• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cjepač - kalač na trn

  • Temu pokrenuo inter88
  • Datum prvog posta

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Na kalacu "sam-su" odsjekli vrh-spic svrdla. Novi tipovi imalu svrlo iz dva dijela, no moj je iz komada. Kako nadomjestit taj vrh? Izbusit centar pa nesto uvarit unutra ili navarit nekom tvrdjom elektrodom? Fali 2cm vrha i dog uhvati drvo znoj me oblije, a i bjezi u stranu u drvetu....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
U tokarskom stroju ubušiti rupu i narezati lijevi navoj cirka fi 30, od polu osovine otokariti novi vrh sa navojem , koji će tako biti i zamjenjiv :icon_fU:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Napravio sam cjepač, danas isproban al već pao mrak pa nemogu zaključit jel baš sve kako spada.

Uglavnom, šta mislite o motoru 4kw, 700 okretaja, jel dovoljno jak i za panjeve sa čvorevima?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Evo i slike.
Promjer svrdla je 60mm, dužina nekih 100mm.
U neko drvo koje je suho i ako ima čvorova zaustavi se motor.
Jel moguće da je problem do izrade svrdla pošto je homemade , ili to tako ide inače?

svr.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Premali moment motora. Reduciraj ga 3x, pa bude bolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Da, ak traktor ima posla s trnom, ovaj motor na tolikim okretajima ima možda 1/20 momenta koji traktor može dati na kardanu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ili dodaj neki zamajac pa napravi oštriji konus da rascijepa prije nego ga zaustavi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nebu mu tu zamašnjak puno pomogel, pogotovo na 8-polnom motoru.
 
Na vrh