• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
620
Kakav imas malcer sumski? Zahvat i do koje debljine malciras?
Ino frost 225, sa vidia čekičima... a ovisi koje drvo neko može i preko 30 a neko ne može niti 20 tak da dosta ovisi o vrsti drveta.. Al tako nešto deblje većinu ih srušim motorkom pa deblo maknem a granje sameljem.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ino frost 225, sa vidia čekičima... a ovisi koje drvo neko može i preko 30 a neko ne može niti 20 tak da dosta ovisi o vrsti drveta.. Al tako nešto deblje većinu ih srušim motorkom pa deblo maknem a granje sameljem.
S tim malčerom 1200 kn /h je previše, to je malčer za do 20 cm realno, FAE, Ahwi pa i Seppi se kreću oko 750-800 kn maksimalno po h. Sve više je previše, a osobno sam radio i s Ino pa znam.

INO vs AHWI
1450 kg vs cca 2300 kg
Ino je duplo jeftiniji i slabiji (robusnost)
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
620
Ne znam kako kod vas, kod nas su druge cijene i posla ima.. nisam lud da radim za 750 kuna.. Malo dalje od mene lik već dvije tri godine radi po 1500 kn sat rada i posla kolko hoćeš( ima fendta 939 i ahwi 500 a prije je imao ino), tak da ko radi tako jeftino svaka čast.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Ja bi onda morao podignuti na 400 😂. Prvo sam po 200, lani podigao na 300 pa se ne buni nitko..

Tko sipa gnojivo u kutije kod sjetve, gazda ili onaj ko sije?
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
Ekipa, pomozite.
Trebam neke okvirne cijene koje bi naplatio ljudima jer me u zadnje vrijeme sve više pitaju.
1. prijevoz prikolicom pijesak (sabun) iz kamenoloma, cijena pijeska se izdaje preko vage, no prijevoz, trebam cca 45 minuta do tamo i nazad pa me zanima koliko da tu kažem cijenu za prijevoz?
2. oranje po kvadratu?
3. frezanje po kvadratu?
4. povlačenje panjeva i ostalih stabala ili izvlačenje vozila

Traktor je 50 ks, plugo dvobrazno 10", freza 180cm, prikolica oko 1,5T uskoro se nadam i 3T
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
Ekipa, pomozite.
Trebam neke okvirne cijene koje bi naplatio ljudima jer me u zadnje vrijeme sve više pitaju.
1. prijevoz prikolicom pijesak (sabun) iz kamenoloma, cijena pijeska se izdaje preko vage, no prijevoz, trebam cca 45 minuta do tamo i nazad pa me zanima koliko da tu kažem cijenu za prijevoz?
2. oranje po kvadratu?
3. frezanje po kvadratu?
4. povlačenje panjeva i ostalih stabala ili izvlačenje vozila

Traktor je 50 ks, plugo dvobrazno 10", freza 180cm, prikolica oko 1,5T uskoro se nadam i 3T
trebaš nekog otočana...krumpironju pitaj!
nemore kontinent i otok bit jednako... 🤭
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Decki, pa kod vas su zlatne usluge, kad se tak puno placaju.
Kod nas je kombajniranje i branje 500 kn/kj, sjetva 150 kn/kj.
A cul sam da neki oru i po 300 kn/kj.
Cisterna 3000 l je 50 kn, baliranje malih kockica 2.5 kn.
Malciranje ne znam, jer nemam malcer, al bilo bi ga dobro imati, jer vise nitko nista ne hrani i imal bi dosta usluga s njim za odraditi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Od tih naših usluga malo ostane, stroj se pokvari, novci odu na drugu stranu i na kraju kad podvučeš crtu nemaš ništa.

Uglavnom ja trpam gnojivo kod sjetve, ove god ako hoće trpati budem im sijao, ako neće ništa onda. Problem je kad danas siješ kod 5 ljudi, a svako hoće drugačije gnojiva po rali, a kutije ne cure jednako na 4r sijačici.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Decki, pa kod vas su zlatne usluge, kad se tak puno placaju.
Kod nas je kombajniranje i branje 500 kn/kj, sjetva 150 kn/kj.
A cul sam da neki oru i po 300 kn/kj.
Cisterna 3000 l je 50 kn, baliranje malih kockica 2.5 kn.
Malciranje ne znam, jer nemam malcer, al bilo bi ga dobro imati, jer vise nitko nista ne hrani i imal bi dosta usluga s njim za odraditi.
Ispod 100 kn ne palim traktor a kamoli da nekome govna vozim za 50 kn.
Cisterna 2200 lit je min 150 kn i to ak je blizu mene, sve dalje 200 kn.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,394
Može ta cijena kolega. Samo ako mi izdaš račun i doneseš potvrdu da si istovaril na pročistač komunalnog poduzeća. A ne da si skipal susedu na vrt

Mane,evo ti cjenik za 5 kubika. Naravno sa računom Screenshot_20220413-100635.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Nemam ja niš protiv njih i njihovih cijena. Tko želi njih neka ih zove, nema uopće problema.
Ima i kod nas komunalno poduzeće, kakav im je cijenik nemam pojma.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Ispod 100 kn ne palim traktor a kamoli da nekome govna vozim za 50 kn.
Cisterna 2200 lit je min 150 kn i to ak je blizu mene, sve dalje 200 kn.
Da ja naucim ljude na 150-200 kn za cisternu 3000 l, pa ja bi bil bogat covjek.
Al to kod nas ne pije vodu, jer jedan covjek u susjednom selu vozi po 40 kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Budimo iskreni, pa 40kn je realna cijena za neku manju udaljenost.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
A gle, kod nas je tako. Nije da sad imam posla na bacanje, nemam ni vremena baš za puno usluga. Pokrijem si sa time neke druge stvari.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,371
Kod nas je prijevoz do sad bio oko 30 kn po toni šodera, sad koliko je isplativo voziti 45 minuta 1,5 t to ne znam.
 
Na vrh