• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne Creina

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako si takvu kupio ne moras se brinuti da ces ostati bez brtve,,,
ja sam zamjenio obje i musku i zensku stranu,,,
kad sam pokusao zakopcati nije se dalo koliko je bilo knapirano pa sam na toj zenskoj strani morao produbiti utore kako bi prsten bio na malo vecoj udaljenosti,,,
a i sad jos uvijek previse špana i muski se moras napeti da bi zatvorio kopcu,,,

Meni veci problem stvara rasprsivac, mlaz ide previsoko pa kad vozim gnojovku u nasad poprska mi sve donje grane,,,
i na tom se nesto radilo ali jos uvijek nije isprobano, kad isprobam poslikam da vidite o cemu se radi,,,
:(emo):
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
stavljeni novi taj priključak sa strane cisterne, ali opet ne dihta sve to skupa dobro? da li možda mora biti i kakva brtva na priključku sa strane crijeva ili jednostavno ovaj priključak koji je došao sa cisternom ne valja? ako ima netko volje da mi poslika kako to kod njega izgleda
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Na starijim modelima Creina ta brtva je mogla ispasti, znam jer sam i sam imao takvu stariju cisternu.Na novijim cicternama ova brtva bolje drži i ne može ispasti, znam jer i sam imam noviju cisternu.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
na ovom novom prikljucku mi se cino da je dosta to bolje slozeno..jos sad samo moram rijesiti taj prpblem da sve dihta dobro

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Na toj muskoj strani nema nikakve brtve dovoljna je samo ona na zenskoj strani,,,
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
rijeseni prpblem.nabavljani novo muski dio i sad dihta i jedva zatvorimo kopce

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Kod mene je brtva fiksna i nemože ispasti.
Jedino za koje ja znam da hoću ispadati je kod Creine i kod ovih kojekakvih naše proizvodnja (tehničar, končar, goša...)
Kod stare njemačke proizvodnje brtve ne padaju, barem ja nisam naletio na takav slučaj.

Njemačke su zakon, ništa zraka mi ne vuče. Dok kod Creine katastrofa, moram mijenjati ovaj dio što je na slici. Kupljeno, ali se stari dio mora grijat jer neće na hladno.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja nisam grijao kad sam skidao kod sebe, odrezao sam par milimetara do ruba te malim fleksom i malom sajbom na dva mjesta zarezao pazec da ne zaje*em navoj na ventilu i onda sjekacem prvo izbio to odrezano a zatim ostatak,,,
Kod mene bilo podmotano kudeljom, vjerujem da bi bio problem i sa grijanjem,,,
Na drugom ventilu je bilo lakse jer ima prirubnicu,,,
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Ako si takvu kupio ne moras se brinuti da ces ostati bez brtve,,,
ja sam zamjenio obje i musku i zensku stranu,,,
kad sam pokusao zakopcati nije se dalo koliko je bilo knapirano pa sam na toj zenskoj strani morao produbiti utore kako bi prsten bio na malo vecoj udaljenosti,,,
a i sad jos uvijek previse špana i muski se moras napeti da bi zatvorio kopcu,,,

Meni veci problem stvara rasprsivac, mlaz ide previsoko pa kad vozim gnojovku u nasad poprska mi sve donje grane,,,
i na tom se nesto radilo ali jos uvijek nije isprobano, kad isprobam poslikam da vidite o cemu se radi,,,
:(emo):
znaci, turpijao si ovaj prikljucak koji ima kopce? onaj unutarnji rub?

izgleda da cu i ja morati, jer ne uspijevamo zatvoriti te kopce

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Vidjet ces na slici, odrezao sam dio kopce i produbio onaj utor koji hvata prsten jer je bilo gotovo nemoguce zakopcati koliko je to dihtalo,,,
Zapravo nekoliko sam brtvi unistio bas radi toga,,,
Od kad sam to odradio (produbio utor) nemam vise problema,,,

ps, imam problem sa uploadom slike,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo slika,,,

2hi2p8p.jpg


1z68j90.jpg


bgdb4h.jpg


287iv0g.jpg
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Kad je otvoriš, vidjet ćeš, nema taj kavez za kupiti, to sam napraviš od 2 flaha zavinutih u obliku slova "U" i lopta mora imati slobodan prostor, bar 15 cm prema dolje, inače se dešava ako su jake pumpe da je podtlak sam povuče. Ako radiš bez nje, pazi na razinu, tj, nemoj puniti cisternu do vrha, da ti pumpa ne povlači vodu.
spremam sw raditi kavez da mi ne prepumpava cisterna pa imam par pitanja

1. kakva kugla mora biti u tom kavezu plasticna ili gumena?

2. koji fi kugle bi trebao biti? da li da izmerim otvor rupe u cisterni pa prema tome trazim ili ?

3. stp se tice kaveza - koja debljina flaha mora biti? da li se to samo povari onda u cisterni ili?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ovako mi izgleda cisterna sa vanjske strane ( slika1 ). usao sam u cisternu i ovako izgleda iznutra taj dio za koji sam dobio da trebam napraviti kavez ( slika 2 i 3 ). E sad, tu nutra u toj rupi ( vidi se da preko nje ide neki komadic ) se nalazo vec neka gumena loptica - da li je to ta koja bi trebala sprecavati prepumpavanje? ako je to ta, da li onda moram raditi dodatan kavez ili ne?
ako bi trebala ona sprwcavati prepumpavanje, koji je razlog da to ne radi? znaci, meni cim tekucina prekrije 3/4 kontrolnog oka ( pjene ima jos malo vise ) pumpa pocinje bacati vodu van kroz odusak
99235e2f0151e9b0ef36aa6621c262f1.jpg
3fc684f60609b9cc5ebc67001824b601.jpg
456a5ca002ebe01a0743acf55f098b75.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ti imas sve sto treba a kako mi se cini ti imas samo problem da ti cisterna visi na predni kraj.
Probaj na rudi podignuti ta prednji kraj i nece vise biti problema.

Kontrolno oko je s prednje strane ili sa straznje?
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
kontrolno oko je napred..ne mogu vise podignuti, imam trenutno slozeno na gornje kopcanje na imt.Probali smo prebaciti na donje kopcanje, ali za sada nije moguce jer se onda ne moze zakopcati kardan

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
ovako mi izgleda cisterna sa vanjske strane ( slika1 ). usao sam u cisternu i ovako izgleda iznutra taj dio za koji sam dobio da trebam napraviti kavez ( slika 2 i 3 ). E sad, tu nutra u toj rupi ( vidi se da preko nje ide neki komadic ) se nalazo vec neka gumena loptica - da li je to ta koja bi trebala sprecavati prepumpavanje? ako je to ta, da li onda moram raditi dodatan kavez ili ne?
ako bi trebala ona sprwcavati prepumpavanje, koji je razlog da to ne radi? znaci, meni cim tekucina prekrije 3/4 kontrolnog oka ( pjene ima jos malo vise ) pumpa pocinje bacati vodu van kroz odusak
99235e2f0151e9b0ef36aa6621c262f1.jpg
3fc684f60609b9cc5ebc67001824b601.jpg
456a5ca002ebe01a0743acf55f098b75.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Jel to tak lose izgleda unutra manje vise svim cisternama ? Jesu pocincane sto bolje iznutra?
 

Najnoviji postovi

Na vrh