• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne Creina

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
spoji creinu na struju...jedna operacija manje, odma drito iz nje s pumpom u voćnjak...a mislim da sama nemože napraviti 4 bara kolko treba za rasprskivače...

Ako treba 4 bara onda ova opcija, što sam predložio sa kardanom otpada. Ostaje samo el. pumpa kako ti kažeš. Ova pumpa na cisterni može max. postići 2,5 bar. a maksimalni dozvoljeni pritisak u bačvi cisterne je 1 bar. sve preko toga je opasno!! Znači ako treba 4 bara onda jedino el. Pumpa dolazi u obzir.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@Vitomir
kakvu cisternu kupuješ, novu ili polovnu? Ako će biti polovna onda gledaj neku pocinčanu! A ako nemožeš pocinčanu onda ovu običnu farbanu otvori i pregledaj kakva je iznutra i koliko je "pojela" hrđa. Takođe pogledaj i okolo da nije gdje ulopljena ili udarena, ako jest onda bježi od nje sa takvom se nećeš puno naraditi
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
koliko treba traktoru da napuni ovu cisternu ako iz nekog jezera vuce vodu.
jel pumpa moze ubacivat i zbacivat vodu iz cisterne ili samo ubacivat.
hvala.
imam imt 539 pa bi kupio ovakvu cisternu cca 3000 lit

Malo kasnim ali nikad nije kasno da se nadovežem na temu.
Znači ovako nikad ju nisam fotsiro da baš znam za kolko može napunit pod punim gasom ali ovako normalno na jedno 400-450 ok navuče ju za nekih cca 4-5min više manje 1min ali to je nebitno.
Teram ju sa traktorom 53ks da se igra sa njom pa onak mu je po ravnome i suhome ide bez greške. Ali po mokrome jednom nisam ju mogo uzbrdo sa traktorom od 85ks sa prednjom vučom izterat.
Vidio sam dosta likova koji ju teraju sa malim 539,nemaš brige sa njim. Samo će ti bit problem uzbrdo ili po mokrom terenu.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
@Vitomir
kakvu cisternu kupuješ, novu ili polovnu? Ako će biti polovna onda gledaj neku pocinčanu! A ako nemožeš pocinčanu onda ovu običnu farbanu otvori i pregledaj kakva je iznutra i koliko je "pojela" hrđa. Takođe pogledaj i okolo da nije gdje ulopljena ili udarena, ako jest onda bježi od nje sa takvom se nećeš puno naraditi
polovnu kupujem ,rado mi creinu zbog djelova ako se pumpa pokvari,jer neznam za ostale marke kako je s djelovima ako pumpa se pokvari.
 
B

BAGERISTA

Guest
Pumpa može i usisavati i ispumpavati a za punjenje ti treba od prilike 3 - 5 min. Naravno ako je sve u redu, znači čitava sva crijeva a poklopci i ventili dobro dihtuju. Samo da ti neće biti malo prevelika ova od 3200 lit. za IMT 539 :scratch

Ja sam takvu vuka s mojim,539,,,i morem reč da je 539 osijeti,,,,,nije da nemore,,,ali osijeti je..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dečki, zna li tko za kakvu povoljnu cisternu 1500...2200 litri? Nemora imati kardan, mogu biti lošije gume, samo da je zdrava.
Treba mi za čistu vodu a ne za gnojnicu.
Druge su mi prevelike za traktore :D
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
polovnu kupujem ,rado mi creinu zbog djelova ako se pumpa pokvari,jer neznam za ostale marke kako je s djelovima ako pumpa se pokvari.

Ma nije ti neki problem za dijelove za bilo koju marku. A i ne kvare se pumpe baš tako lako. Uglavnom gledaj da je bačva dobra i zdrava a za pumpu nije neki veliki problem.

Dečki, zna li tko za kakvu povoljnu cisternu 1500...2200 litri? Nemora imati kardan, mogu biti lošije gume, samo da je zdrava.
Treba mi za čistu vodu a ne za gnojnicu.
Druge su mi prevelike za traktore :D

ako ćeš za čistu vodu onda gledaj da bude pocinčana. Farbanu ćeš teško naći polovnu a da je zdrava!!
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Ma nije ti neki problem za dijelove za bilo koju marku. A i ne kvare se pumpe baš tako lako. Uglavnom gledaj da je bačva dobra i zdrava a za pumpu nije neki veliki problem.


aha hvala :)
nisam upucen toliko u to,jer ovdje kod nas nema nitko cisternu,mislim traktorsku.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
creina 2700 problem (pumpa)

Na lani kupljenoj (novoj) creini imam sljedeci problem: pumpa dok usisava je promjenila zvuk (zadnja dva punjenja) te uopšte ne zvuci kao prije,a baš zadnje punjenje na momente je doslo do i do toga da pupma se vrti ali je necujna- na cijev za usis/ispuh zraka nije izlazio zrak.Okretanjem na ispuh i vracanjem na usis opet je proradila i nastavila cudno zvucati.Usput da napomenem da je vidno sporije usisavala gnojnicu i na tu izlazno/usisnu cijev zraka izlazila je siva mjesavina(pretpostavljam voda+ulje),(pumpa do sada nije povukla u sebe fekalije jer nije još bila puna cisterna do vrha). molim za savijet!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ma nije ti neki problem za dijelove za bilo koju marku. A i ne kvare se pumpe baš tako lako. Uglavnom gledaj da je bačva dobra i zdrava a za pumpu nije neki veliki problem.



ako ćeš za čistu vodu onda gledaj da bude pocinčana. Farbanu ćeš teško naći polovnu a da je zdrava!!

Hvala na savjetu.

Zna li tko ovdje za takvu?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Na lani kupljenoj (novoj) creini imam sljedeci problem: pumpa dok usisava je promjenila zvuk (zadnja dva punjenja) te uopšte ne zvuci kao prije,a baš zadnje punjenje na momente je doslo do i do toga da pupma se vrti ali je necujna- na cijev za usis/ispuh zraka nije izlazio zrak.Okretanjem na ispuh i vracanjem na usis opet je proradila i nastavila cudno zvucati.Usput da napomenem da je vidno sporije usisavala gnojnicu i na tu izlazno/usisnu cijev zraka izlazila je siva mjesavina(pretpostavljam voda+ulje),(pumpa do sada nije povukla u sebe fekalije jer nije još bila puna cisterna do vrha). molim za savijet!!


Dali je još pod garancijom!?
Kako se ponaša kad izbacuje tečnost tj. kako pumpa zvuči kad pravi pritisak? Ako tad zvuči normalno, onda skini crijevo koje ide sa bačve na pumpu, skini ga sa pumpe i tad je uključi da usisava, vidi kako će se tad ponašati. Moguće je da se odlijepio unutrašnji sloj i on začepi crijevo prilikom usisavanja dok kod potiskivanja ne pravi probleme.
Nemoj puno pokušavati usisavati sa pumpom dok ne pregledaš to crijevo, mogu ti lako stradati semerinzi na rotoru!
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Dali je još pod garancijom!?
Kako se ponaša kad izbacuje tečnost tj. kako pumpa zvuči kad pravi pritisak? Ako tad zvuči normalno, onda skini crijevo koje ide sa bačve na pumpu, skini ga sa pumpe i tad je uključi da usisava, vidi kako će se tad ponašati. Moguće je da se odlijepio unutrašnji sloj i on začepi crijevo prilikom usisavanja dok kod potiskivanja ne pravi probleme.
Nemoj puno pokušavati usisavati sa pumpom dok ne pregledaš to crijevo, mogu ti lako stradati semerinzi na rotoru!

Dok izbacuje tekućinu zvuči normalno-nabija pritisak. Još je pod garancijom međutim nemam u blizini servisera pa mi je trenutno bezveze ga zvat-zbog troška putovanja koji će sigurno naplatiti. Cowboy, pa da li bi bilo moguce da vec kod 8-9 punjenja dođe do oštećenja tog crijeva?? Pogledat ću to nadam se drugi tjedan, jer me trenutno nema doma.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Dok izbacuje tekućinu zvuči normalno-nabija pritisak. Još je pod garancijom međutim nemam u blizini servisera pa mi je trenutno bezveze ga zvat-zbog troška putovanja koji će sigurno naplatiti. Cowboy, pa da li bi bilo moguce da vec kod 8-9 punjenja dođe do oštećenja tog crijeva?? Pogledat ću to nadam se drugi tjedan, jer me trenutno nema doma.


Ako je još kvalitet onda je sve moguće. Ona boca sa lopticom tj. sigurnosni ventil, (koji se nalazi na tom crijevu što ide sa gornjeg poklopca na pumpu), jel ima donji dio providan ili je sva metalna i samo ima ventil za ispuštanje tekućine na dnu?
Ako je donji dio neprovidan onda provjeri da nema tekućine u njoj i da loptica nije pre blizo onog gumenog sica. Takođe provjeri i plastičnu lopticu u poklopcu na vrhu cisterne da nije šta došlo na rešetku ispod nje i podiglo je blizo one gumene gljive gdje ona zatvara kad je cisterna puna.
Inače problem kod osoke je taj što ona pjeni i kad je cisterna skoro puna onda ta pjena bez problema prolazi pored tog ventila u poklopcu na vrhu i tek u toj boci na sredini crijeva se pretvara u tekućinu i polako podiže onu lopticu. Uglavnom dok pumpa normalno izbacuje tekućinu a problem je kad uvlači onda ne vjerujem da je problem u pumpi nego samo negdje u crijevu ili u tim sigurnosnim ventilima. Doduše ima još jedan ventil u pumpi, kod starijih modela je bio u obliku gumene loptice dok je kod novijih u obliku pločice. Al prvo ti provjeri sve ove ventile i crijeva a pumpa je posljednja na redu za otvaranje.
Mada bi najbolje bilo da pozoveš servis pošto je još pod garancijom. Pogledaj na zadnjoj strani knjige, što si dobio uz nju, spisak servisera pozovi nekog najbližeg. Opiši mu problem preko telefona i on će ti sigurno znati objasniti šta je u pitanju i možeš li to sam otkloniti i koliko će eventualno koštatati ako oni dolaze.
 
B

BAGERISTA

Guest
Prvi put vidim punpu otvorenu,,,,,,,,,nači to su lamele,,,..
Lipo,,,sad češ imat bpunpu na novo,,,,,,di si uzima dijelove,,,i za čiju je punpu...od creine
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Odlično urađeno, sad ima da radi kao nova!!
Jesi mjenjao sva četiri semeringa? Zašto samo jedan ležaj? :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Odlično urađeno, sad ima da radi kao nova!!
Jesi mjenjao sva četiri semeringa? Zašto samo jedan ležaj? :scratch
Zato da bu drugi put imal opet kaj delati... :rolleyess:
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Zato da bu drugi put imal opet kaj delati... :rolleyess:

Bač tako.Taj ležaj je malo zvecka,a ovaj drugi ja bi ok i nisan ga naša u trgovini,
a bila mi je sila .

drugi put ću mijenjat generalno,sve.

Pumpa puni puno brže.stare lanelu uopće nisu izlazile.
Djelove san nabavi u am-grupa Buzet
 
B

bilogorac

Guest
Dok izbacuje tekućinu zvuči normalno-nabija pritisak. Još je pod garancijom međutim nemam u blizini servisera pa mi je trenutno bezveze ga zvat-zbog troška putovanja koji će sigurno naplatiti. Cowboy, pa da li bi bilo moguce da vec kod 8-9 punjenja dođe do oštećenja tog crijeva?? Pogledat ću to nadam se drugi tjedan, jer me trenutno nema doma.

Imam ti iskustva s pumpama na creini,posto i sam imam 4200 Creinu,moze ti biti da zbog prevelikog podmazivanja rotora lamele se zalijepe od ulja u rotor pa ne putuju ili na vrhu pumpe skines poklopac di je ventil za usis/ispuh i ocistis ga ( izgleda kao klapna) i provjeri crijeva i nastelaj ventil za podmazivanje i toci motorno ulje
 

Najnoviji postovi

Na vrh