• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne Creina

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Evo slike da nam tema ne zamre...

P030811_1416.jpg

P030811_1416_01.jpg

Belec odlična cisterna. Reci mi za koliko se napuni? Jel ovo hidrulično otvaranje i zatvaranje bilo doplata ili?
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
da li neko možda ima rashodovanu pumpu za prodati točnije treba bi veliki zupčanik 56z sa pogonskim vratilom ??
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
Pozz drugari... evo ovako kupio sam cisternu creinu 1700l za imt 539. I pojavljuje mi se par problema ali posto nisam nikada prije radio sa cisternom niti gledao kako neko radi ne znam od toga nista. Prvi problem i najveci mi je znaci kad upalim kardan da vuce vodu poncne da izlazi ulje na odusak I to bas pravo ide sve dok ne otvorim klapnu da moze uvuci vodu onda pocne ici slabije ali cijelo vrijeme dok je ukljucen kardan ono lagano kapa ulje dok ne napuni i ne iskljucim je. To sam pitao covjeka zasto to i on je rekao da to tako ide i da se tu dolijeva pregoralo ulje. Ja msm da to nesto nije u redu i da se tu prije svega ne sipa pregoralo ulje nego odredjena vrsta ulja molim za pomoc oko toga kako se rukuje sa tim,kad se otvara klapna i tako
img   evo vidite
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Slaba stijenka najprije, druga stvar veliki okretaja kardana, povuče zraka kad uvlači i eto veselja.. Moj susjed ima Creinu i par puta ju je zeznuo.. I onda ispravlja i tako.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pozz drugari... evo ovako kupio sam cisternu creinu 1700l za imt 539. I pojavljuje mi se par problema ali posto nisam nikada prije radio sa cisternom niti gledao kako neko radi ne znam od toga nista. Prvi problem i najveci mi je znaci kad upalim kardan da vuce vodu poncne da izlazi ulje na odusak I to bas pravo ide sve dok ne otvorim klapnu da moze uvuci vodu onda pocne ici slabije ali cijelo vrijeme dok je ukljucen kardan ono lagano kapa ulje dok ne napuni i ne iskljucim je. To sam pitao covjeka zasto to i on je rekao da to tako ide i da se tu dolijeva pregoralo ulje. Ja msm da to nesto nije u redu i da se tu prije svega ne sipa pregoralo ulje nego odredjena vrsta ulja molim za pomoc oko toga kako se rukuje sa tim,kad se otvara klapna i tako http://www.dodaj.rs/f/2k/MV/2zNOK86i/20150727164920.jpg[/img evo vidite[/QUOTE]

@nemanja previse ti ulja uzima za podmazivanje letvica zato ti je tolika lokva dolje,,,
trebalo bi (barem tako pise na nekima od njih) da kapi svake sekunde jedna kap tad su pumpa i letvice podmazane pa se ne habaju puno a niti ne izbacuju toliko ulja,,,
Klapnu prvo otvori pa tek onda pusti pumpu u pogon jer nema potrebe da stvaras toliko veliki vakum unutra,,,
ja koristim novo masinsko super 5 ulje mada neki kazu da koriste gusca ulja ali kod njih postoji opasnost od ljepljenja letvica za stjenke pa ne dihta bas najbolje,,,
ne puni cisternu nikad do vrha da ti pumpa ne povuce vodu (jer loptica vjerujem nikad ne dihta 100%) jer to nije dobro za pumpu,,,

[QUOTE="Zetorboy, post: 1136515, member: 22815"][url]http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/cisterna-gnojivo-2800-l-oglas-10535506[/url] Što se desi s cisternom da ovak popiga bačvu?[/QUOTE]

Problem nastaje kad pojedinci bez sluha imaju dobru pumpu,,,:o:
ali ima jeftino rjesenje i za one koji nemaju sluha,,,

[IMG]http://www.milurovickomerc.com/files/images/gallery/creina/foto/Sigurnosni%20ventil%20za%20podpritisak.jpg
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
@Bobić
A kako da znam kada kapa tj gdje da vidim da kapa jedna kap svake sekunde. Pa akk ima viska ulja posto je sad izbacila sad ima na dnu mjeraca sasvim malo pokazuje. Bojim se da je to malo i da pumpa nebi stradala jer ne znam koliko ima dole jos ulja a na mjeracu nema nikakvih linija.i zanima me kako se pravi pritisak kad hocu da zalijevam nesto. Lp..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kapanje se regulira na ventilu kapaljkea vidljivo je na onom staklenom oku,,,

500_500.jpg


Nemoj si dozvoliti da pumpa ostane bez podmazivanja, bolje je da ulja imas i vise nego sto treba jer pretpostavljam da ce samo brze kapati jer ce trebati manji podtlak,,,
Ja na svojoj imam krpu ispod crijeva (na koji izbacuje zrak i ulje) kako bi krpa pokupila i to malo ulja koje izađe vani da mi ne zamasti sve oko sebe,,,
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam cisternu Rapid Virovitica 2500 l koju sam novu kupio prije 15 - 20 god.
Do sada mi je jednom pukao vijak na zasunu koji sam riješio, pukla lopta u bačvi i ponovice ispale na zasun tako da je koristim bez toga ventila kontrolom punjenja na oko, prije 2 god. sam je dao pjeskariti i bojati iz vana dok je iz nutra plastificirana, te ispucala čašica taložnika koju sam jučer zamjenio. Znači bez većih problema.
Koristim je samo za vodu.
Ima i problem, ponekada - znači ne uvijek mi se pumpa zagrije, bude vruća, što se događa i kako riješiti?
Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Da pumpa nije suha?
Grijati se mora, čim se vrti (bar od multiplikatora).
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nije suha, ima ulja.
da li bih je trebalo otvoriti i očistiti, nikada nije rastavljana.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Imam cisternu Creina 2000l. Zanima da li ona moze izvlaciti septicku iz 2 do 3 metra dubine i 6metara vodoravne duzine bez opasnosti da mi se spljosti?


Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ak je trula iznutra onda je upitno al inače to mora izvuć.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Cisterna je kupljena nedavno (da se mene pitalo ja ju nebi uzimal, ali se mene nije pitalo).
Moze kakvi savjeti sta pregledati i provjeriti tamo napred kod pumpe prije pustanja u rad?
Poklopac cisterne je zadihtan silikonom, ne znam dal je to oke ili ne. Cini mi se da to nebi trebalo tak biti. Da li preporucate otvaranje cisterne ili ne? Izvana nema nikakvih naznaka trulezi.
Bilo kakav info je dobro dosel.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ak je pumpa v redu , pumpala bu to bez problema.
Bilo bo dobro da ju otvoris, sigurno ima za dvoje tacke sljunka nutra a odma si i provjeris brtvu na otvoru.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kaj se tiče pumpe treba provjerit jel ima ulja u njoj za podmazivanje, nešto drugo posebno nema. Ak je sa silikonom zadihtano to znači da je ona guma u šlicu vjerojatno dala svoje i tu je puštala. Bilo bi pametno da se otvori i pregleda unutrašnjost same cisterne. Imali smo nekad takvu i nakon jedno 20 god. je strunula iznutra, unatoč tome kaj smo ju dva puta očistili od hrđe i zaštitili. Jedan dan se samo spljoštila kad je povukla sa dna ono gusto.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Moja vuče već 14 godina iz bunara vodu sa 8m dubine i nikad problema. Imam sito sa nepovratnim ventilom na kraju cijevi ali svake godine imam bar za pol tački pjeska. Koristim ju samo za vodu i jako sam zadovoljan.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Prije više od 15 godina sam kupio cisternu "Rapid" Virovitica 2500 l i do sada nisam imao problema. koristim je za vodu, u ljetu vozi svaki dan.

Prije 2 godine sam je iz vana pjeskario i bojao dok je u nutra dobra - plastificirana je.

Par puta mi se dogodilo da se jako zagrije - koji je razlog. Vodu uzimam iz bunara 5 m dubine.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kolko ulja treba biti u pumpi cisterne?
I kaj je ovo? To slobodno spraznim i scistim ili?
 

Prilozi

  • 12311789_10205298474717186_1479165045_o.jpg
    12311789_10205298474717186_1479165045_o.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 127

Najnoviji postovi

Na vrh