• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
S 4kW moreš tjerati 600-tku, jer mi s 3kW tjeramo 450-tku.
Kad cirkular dobi i nagibni stol, ide 500-tka gore.
Elektromotor ti može kratkotrajno dati i dvostruki moment (snagu).
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Bratko u svakom slučaju palac gore pogotovo ako je vidia pila koja kod mene reže kao da režem sir
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Evo moje vidije u akciji
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=E5oj6E_TjFY[/YT]

600 na 4 kw pa sta ces čačkalice pilit na cirkular
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Ovo je ok reci na koliko okretaja se vrti pila odnosno kardan koji je omjer prijenosa, i koliko je fi pile
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Odnos na kardan je 1/3 pila ti je 500 vidija,a sad vrti na nekin 2700 a traktor je 850,900 okretaja
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo pošto loše vrijeme traje počela se skupljat skalamarije za izradu cirkulara.
Nešto za cijepanice sa kadicom.

Pila 450


Osovina...ležejevi...remenica... nije novo al nije ni kinesko :icon_cool:


Molim da se obrati pažnja na ove fine lagerčeke.Kutija je fuje al su zamotani u masni papir i ko novi :icon_cool:



ak nastavi kiša bit če uskoro novih slika :icon_pidu:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Tam na kučištima (imam takva doma domači rad i imaju filc na kučištu i poklopcu) ako nema rupa za mazalice izbuši ih i ugradi po mazalicu.
S tim ležajima i da svakih dve godine drukneš masti dva puta miran si za svoga života.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Mazalica je u planu. Ovi lager mislim da i po pjesku ide....
Dvoumim se dal da trazim kutni reduktor ili da bude "napoprek"
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,620
Na kučišta ugradi mazalice a ti ruski ležaji če voziti dok si živ ako ih namažež bar jednom:icon_pidu::icon_pidu::icon_pidu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,055
Ma nee, dok bu živ i tvoj unuk ...
Takve kvalitete više nema...nažalost.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,620
Ma nee, dok bu živ i tvoj unuk ...
Takve kvalitete više nema...nažalost.
Ima ali u rusiji ali naša uvozna birokracija najvjerovatnije to ne dozvoli uvoziti jer su trajni a jeftini ,nego moramo kupovati kineske jeftine a ništa nevaljaju tojest valjaju dok su još zapakirani:icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jeste kad probali sa japanskim markama?

Navodno nema kopija iz kine,ja sam prezadovoljan,imam ih na cirkularima,elektromotorima i mlinovima i vec par godina bez brige.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jedan od kvalitetnijih Japanaca je Koyo. Znam iz iskustva ....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koyo koristim kod reparacije vodenih pumpi,alternatora,elektromotora,noge vanbrodskih motora,cirkulara,mlinova.
Jos sam ugradival neku drugu marku japansku sad se nemrem sjetit kak se zove.
Timken fag i skf i snr su mi se do sad pokazali jako lose kvalitete i na vecini pise made in china ili brazil ili afrika niti jedan nisam videl francuski ili njemacki.:(wait):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Na kučišta ugradi mazalice a ti ruski ležaji če voziti dok si živ ako ih namažež bar jednom:icon_pidu::icon_pidu::icon_pidu:
I malo puno duže od toga :icon_weed::icon_weed:


Jeste kad probali sa japanskim markama?

Navodno nema kopija iz kine,ja sam prezadovoljan,imam ih na cirkularima,elektromotorima i mlinovima i vec par godina bez brige.

Nema šta kinezi ne kopiraju , ne postoji artikal :drink:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
RUS je RUS ni japanac ni kinez. Možda je pravi švabo u tom rangu kvalitete samo vjerujem da je mnogo zahtjevniji u održavanju....

I ja mislim da ti drugovi lageri moraju iči ....sto let :icon_thumright:

Zato i nisam nešt novo tražil!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Dobri su Japanci u Japanu kupljeni, ovo kod nas nije Japana mirisalo.
Ko zna ili negde našnjofa stare zalihe nek uzima. Zemlja proizvodnje nema veze, sve je bilo kvalitetno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh