• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cirkular za drva (remenice)

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
ZJ ovaj sad radim da vrti standard, onaj prvi sam vrtio u lijevo na gornji kardan di su okretaji direkt od motora, tu su drugačije remenice omjer je da cu imat oko 1500rpm i stavit cu fi600 gore...
Lee zašto samoubistvo?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Pa kad složiš sve i onda skužiš da se vrti kontra..
Jedan kod mene je imal taj problem :unsure:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Istina je da sam u početku htjeo da vrtim u lijevo ga ali bi preveliki okretaji bili i ja sam samo reduktor okrenuo na drugu stranu i imam dobar smjer i u desno, zato i stojj ovako na stranu pomaknuto a nije sve u liniji...

Nema nikakvih komentara na cirkular, predlozi zamjerke? Dok je još u procesu da pilam i mjenjam heh
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nisam još zaštitu slozio,to cu ovaj tjedan prvi ju je izabcivo dole na dnu,nije letilo po remenju...vidit cemo ali dobra opaska za obratit pozornost, tnx
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
nznm kamo da stavim pitanje, al s obzirom da planiram koristiti elevator sa cirkularom, onda bum tu pital. zna netko koji reduktor mi treba ako stavim remenicu na kardan zajedno sa cirkularom i onda na elevator? tj koji mi omjer treba sa kardana na elevator?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
imam cirkular na traktor..i on ima svoju remenicu... na tu istu osovinu mislim staviti još jednu, manju koja bi trebala pogoniti reduktor koji bi trebal biti kardanom spojen na elevator...
imam dvije opcije...jedna je da ta manja remenica bude ista kao i ona na reduktoru pa da reduktor ima neki omjer smanjenja okretaja, a druga je da reduktor bude 1:1 samo da služi za prijenos sa remenica na kardan, al onda je opet pitanje odnosa male i velike remenice, iako mi je to malo kompliciranija opcija jer nemam baš toliko mjesta na cirkularu...
znači da je bolja ova prva opcija pa je moje pitanje ako stavim iste remenice na osovinu koju pokreće kardan i na reduktor, koja vrsta reduktora, tj koji omjer mi treba da pokreće elevator?

cirkular-elevatorom-drva-slika-19042734.jpg
znači nešto ovakvo...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Misliš na transporter za kukuruz ili sijeno?
Koliko se sjećam, na takvim transporterima prijenos je bil direktno s kardana, dakle bez redukcije.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
da, takav transporter...hm nisam baš siguran..ne vrti se ona tak brzo...sjećam se da se vrtila sporije ali odavno nisam radil na njoj...pa nisam siguran za prijenos...

gledam sad par videa na yt i čak moguće da se i direktno vrti...onda mi ipak treba 1:1 samo da napravim prijenos s remenice na kardan..eventualno malo manju i malo veću remenicu da samo malo smanjim brzinu i to je to...
 
Posljednje uređivanje:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Pilio sam u kombinaciji cirkular + elevator za sijeno, na kardansku osovinu od cirkulara sam stavio običnu remenicu od gramipove strižne kose. Tako sam opet imao gdje prikapčati kardan. Na elevatoru je pripasana remenica od kombajna, cca fi 600 i to je to. U cijeloj skalameriji je najduže trajala potraga za odgovarajućim remenom između cirkulara i elevatora, na kraju mi je pasao remen od samoutuvarne prikolice.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Znaci ipak treba manja remenica na.kardan i veca na elevator...da se uspori malo...ali znaci imao si direkt s kardana na elevator? Imas mozda kakvu sliku?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Nemam slike, stvar je jednostavna, ispred cirkulara postaviš elevator da sa stola direktno padaju prepiljeni komadi, guraš prepiljene komade malo u stranu od pile da ne dobiješ komad u glavu ako ga dohvati pila. Elevator se ne mora brzo okretati, pogotovo veliki za sijeno. Poslikam sutra elevator da vidiš remenicu.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Ma jasno mi je sve...ja sam mislio stavit po redu traktor pa cirkular pa elevator...al ovako je definitivno jednostavnije pa mi trebaju samo dvije remenice i remen...
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Projektić polako privodim kraju. Koristio bih, tj napravio rascjepni klin. Sad nisam ni sam siguran koji oblik, koju veličinu... Skicirao sam ono što bih volio napravit. Zamislimo da je crvena crta centar osovine tj centar šajbe. Ono plavo bi bio rascjepni klin. Šajba je 2.4mm debela, klin bi bio 2 mm debeo. Jel bi taj oblik i veličina igrali, bili dobri? Da, okrenuo sam šajbu naopako, jbg, kinezu ne piše smjer vrtnje.:p
 

Prilozi

  • Snimka zaslona (1317).png
    Snimka zaslona (1317).png
    183.9 KB · Pregleda: 15

Najnoviji postovi

Na vrh