• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
Claas mercur...

Muka i jad... sta da mu radis, kad on to sve radi uz najbolju mogucu volju, ali je tvrdoglav ko jeb... bukva! ne zeli nista poslusat kad mu dajes savjet...

Ako njemu pase da prosipa svoje zito, neka mu bude. Znam da kod mene vrsiti nece...


ako toliko rasipa žito barem nece morati ponovno orati i sijati :) :) samo potanjura i na godinu moze ponovno vršit :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
slatky kaže:
uglavnom loša reklama za claas. moguće da je sam štelao balirku pa su mu se sudarali valjci ili što je već rekao. a ako je sjeo iz nekog imt-a u claas bez neke edukacije mijenjač teško da je preživjeo isprobavanje.

Ako su mu se valjci sudarali, prosal je ležaj. Potrošna roba. Lik je kod mene uzeo 250rc 2god staru, malo radila. Prosal ležaj na kolu. Meni je jedan loš ležaj na valjku i vozi već 2 godine. Ne vrti se brzo, ja ga mazem i radi
 
M

Markolino

Guest
Bok ljudi
Vlasnik sam Aresa 697 atz
radim sa njime pola godine,vuče VN vario 3 brazde na 21" i 5m IMT sjetvospremač
što se ljudi sa poljoprivredne tiće to je kriv faktor čovjek
Kako god da su ti novi traktori veliki robusni,ipak nisu nepoderivi i može lako doći do
fatalnih kvarova
Mojeg aresa plug zna zaljuljati a tek da mu stavim 4 brazdu :? ,i onda da luduješ!
Ma nek bude 100 puta 150 konja ,prelomiš ga 100%

Ima li tko da je sa 557 vukao 3 m rotodrljaču sa sijačicom? :?:
 
M

Markolino

Guest
moj ares je 150 ks po ECE R 24 normi ;)
Vrlo sam zadovoljan,uzeo sam ga kod Darija
Orem na 21˝ i 30 cm dubine bez problema uz prosječnu potrošnju od 12 l/Ha
Sjetvospremača vuče bez problema , jako dobro izbalansiran traktor
Najesen po skidanju kukuruza planiram uzeti ''manji'' e sad neznam dal arion ili 557
a htel bi sijati i žito s manjim claasom(amazone 3m packer+D7)sad neznam dal bi 557 to mogel ili
da uzmem ariona 530....neznam
 
M

Markolino

Guest
Ovak..
Getriba Hexashift 24/24 sa Hexactiv opcijom
a Hexactiv ti je ono kaj on prebacuje iz nižeg stupnja u viši i obratno
Dakle,kaj god radiš,samo gas i gotovo,bez nepotrebnih šaltanja
To je dobro i kod oranja;on sam prešalta u kojoj brzini mu paše tak da ga ne možeš
ga preforsirati
Oprema je:automatska klima,kompresor 2+1,TCE 15 EHR ,4para hidr izvoda,fedrovana kabina,zračno sjedalo,12 reflektora,friž za 2 l bocu,i još tak nekih sitnica koje život znače :D
i gume su 540/28 i 650/38
tak,nije nekaj svemirskoga
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
marko hurlimann xa86 kaže:
ovaj cist lijevi je moj.. ;)

lijepa slika, ima puno claas-ova kod vas? :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa naravno da je moje..
ali samo 1 ;)
pa dobar je ..nisam imao nikakve probleme s njime.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
koliko je star, daj malo podataka o njemu, konje i ostalo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh