• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Kolega, neznam iz kojeg si kraja, ali imam osječaj da živite izolirano svako za sebe. Za veliki poslove razmem da koštaju, ali za 1oom2 vrta me ni ne trebaš pitati za cijenu,samo pokaži kaj treba pofrezati. Sretan sam kad mogu pomoći, ali sam i sretan kaj sam okružen ljudima koji isto tak razmišljaju. Bilo je dana da smo prijatelju pofrezali i okopali vinograd da nije ni znal. Ulovil nas je na djelu kad smo završavali. Mislim da dosta kolega forumaša razme kaj sam htel reči. Nekima je najveća plaća ak je pomogel


Naradio sam se ja i za prijateljstvo i za kumstvo i za susjedstvo ohoho.

Ovdje pričamo o cijenama usluga. Ne o poslu s kumovima i susjedima. Stvatko zna koliko vrijedi prijatelj, kum ili dobar susjed. To je neprocjenjivo i nije u novcima sve.

Ali kako što sam već rekao. Niti sam ja dobio traktor na poklon niti on ide na zrak i dobru volju.

Kosim s traktorom od 70 konja i malčerom od 180cm. A tanjuram s olt 24 diska. Podrivač 1 radno tijelo s kuglom (vocarski do 75 cm dubine, rijetko kad uspijem preko 50-60 cm dubine u pravo suhoj zemljj).
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Prošle godine bilo 800 čhv oko 150 kn, a pošto je sve poskupjelo sigurno da bude i sjetva. Vjerojatno nešto malo,bumo vidjeli.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
I kod mene su sijali po 200 kn/ral. Sad su rekli 300… Mislim da je to ipak malo previše… Ne govorim za pol rali da nekome posiješ. To je vise zaje nego posel. Al ak siješ 10-15 rali nekome na vecim parcelama… Vidim da je u Srbiji kombajniranje 50€/ha a kod nas skoro x3. A koliko znam oni nemaju plavi dizel…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Otprilike znam što znaći imati kombajn jer stari od gospođe ima 3 i znam da stalno nekaj šarafi. Al kaj očekivati od stroja starog 30 ili 40 godina? Imam i sam puno dvorište takvih i trebaš biti spreman da oko toga uvijek ima nekog posla. Svako područje ima svojih specifičnosti. Naravno da nemože u ravnici i na velikim parcelama biti ista cijena ko na brdima i malim parcelama. Ali ako me kombajniranje košta 30% vrijednosti uroda ( ne govorim po trenutačnim cijenama) onda se postavlja pitanje da li uopće sijati ili prijaviti ugar…
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Al kaj očekivati od stroja starog 30 ili 40 godina?
Točno, takav je stroj skup zbog starosti,i teško dostupnih djelova, potrošenosti svih sklopova i slično, a novi je opet skup zbog redovnog održavanja jer ako želiš da taj stroj nakon 10-15 godina ne izgleda kao krš moraš mu na vrijeme dati sve što ga pripada, a polovnih djelova na tržištu još nema a novi su skupi, servis bi trebao raditi ovlašteni serviser itd.
Nedavno je kolega nedaleko mene odlučio kupiti traktor, i naravno neće on imt577,već nekog New holanda 90+ks,uz njega trobrazni okretac, kupio on to i dovezao kući, e sad želi on kompletan servis + neko brtvljenje nekog sklopa gdje se pokazalo ulje, ponuda iz nekog ovlaštenog servisera,mislim iz Krizevaca je bila 18000kn,(jedan pristojan imt533).
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Gde si ti to video da je kod Nas kombajniranje 50e hektar
30FF2948-39E7-406F-A2EF-8FF9E0C042BC.png
Evo, poznati srpski agro youtuber je ovo napisao. On tak valjda radi - sa prijevozom!!

@Viduka OPG Pretpostavljam koji bi to “ovlašteni” serviser mogao biti… 😁
Za takve nove traktore se pretpostavlja da rade godišnje i 1000+ sati, kombajni 500+ i naravno da treba imati posla za njih. Nekome se možda za servis prije sezone čini puno 2-3000€ al ako taj stroj stane usred sezone a taj dan je trebao napraviti 20 ili 30 ha koliko onda to košta.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Naj se srditi ali valjda znaš kak funkcioniraju Youtuberi. Sjetim se odmah posta kak je nedavno netko štelao Bosch pumpu na Imt-u
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Za cijenu usluga u Srbiji treba znati da oni ne računaju površine u hektarima nego u jutrima i lancima.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ovo je radoslav napisao za cenu po jutru, u mom kraju cena ide od 80 do 100 evra po hektaru a u nekim delovima zemlje gde je los teren, brda i gde ima manje kombajna ide i vise. Samo u Vojvodini racunaju povrsinu u jutrima dok mi ostali u hektarima
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kod mene je jedan žeo 700 po rali. E sad od lani nisam ni pitao jer imam svoje. Pošto će biti ove godine nemam pojma. Manje sigurno neće biti.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ja sam radil sa jednim par godina dok nije naplatil 100€/ral za kukuruzu, naravno bez prijevoza. Uredno sam mu platil na polju ko i svaki put al od onda ne delamo. I više ne razgovara sa mnom… 😛 Prošle godine je bilo 600 kn/ral (80€). Vjerujem da ove bude više…
 

Najnoviji postovi

Na vrh