• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas corsar

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Mašina je u radu i sve je odlično bez problema , danas sam čak sredio i onaj konus na izduvnoj grani pa je sada dosta tiši i ne dimi tamo iznad motora nego sve ide na izduvnu cijev.
Ostaje još da se kočnice prešteluju jer su ''nalegle''. Sve ostalo je uredno.
Evo i slike sa čime sam se uspio izboriti , ambrozija,kamilica i divlja djetelina je nadjačala ječam i ''progutala'' ga , strašno.
Ali sve je to prošlo i prilično dobro je očistio , čulo je se malo remenje kada bubne mnogo zelene mase ali to traje tek sekund ili kraće .
Radio sam i u ekstremnom brdu , malo je neprijatno jer sam bio dosta naget ali prlično stabilno stoji ali bilo je i malo straha moram priznati:x:.
 

Prilozi

  • IMG00093.jpg
    IMG00093.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 189
  • IMG00094.jpg
    IMG00094.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 185
  • IMG00092.jpg
    IMG00092.jpg
    53 KB · Pregleda: 208

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Savo, ovdje je najmanje ječma, jel ovo gdje si žeo lani plavljeno, doduše i kod mene pšenica ovako slično izgleda a nije plavljeno.
Znaš šta, nek te posluži Klasić, da se naradiš, a bogami i da zaradiš. SA SREĆOM
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Nije plavljeno , to je na povelikoj nadmorskoj visini , gore blizu repetitora u Maleševcima , i sav ječam im je takav , ritko koji je malo bolji.

Ma nije to klasić , to je ''zeleni zmaj'' :icon_rofl:
Za sada radi uredno , da ga en ureknemo :eek::
I da.... gabariti su mu sasvim odlični za moje uslove rada , dovoljno mali za puteve a ima dovoljan učinak na njivi imajući u vidu da su male parcele. Oko 0,3 do 0,5Ha obično.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Gledam sliku i sjetim se prosle godine(koda su njive koje i sam radim) imo sam isti takav slucaj da se jecam nije vidio bas kao i ovde sa slike samo je bilo na dva mjesta i loze(slakovine) koja je po meni naj gora moguca situacija za pozeti,jer sa obicnim travama se nekako izbori kombajn,ali slakovina ga unisti,.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Bilo je i lozice ali malo , jako je osjeti kombajn.

Sinoć sam imao jedan problem a i jutros mi se pojavio , znači kada krenem sa istovarom iz bunkera izađe nekih tridesetak kila ječma i odmah zaglavi istovarna spirala , moram napomenuti da je sinoć ječam bio napola mokar a i jutros nije bolja situacija.
Remenje je uredno ali pišti , ni rukama nemožem okrenuti spiralu nakon zaglavljivanja.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Jeli u bunkeru imas one limove za smanjenje dotoka mase na spiralu,jer ako je previse otvoreno krene velika masa zitarice i time zastopa spiralu i lulu,bar je kod mene tako bilo kad nisam obraco paznju na te limove pa sam otvorio do kraja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Spirala u bunkeru je pokrivena limom koji je postavljen odozgo kao ''L'' profil , e sad , nisam gledao dali se taj lim može pomijerati , čini mi se da nemože. Opet ću pogledati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Jeli u bunkeru imas one limove za smanjenje dotoka mase na spiralu,jer ako je previse otvoreno krene velika masa zitarice i time zastopa spiralu i lulu,bar je kod mene tako bilo kad nisam obraco paznju na te limove pa sam otvorio do kraja
Mislim da si u pravu , jedna strana je bila potpuno otvorena , zatvorio sam je i čekam vršaj , trebalo bi da je to u pitanju.
Zahvaljujem :(bow):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Evo da pošto je sezona na samom kraju ukratko , sa skromno urađenih oko 20Ha ja sam veoma zadovoljan , nikakvih problema nisam imao osim što je ova istovarna spirala pukla i morao sam je ispraviti i zavariti.
Još mi je jedan od ona četiri vučna remena samo bio spao sa remenice motora , vjerovatno jer ih nisam na vrijeme dotegao pa su bili labavi. Ostailh problema nije bilo.

Radio sam standardno , ječam,pšenica i zob , nalakši za rad mi se pokazao zob , on ide bez problema , uspješno sam radio i veoma travno i prljavo a isto tako i tamo gdje je ogromna masa i urod.

Mašina dobro podnosi uzbrdice i nagibe što mi je veoma bitno , bočni nagib može da savlada daleko veći nego što ja smijem da ga protjeram.
Uzbrdno nema prosipanja nego samo osjetim više mase u povratnom elevatoru.

Za sledeću sezonu ostaje da se odbaci heder i napravi jedna zaštitna zavjesica od gume jer je nije bilo i nisam znao da ona fali , trebalo bi i kosu malo centrirati ali i ovako je uredno.
Isto tako moram provjeriti i onu spiralu koja je na dnu bunkera jer mi se i ona čini malo nejasna.
Kočnice doštelovati i eventualno zamijeniti sajle da bi dobio malo lakšu kočnicu , silu kočenja imam samo treba dobro da se pritisne a pošto sam ja kepec sa kratkim nogama to nekada na uzbrdici može da predstavlja problem pa nebi bilo loše da se sjedište malo primakne ili spusti.

Eto , ukratko utisci od ove sezone.
Za sledeću sezonu očekujem malo više posla jer mislim da sam zadovoljio kvalitetom , sve mušterije su bile veoma zadovoljne čistoćom i (ne)prosipanjem.
Ove sezone je bilo jako teško pridobiti mušterije jer svi imaju već dugogodišnje kombajnere a više nema ni loših kombajna i prostor se otvara samo na kombajnerima koji lažu termine , njih je najlakše pridobiti.Eto...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Da nastavim ovaj moj monolog ......

Juče kombajn upaljen i odradio 10tak minuta pri različitim režimima obrtaja , nisam palio vršalicu ali ću i nju za koji dan da malo pokrenem , moram da raspremim neke stvari sa hedera kojima je zatrpan i povadim rezervna sita koja su nazad stavljena ispod slamotresa jer nisam imao kuda sa njima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Došao je prošle godine , zar nisam napisao negdje ???

Dominator 58 ga nasljeđuje a pošto je on poveliki za naše puteve možda kao dodatna opcija bude pojačan sa još jednim manjim bratom compact 30 ili slično. Uslov je kombajn sa kabinom jer nemožem više životom u prašini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Jesi, sjećam se da si spominjal Dominatora...ali nisam znal da imaš dva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh