnoj tvari u 1 kg NORDOXA ima 75% bakra
U 2 kg CUPRABLAU Z ima 70% bakra i 40% cinka
I to ti je isto tj jeftiniji ti je CUPRABLAU Z a ima i cink koji je isto potreban biljci
Cjena CUPRABLAU 2 KG = 150kn
NORDOX 1KG = 168kn

Eto narode vi sada preračunajte aplikacije i omjer jednog i dr. sredstva
NORDOX WG= 200 gr na 100lit 75%bakra
CUPRABLAU WP= 1600gr na 100lit 70%bakra i 40 % cinka

Po ovome tvorničkom mi ništa nije jasno velika razlika u omjeru,i stvarno što kaže brle puno jeftiniji NORDOX,ali mi ništa nije jasno kako je taj NORDOX super jak?????????

Eto i sam si skužio a ja sam ti u postu bacio matematiku tak da se nemoraš mučit, dok posadim kruške i ti češ meni pomoč , nadam se :) poz
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Cuprablau Z sadrži 35% bakra i ide u konc. u vrijeme mirovanja vegetacije u količini od o.8% što bi značilo 800 g u 100 l vode....navod proizvođača.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Eto i sam si skužio a ja sam ti u postu bacio matematiku tak da se nemoraš mučit, dok posadim kruške i ti češ meni pomoč , nadam se :) poz

:scratchMa kužim ja omjere, nego nekužim kako je nordox superjak 0.2% i 0.8% velika razlika nešta mi neštima po proizvođaćevim omjerima,iako poduplamo dozu cuperblaua imamo istu cijenu istu djelatnu stvar ali omjer super velika razlika o tome govorim,ali mi smo da ih tako koristimo kako oni pišu
Hvala svima na trudu koristićemo što je jeftinije:)
 
B

brle

Guest
:scratchMa kužim ja omjere, nego nekužim kako je nordox superjak 0.2% i 0.8% velika razlika nešta mi neštima po proizvođaćevim omjerima,iako poduplamo dozu cuperblaua imamo istu cijenu istu djelatnu stvar ali omjer super velika razlika o tome govorim,ali mi smo da ih tako koristimo kako oni pišu
Hvala svima na trudu koristićemo što je jeftinije:)

Oba su bakreni preparati ali je bakar u različitim oblicima pa je ovaj nordoxov bakreni oksid biljci pristupačniji. A nordox je po meni bolji ne samo jeftiniji jel su granule, bolje se topi , manje štopa dizne jel nema krupnih čestica plavog kamena koje se slabo tope i sadrži jednu vrstu okvašivača tako da bolje prijanja na biljku. A poslije nordoxa mi se najviše sviđa neoram37,5 WG, njega kod breskve ide 6kg/h i u Virovitici u Brazdi ako kupiš cijelu kutiju(12kg)
kila izađe 59kn. Tak da to košta neznatno više od nordoxa po h a isto je nova stvar (prsko sam s njim prije 20 dana )
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
E,da malo obnovimo temu.
Kolike su ove godine cijene sredstava?
Jer tko uzimao šta od sredstava?
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
sezona zaštite je počela
pa da obnovimo temu

di su kakve cijene
platio nordox ove god. 109kn
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
evo podatak, kod nas nisam nigdje mogao naći zelene galice pa sam otišao u sloveniju. U sečovlju (koje mi je daleko koliko i do Poreča) sam našao vreću 25 kg 15 eura. Kod nas, činjenica drugi proizvođeć, ali isti proizvod i pakiranje 65% skuplje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh