• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne Creina

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Imam ti iskustva s pumpama na creini,posto i sam imam 4200 Creinu,moze ti biti da zbog prevelikog podmazivanja rotora lamele se zalijepe od ulja u rotor pa ne putuju ili na vrhu pumpe skines poklopac di je ventil za usis/ispuh i ocistis ga ( izgleda kao klapna) i provjeri crijeva i nastelaj ventil za podmazivanje i toci motorno ulje

hvala na savijetu, nadam se da cu je pregledati ovaj vikend. Javim rezultate.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
E konacno, rijesen problem.
Otvorio sam po uputstvu kolege bilogorac, onaj poklopac u kojem je i sam ventil za prebacivanje usis/ispuh i ispod se nalaze 3 kanala.2 su otvorena i jedan je zatvoreni (taj je bio prepun emulzije vodei ulja) i tog sam do pola ocistio od te emulzije. 3 kanalic- onaj s desne strane kojeg prekriva bakelitna plocica,-ona se nije dala samo tako jednostavno otvoriti ( ta emulzija ju je drzala prakticki zatvorenu), tu plocucu sam isto ocistio. Pumpi sam dao popit 3 dcl nafte na usis. Usisno crijevo koje povezuje pumpu i bacvu nije bilo spojeno. Cisterna mi je zahvalila s određenom kolicinom dizela u ocima i naravno po cijelom tijelu:evil::rolleyess: . I za kraj mala opet radi kao velika.

P.S. hvala clanovima na pomoci!!
pozz
 
B

bilogorac

Guest
E konacno, rijesen problem.
Otvorio sam po uputstvu kolege bilogorac, onaj poklopac u kojem je i sam ventil za prebacivanje usis/ispuh i ispod se nalaze 3 kanala.2 su otvorena i jedan je zatvoreni (taj je bio prepun emulzije vodei ulja) i tog sam do pola ocistio od te emulzije. 3 kanalic- onaj s desne strane kojeg prekriva bakelitna plocica,-ona se nije dala samo tako jednostavno otvoriti ( ta emulzija ju je drzala prakticki zatvorenu), tu plocucu sam isto ocistio. Pumpi sam dao popit 3 dcl nafte na usis. Usisno crijevo koje povezuje pumpu i bacvu nije bilo spojeno. Cisterna mi je zahvalila s određenom kolicinom dizela u ocima i naravno po cijelom tijelu:evil::rolleyess: . I za kraj mala opet radi kao velika.

P.S. hvala clanovima na pomoci!!
pozz

Evo znaci riješeno...to im je mana...ja sam jednom prilikom dobio i tu plocicu skoro u oko i pola litre 'plavog' disela,sad svake godine prije zime skinem onaj ventil za ulje ukljucim ju na usis i kroz tu rupu pola litre nafte polako tocim dok pumpa vrti i sve izbaca van, zatim ju malo podmazem i u odaje do proljeća,dal ima tko pakne od creine 4200 pozz
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Evo znaci riješeno...to im je mana...ja sam jednom prilikom dobio i tu plocicu skoro u oko i pola litre 'plavog' disela,sad svake godine prije zime skinem onaj ventil za ulje ukljucim ju na usis i kroz tu rupu pola litre nafte polako tocim dok pumpa vrti i sve izbaca van, zatim ju malo podmazem i u odaje do proljeća,dal ima tko pakne od creine 4200 pozz

..znaci jos jedan koristan savijet- to za pred zimu!! :) .. da smo blize bi koju :partyman: .. za pakne se bude tko od kolega valjda javio..
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
..znaci jos jedan koristan savijet- to za pred zimu!! :) .. da smo blize bi koju :partyman: .. za pakne se bude tko od kolega valjda javio..

Pozdrav! Dečki možda znate de su najjeftinija crijeva za cisternu -usis?
Promjer 120mm
 
B

bilogorac

Guest
Pa pokusaj pitati u trgovini Ferenčak u Križevcima ja sam tamo kupio prije 3-4 godine bilo je najpovoljnije,a sad neznam kak je bila cijena...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nesto preko 200 kuna je metar u Bjelovaru. I meni bi trebalo novo bar 3 metra.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
jel moze navuc vodu s jedno 4-5 met dubine,bunar mi je na toj dubini mislim dno jel,sutra zovem oglase mislim uzet cca 2200 lit creinu,u nas se¸ moram provlacit po krsu pa ,jel netko zna koliko je siroka i duga 2200lit i ona oko 3000lit .
znaci najbitnije je da je bacva zdrava i da nije udarana
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Može samo šta če ti to bit problem jer ona ti izvuče tolko vode kolko ti je crijevo u vodi ako je nekih cca 3m crijeva u vodi onda ti cisterna tolko navuče vode i više nemože jer nestigne tolko vode doči u bunar kolko ona stigne navuč. To smo mi probali i navukli smo cca 300l vode i onda moraš čekat dosta dugo da ti dođe druga voda. Bolje ti je otič u neki kanal i tamo navuč punu cisternu vode a ne se ovako zajebavat sa bunarom.
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
jel moze navuc vodu s jedno 4-5 met dubine,bunar mi je na toj dubini mislim dno jel,sutra zovem oglase mislim uzet cca 2200 lit creinu,u nas se¸ moram provlacit po krsu pa ,jel netko zna koliko je siroka i duga 2200lit i ona oko 3000lit .
znaci najbitnije je da je bacva zdrava i da nije udarana


Koliko imaš visine vode u bunaru? Ako ti je prečnik bunara 1 m onda bi za napuniti cisternu od 2200 lit. trebao visinu vodenog stuba: 2,8 m.

Inače teoretska dubina usisa je 8 m, znači da ćeš sa cisternom ako je sve dobro zadihtano moći vući sa tih 5 m dubine. Ali ako igdje pušta zrak tj. gubi vakuum onda neće ići. Uglavnom sve ti zavisi od visine vodenog stuba, ako je bunar dubok 5 m a ima 3 m vode u njemu onda će ići, jer praktično vučeš vodu sa 2 m dubine a ne sa 5.
Ali ako nemaš min. 3 m vode u bunaru onda je bolje da ideš negdje na potok ili kanal kao što reče Dado, nego se zezati stim bunarom.

Creina 2200 lit. je široka 165 cm, dugačka 390 cm a teška je 850 Kg, ...naravno kad je prazna.
 
Posljednje uređivanje:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Koliko imaš visine vode u bunaru? Ako ti je prečnik bunara 1 m onda bi za napuniti cisternu od 2200 lit. trebao visinu vodenog stuba: 2,8 m.

Inače teoretska dubina usisa je 8 m, znači da ćeš sa cisternom ako je sve dobro zadihtano moći vući sa tih 5 m dubine. Ali ako igdje pušta zrak tj. gubi vakuum onda neće ići. Uglavnom sve ti zavisi od visine vodenog stuba, ako je bunar dubok 5 m a ima 3 m vode u njemu onda će ići, jer praktično vučeš vodu sa 2 m dubine a ne sa 5.
Ali ako nemaš min. 3 m vode u bunaru onda je bolje da ideš negdje na potok ili kanal kao što reče Dado, nego se zezati stim bunarom.

Creina 2200 lit. je široka 165 cm, dugačka 390 cm a teška je 850 Kg, ...naravno kad je prazna.


hvala druze na informacijama, to mi je mala akumulacija nekih 5x5x5 m,trenutno je puna do vrha,pa me je interesiralo dal moze cisterna povuc s tih 5 m dubine , nasao sam jednu od 2200 lit ,prvi vlasnik,mislim da bih se to trebalo realizirat.
a kroz neko vrijeme trebao bih busit bubar,voda je na nekih 80 m dubine tako mi je reka jedan rasljar koji je dosta dobar,ali cekam jos jednog pa cemo vidit sta ce on rec,pa da bog da je nademo onda ce bit vec lakse
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
pa to i nije tako mala akumulacija, imaš tu oko 125000 lit. vode ili 56 cisterni tih od 2200 lit.

Ovu cisternu što misliš kupiti obavezno otvori i pogledaj kakva je iznutra. Ako je puno hrđava onda bježi od nje. Pogledaj ako ima gdje koja pocinčana, one su ti malo skuplje ali puno bolje tj. dugotrajnije od ovih farbanih.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
pa to i nije tako mala akumulacija, imaš tu oko 125000 lit. vode ili 56 cisterni tih od 2200 lit.

Ovu cisternu što misliš kupiti obavezno otvori i pogledaj kakva je iznutra. Ako je puno hrđava onda bježi od nje. Pogledaj ako ima gdje koja pocinčana, one su ti malo skuplje ali puno bolje tj. dugotrajnije od ovih farbanih.

pa meni nije mala,ali vama vecini je heheheheh
pogledat cu je iznutra kako kazes obavezno ,izvana je prva liga orginal boja,vidi se ljepo i natpis na njoj,kaze covik da nije puno radila i garazirana je ,nije bila vani
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Garaža čuva cisternu izvana ali ona ako hrđa onda hrđa iznutra. Moja je isto izvana bila u jako dobrom stanju a opet se zgužvala k'o prazna limenka...
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Garaža čuva cisternu izvana ali ona ako hrđa onda hrđa iznutra. Moja je isto izvana bila u jako dobrom stanju a opet se zgužvala k'o prazna limenka...

kako mislis zguzvala,mislis usukala-iskrivila cijela ili,a kazes da je izvana bila ok,zar se nevidi to izvana kad je gledas
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
imaš u ovoj temi par stranica prije, slike. Ulopila se sa jedne strane baš poput prazne limenke. I to dok sam vukao vodu iz potoka... Pojela je hrđa iznutra, još sam je već jednom čistio iznutra i onda farbao al džaba. Dotrajala i gotovo... Ne vidi se izvana zato što je hrđa nagriza iznutra, izvana je i moja bila dobra. Tu gdje se ulopila, izvana i sad stoji original farba a lim tanak ko celofan...
Sad imam pocinčanu 3000 lit. i super je, nema ni farbe ni hrđe, kakva je izvana takva je i unutra...
Pocinčane jesu skuplje ali su i puno bolje nego farbane.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
zna možda tko gdje ima jeftino kupiti usisno crijevo za cisternu creina 2700l?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Evo slike da nam tema ne zamre...

P030811_1416.jpg

P030811_1416_01.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Ja imam Creinu od 3200 litara. Imam ju već 12 godina i nije bilo nikakvih kvarova. Koristimo ju samo za vodu. Po ljeti vozimo dnevno minimalno 3 cisterne vode na jedno polje gdje namamo bunar. Vodu vučemo iz bunara i treba joj oko 5 min da se napuni. Ako sve dobro dihta i manje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh