• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene uslužnih poljoprivrednih radova

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Ha cuj...
isto ovisi kak daleko treba ic do parcele.
al mislim da ovak kosenje dvorista puno vise kosta nego naprimjer koliko bi kostalo kosenje njive iste povrsine.
Dobro se zna da su vrtlari skupi.

evo kolko bi vi uzeli za ovu povrsinu.
Slika je od ZUTOG.
povrsina je 3000m2
kaze Zuti da mu treba 3h da pokosi motokultivatorom zahvata 70cm i potrosi 5l goriva.
da mu ja to kosim uzeo bi mu 200-250kn.
ili je pretjerano?



http://img137.imageshack.us/img137/6489/picture465j.jpg

a da si kupis neki traktorcic pa da se voziš? :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ništa od stroja seljačić jel?


misliš na onaj labin?? jebiga nije baba zvala a meni se neide još jednom njoj na vrata,onda ništa od cjenkanja.neznam šta da uradim pun mi qrac obećanja lažnih
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ti moraš sam odlučit ali ako si sposoban cjenkat se možeš uvijek, pa ako se dogovorite dobro, ako ne nikom ništa tražiš dalje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ti moraš sam odlučit ali ako si sposoban cjenkat se možeš uvijek, pa ako se dogovorite dobro, ako ne nikom ništa tražiš dalje.


sačekaću sutrašnji dan pa ću vidjeti.šta mogu kad baba bez kćerke ni u zahod neće.sa babom mi nevrijedi pričati,šta god velim ona meni čekaću dok kćerka dođe,bemti kćerku više
 
S

staffmen

Guest
a da si kupis neki traktorcic pa da se voziš? :)

da imam novaca prodao bi oba motokultivatora i kupio traktor tipa TV ili Yanmar.
al nema se para pa nista od toga.

za voznju imam jedan izum pa se mogu voziti na mtk-u dok kosim striznom kosom.
sve je to opisano
ovdje.

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19315&page=18

pitam za cijene zato da znam koliko bi mogo love zasluzit, jer meni je uzivancija kosit s time.
a usput bi nesto spremio u dzep.:D
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kod nas je: jutro(5600m2)
- malčiranje do 5cm : 800 kn
- oranje : 500kn
- tanjuranje : 600kn (2 traga)
- kosidba : 250 kn
- okretanje,sakupljanje,razbacivanje:150kn
-sijanje :200 kn
- kultiviranje :250 kn
- špricanje :150 kn
- baliranje : 3kn/bala ,40kn rolo (120x120)
-prijevozi :150kn (do 10km)
-branje kukuruza :500 - 600kn
- kombajniranje :600kn
itd...............
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Re: cijene poljoprivrednih radova

Forumaši, što kažete na novi zakon o kojem se nešto šuškalo :shock:.Neznam kako će se vršiti poljoprivredne (i ostale) usluge po ovom novom zakonu.Još izgleda nije donešen ali i uslužni rad sa traktorom bi se smatrao radom na crno.Barem sam ja to tako shvatio. :?: Ako od svoje kuće radiš dalje od 500 m to bi se smatralo NEsusjedskim radom i za to bi valjda trebalo državi dati poreza.Onda ispada da bi za svoju uslugu trebao izdati i račun a samim time bih onda valjda trebao imati nakakv obrt za uslužnu djelatnost. :rolleyess: Ovo unutar 500 m bi se valjda tolerisalo kao susjedska pomoć.Nebih se čudio da takve nebuloze :twisted: prođu na saboru.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Forumaši, što kažete na novi zakon o kojem se nešto šuškalo :shock:.Neznam kako će se vršiti poljoprivredne (i ostale) usluge po ovom novom zakonu.Još izgleda nije donešen ali i uslužni rad sa traktorom bi se smatrao radom na crno.Barem sam ja to tako shvatio. :?: Ako od svoje kuće radiš dalje od 500 m to bi se smatralo NEsusjedskim radom i za to bi valjda trebalo državi dati poreza.Onda ispada da bi za svoju uslugu trebao izdati i račun a samim time bih onda valjda trebao imati nakakv obrt za uslužnu djelatnost. :rolleyess: Ovo unutar 500 m bi se valjda tolerisalo kao susjedska pomoć.Nebih se čudio da takve nebuloze :twisted: prođu na saboru.


a ja bih volio vidjeti toga koji će to kod nas kontrolirati
 
S

seljaček

Guest
Forumaši, što kažete na novi zakon o kojem se nešto šuškalo :shock:.Neznam kako će se vršiti poljoprivredne (i ostale) usluge po ovom novom zakonu.Još izgleda nije donešen ali i uslužni rad sa traktorom bi se smatrao radom na crno.Barem sam ja to tako shvatio. :?: Ako od svoje kuće radiš dalje od 500 m to bi se smatralo NEsusjedskim radom i za to bi valjda trebalo državi dati poreza.Onda ispada da bi za svoju uslugu trebao izdati i račun a samim time bih onda valjda trebao imati nakakv obrt za uslužnu djelatnost. :rolleyess: Ovo unutar 500 m bi se valjda tolerisalo kao susjedska pomoć.Nebih se čudio da takve nebuloze :twisted: prođu na saboru.

Pa ti sada nesmiješ pružati usluge traktorom i mehanizacijom ako nisi registriran ako si u sustavu poreza na dohodak izdaješ račun i plačaš porez na to što si zaradio . Sve ostalo je rad na crno. do sada se je to toleriralo ali sada su pokrali sve novce i od sada čemo pošteno strogo po pravilima.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ova vlast je dobar muzač samo kravam nedaje jesti
neka prvo sebe kaznu pa neka idu i slobodno nas hvatati
 
B

BAGERISTA

Guest
U pravu si,,,,,:mad:i ovo malo ča je ostalo dok ne s...u,,,neče stat,,,i od nas sve pokrast
 

imbra12

Novi član
Tu od
28 Tra 2011
Poruka
15
ako ko dodje samo bude prosal isto kak je i dosal u kontrolu.Kaj on zna dal bude ovaj meni to platil.Ako imas zakup njive od nekog covjeka,a ti mu baliras,ores za njega nemoze ti nista,bas oni znaju kom to ide.Rekao mi susjed da ako maloljetan ore,kosi itd. da ako dojde policija du mu nesmiju pregladevati za gorivo,vozacku ali mora biti registriran traktor i vlastiti posjed(tak mi je rekao)
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
kod nas je kombajniranje ( ali ne na tablam) 2000 kn/ha najniže 1500 kn.

Taj odmah od žita peče kruh, a umjesto slame sipa pletene šešire! :rolfer:
 
J

jd6620

Guest
usluzno oranje,tanjuranje itd

evo dakle zanima me ako netko radi usluzno oranje ili tanjuranje koliko uzimate za jednom tragom po jutru...dakle imao sam upit za koliko bi potanjurao jutro sa svojim jd 6620 pa ako netko zna neka pomaze

hvala
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
evo dakle zanima me ako netko radi usluzno oranje ili tanjuranje koliko uzimate za jednom tragom po jutru...dakle imao sam upit za koliko bi potanjurao jutro sa svojim jd 6620 pa ako netko zna neka pomaze

hvala

kod nas ide 300 kn / ha ili ral 200 kn ako je veća površina a neki rade i po 400 kn /kj
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
kod nas ide 300 kn / ha ili ral 200 kn ako je veća površina a neki rade i po 400 kn /kj

Ljudi moji sto je to kod vas jeftino...pa da čovjek ne povjeruje...

Kod nas ti je dunum usluznog oranja 45 maraka....hektar bi došao 450 maraka prevedeno u kune bi bilo 1719, 62 lipe po trenutnom kursu kune i konvertibilne marke...

Tanjiranje je od prilike 25 maraka i za hektar je 250 maraka ili 955, 34 lipe...

Cjena frezanja je isto kao i oranja ili nesto veća...niko ne freza polja, samo vrtove oko kuće od par stotina kvadrata...

Košnja 120 maraka po hektaru ili 458.56 kuna po hektaru

Baliranje kockastih bala 0,50 maraka ili 1,91 kuna

Baliranje okruglih bala i umotavanje u foliju ( to uglavnom rade stočari s 20 i više krava) postoji samo jedna balirka na čitavoj općini....i cjena je 30 maraka ili 114,64 kune...





A na to sve litra mlijeka je cjena one jedne kockaste bale dakle 1,91 kuna....:D....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
oranje 400-450kn/kj
tanjuranje 200-250kn/kj
sjetva 200kn/kj
kultivacija 200kn/kj
prskanje 120kn/kj
gnojidba 100kn/kj
ovo su cijene koje vrijede u okolici sl.broda
 

Najnoviji postovi

Na vrh