• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene žitarica

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Po kojim cijenama i sa kojim rokovima plaćanja se kod vas otkupljuju žitarice, prvenstveno mislim na kukuruz, pšenicu, soju, ječam...
Naime čuo sam da je cijena kukuruza opet ljoknula na dolje pa nemogu vjerovat. Pšenicu trenutno u bjelovarskom kraju neće otkupit ni ovi sto su je preuzeli na polog.
Zadnje sto znam otkupljivali su kuruzu stand kvalitete po cijeni 115kn/kg.
Kako se to sve skupa krece kod vas?
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ma svuda ti je to u 10 lp osim zagorja like itd .
A sad kad stane sa rijekom tj izvozom vjerojatno će cijene past pa na proljeće malo porast i to ti je to nije baš bajno .
mi smo kukuruz prodali u vrt pa sve znaš a soju u garešnicu po 2,4 a valuta 15 dana ma vsi plačaju praktički odmah
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam nesto prodo privatno a nesto mi je u Vrtu na pologu, cekam cijenu samo se bojim da ne docekam pad. Nesto sam nacuo da je kuruzi pala cijena.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ja sam nesto prodo privatno a nesto mi je u Vrtu na pologu, cekam cijenu samo se bojim da ne docekam pad. Nesto sam nacuo da je kuruzi pala cijena.

Pa jbt,ja nikad vise kuruza. Jos sam ga kod susjeda prikolice istrpavo i sad cjena dole.

A zna netko cijenu soje eventualno?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ma sve je u banani,navodno da todorič iz bivšeg sssr-a uvaža na veliko,a i nema više brodova za van,zajeb...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Ma sve je u banani,navodno da todorič iz bivšeg sssr-a uvaža na veliko,a i nema više brodova za van,zajeb...

ti samo dovezi kod mene,za cijenu ne pitaj:weedman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mali piratski brodić i svaki brod ispitati,koji uvozi za todorića ili slične male uvoznike torpedirati brod pa če naša riba biti deblja od talijanske,malo crnog humora nije sviška,ljudi dragi ja sam i prije rekao da je todorič i kompanjerosi jači od države, a velika večina mu ljudi u tome pomaže,ljudi dragi ne idite kupovati meso u velike trgovačke centre pa kad oni ne budu mogli prodati žnj klasu mesa ne bude ni uvoza,a sa cijenom kod nas nikad nisi na čistu pamet osobno znam koliko košta pojedina proizvodnja kukuruz i pšenica ali moramo imati neku novu matematiku da nam računica ispada u plus,jer sve što imate za prodaju od stoke znadete koliko je pojelo čega pa sad vi budite skupa samnom pametni šta u našu državu hraniti da donese bar nekakvu crkavicu a ne samo grbava leđa i hrpu gnoja,možda nekakve zvijeri koje nemaju želudac a rastu na kilaži a ujedno služe za jelo ili nešto treče:weedman::weedman:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
'93 ili '94 godine su brodom uvezli XXX tisuca tona krumpira na kojem je neko u to doba uzo masne novce a te godine su u Hercegovcu i u oklici Čakovca bagerima domaci krumpir sahranjivali u "masovne grobnice". Trud, muka i znoj domacih proizvodjaca su zatrpani a gospodi je to bio samo dobar trening za buduca bogacenja.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
2008.ZA Uskrs dave reklamama kupujte domaču janjetinu a ono stiglo 8000 trupova iz Rumunjske zamrznuto, ljudi koji su istovarivali dobrano se namrzavali a roba prešla granicu oko1 u noći i do 7 sve spremljeno za daljnju distribuciju,najbolje od toga što to sve i nisu janjci nego ima i ovaca jer kod njih su neke male pasmine kao i kod novozelanđana a ne naši ljudi zatamane janje od 30 kila i svima fino i još se čude kako ovo uvozno nije tak fino,dobar tek ja tamanim samo ono što u mom dvorištu ruje i leprša:axe:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
u zadru kod mene je kukuruz najniža cjena 2 kn. kg. a ječmu od 2,2 gdje je rjetkost na sajmu u Benkovcu je bio 2,60 kn.kg. i nije ga bilo imao samo jedan čovjek što sam ja znao i to samo jednu paletu, a u trgovinama 3 kn. kg.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to budu gladni odredili i veliki trgovci ali sve su to igre ispod žita i ne znam zašto pojedinci ako ne vide rentabilnost idu svake godine na sve veče površine pod žitaricama ,mlinari idu sa svojim kalkulacijama,pekari sa svojima,samo problem je u tome što ovi drugi i trči mogu muljati a ovom prvom je u interesu da ima što veči prinos,najbolji primjer je bio prije nekoliko godina kada su mlinovi imali kao 11000 tona otpadne trečeklasne pšenice i to su stavljali kao čisti gubitak a u stvarnosti su sve te primjese,kalo završile u stočnoj hrani po večoj cijeni nego otkupna cijena pšenice,a gospoda pekari bi morali znati koliko kruha se može prodati a ne da se baca i do 25% proizvedenog u hranu za svinje,ah da da nebi zaobišao i nas seljake ,iako večina radi pošteno i mukotrpno ima jedan dio koji posije na papiru a da ni sijačicu ni ne vidi i još se žali da je mala cijena pšenici,sreča takvih je malo ali stvaraju lošu statistiku:vragek::vragek:
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
da nije poticaja nebi bilo zasjano ni jedna desetina od 180 000ha,,, zalosno al istinito,,,,
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
vjerovatno ima nekih što siju i bez poticaja bar za vlastite potrebe
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
http://public.pioneer.com/portal/site/Public/?locale=de_DE
Börsennotierungen
Mais ENC 179,75 €/t
Mais CBT $5,82/bu
Raps ENC 411,00 €/t
Weizen ENC 142,25 €/t
Soja CBT $11,06/bu
to su cijene sa službene stranice njemačkog pioneera (gornji link)


Mais ENC 201,25 €/t
Mais CBT $5,99/bu
Raps ENC 450,50 €/t
Weizen ENC 155,50 €/t
Soja CBT $11,59/bu
malo za usporedbu i kako vani cijene lagano rastu a nama prodaju maglu o padu
 
I

ihorzic

Guest
buraz mi vozi u sanu premikse i kaže da cijena kukuruze u slavoniji pada .

koliko je to točno i koja je sad cijena .
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nisam siguran mislim da je jedan prijatelj prodao po 140 + pdv, u pitanju je bilo 10ak vagona naravno suhog zrna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh