• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
A o čemu je bila riječ točno, o tome da nevaljaju claas strojevi ili da navalja servis?
 
Š

šlep

Guest
I jedno i drugo. Zale se i na strojeve a pogotovo na servis, navodno jednom nisu vec 9 mj. dosli otkad ih je zvao.
Ima i druga strana price a ta je da ovi iz servisa tvrde da vlasnici ne placaju rate kredita te da zato ne zele servisirati.
Svejedno se balirka takvog renomea i cijene nebi smjela pokvariti (tj "pokidati cijela"-kao sto je vlasnik rekao) u normalnim uvjetimai to prve sezone. Isto vrijedi i za traktore...
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
i ja sam gledao i baš se iznenadio. da traktoru tek tako otpadnu zadnji kotači neće palit valjda problem sa elektronikom a spominjao je i mjenjać. pomislio sam da je u pitanju možda bilo nestručno rukovanje
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ko zna kaj je tu bilo. Ja znam kod ORA da moras jedan dio novaca prije servisa uplatit jer ti nece doc. Ima ljudi koji ne plaćaju servise a dolaze im servisirat. Mozda je i tu takva politika firme. A o tom da claas ne valja to su gluposti. Ima tvorničkih grešaka kod svih. Niko nije svet.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
šlep kaže:
I jedno i drugo. Zale se i na strojeve a pogotovo na servis, navodno jednom nisu vec 9 mj. dosli otkad ih je zvao.
Ima i druga strana price a ta je da ovi iz servisa tvrde da vlasnici ne placaju rate kredita te da zato ne zele servisirati.
Svejedno se balirka takvog renomea i cijene nebi smjela pokvariti (tj "pokidati cijela"-kao sto je vlasnik rekao) u normalnim uvjetimai to prve sezone. Isto vrijedi i za traktore...

Pa ne plaćaju kredit servisu nego banci. Fućka se servisu dal vlasnik plaća kredit ili ne.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Patrik kaže:
Bila je claas balirka, celtis i axion 836.
claas atles je bio.
ali mislim da nije toliko kriva firma claas nego i gazde tih strojeva,..
pa ako ste malo bolje pratili balirkin pick up je bio dosta hrđav iu malo povijen a zasto :?: :?: :scratch :twisted:
a na traktoru felge bog te pitaj sto je on radio s tim traktorom da su felga ispucale...
ali opet mozda je malo i stroj bio fuljan kad su ga radili i moze doci do pogreske..
ps..meni je servis iz đakova dosao isti dan kad sam zvao za servis traktora nije bilo nikakvih problema.. :idea:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
To kaj traktor ima oko130ks ne znači da može vraga vuć i nosit. Sve je lako polomit
 
B

Bobo

Guest
Vjerovatno je to bas razlog... "Ima on snage, moze on to, skupo sam ga platio i mora se odmah prve godine isplatiti" te i slicne spike ne prolaze odkako sam vidio da covjek na MF-u 100Ks ima kugle na hidrauliku prepravljene na III kategoriju, te da s njim vuce teske OLT tanjurace od 36 diskova...

I onda se cude kako pucaju felge i koejsta odlazi, a niti jednom ga nisu oprali, podmazali i ne mare ljudi sa strojeve...

Ako je taj claas bio nov (kao sto je) ne znaci da ga odmah treba ganjat i kidat sa ogromnim prikljuccima, jer je on "jak"

Ljudi se trebaju malo zamisliti sto su radili s tim strojem, i zasto se on pokvario, a kod drugih sve radi normalno i ne kvari se bar prvih 10 godina koristenja. da prvu sezonu felge popucaju, tu se radi o silenju traktora velikim prikljuccima, i dobra je stvar u cijeloj prici sto su samo felge popucale... Ako je spominjao i mjenjac, onda je taj covjek sam kriv, jer nitk odrugi nije pokidao njegov traktor, nego on sam...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
e tako je BOBO...
sam si je covjek kriv sto se mu to desilo..
i malo je glupo da je odmah to stavvljao na Tv da mu servis nece doci,sigurno mu to nije prvi put da se mu desilo ili se nema bas z serviserima.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
728
marko hurlimann xa86 kaže:
Patrik kaže:
Bila je claas balirka, celtis i axion 836.
claas atles je bio.
ali mislim da nije toliko kriva firma claas nego i gazde tih strojeva,..
pa ako ste malo bolje pratili balirkin pick up je bio dosta hrđav iu malo povijen a zasto :?: :?: :scratch :twisted:
a na traktoru felge bog te pitaj sto je on radio s tim traktorom da su felga ispucale...
ali opet mozda je malo i stroj bio fuljan kad su ga radili i moze doci do pogreske..
ps..meni je servis iz đakova dosao isti dan kad sam zvao za servis traktora nije bilo nikakvih problema.. :idea:

Točno, balirka i celtis su bili od oca i od sina, a atles je bio od nekog drugog tipa.
Ovo je malo čudno, jer su oba razbijena stroja bila od oca i od sina.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
uglavnom loša reklama za claas. moguće da je sam štelao balirku pa su mu se sudarali valjci ili što je već rekao. a ako je sjeo iz nekog imt-a u claas bez neke edukacije mijenjač teško da je preživjeo isprobavanje.
 
Z

zrine892

Guest
cuj..sigurno nije covjek bio budala da zove televiziju radi toga sto je on nestrucno rukovao traktor ili strojeve?
 
B

Bobo

Guest
zrine892 kaže:
cuj..sigurno nije covjek bio budala da zove televiziju radi toga sto je on nestrucno rukovao traktor ili strojeve?

Vjeruj mi, poznam jednog takvog... Cak je i gori od ovog...

Ne bi me uopce cudilo da se ovaj isao sam praviti pametan, pa je pokvario kompletan traktor...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ma taj covjek je sada htio ispasti "pametan" i tu je na televiziji "pokudio" claas strojeve koji su od nekad poznati a to sto je on sam isao nesto stelati na balirki njegov problem..ili možda nije imao vremena da mu balirku servis pusti u pogon pa ju je sam isao aprobati...ima svakakvih ljudi. 8) :lol:
 
B

Bobo

Guest
Takvi su mi najjaci...

"stroj je kriv sto sam ja nestrucan i ne znam s njime pravilno rukovati, a citanje uputstava je za pic..ce koje nista ne znaju..."

Imam jednog takvog kombajnera u jednom od susjednih sela... kombajn kako lane ostavi, tako ove godine s njime nastavlaj u zetvu... nema tu pretresanja, servisiranja, podmazuje se samo ono bitno. Stata masti da se sve podmaze...

I onda kad se taj kombajn nekim cudom pokvari i stalno u zetvi stoji, ZMAJ je kriv sto pravi lose kombajne... M daj molim te kome ti spike prodajes?

kombajn um stoji preko zime na sred dvorista i bude pun snijega, leda, vode i kojekakvih glodavaca... i naravno da je ispuhivanje kombajna prije zime glupost, i to rade samo budale...

ne moram niti napominjati da na kombajnu rastu sve vrste zitarica ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
da to su ljudi kojima se zivo fučka za stroj bitno samo da ga teraju dok ne stane...
ja si ne bi mogao dopustiti da mi kombajn stoji vani po snijegu ili kisi.. :blackeye
znaci da on samo ima kombajn da se pokaze kao neki"kombajner"a ubiti je p...a. :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Taj ne brine za niti jedan svoj stroj... Glavno da ih ima u dvoristu, ali od toga nista...

Imam i kolegu jednog ciji otac misli da je najpametniji po pitanju izbora stroja koji treba kupiti, pa se u vecini slucajeva zezne, iako u dobroj namjeri da sto ejftinije prodje...

Kupili alne takodjer neki claas kombajn koji je kisnuo vani i gume mu istrule. te kad ga je dovezao u dvoriste, prednja guma mu se probusi... jednostavno protrula... nekako to pokrpali, i krenuli vrsiti... Nije nikoga htio pitati kak ose kombajn stela, te je bilo rasipa jako puno... galvno da on zna sve... sad ga jos uvijek nisu pripremili za zetvu, a ona vec pocela... mislim ono...

Ne zeli da mu itko pokazuje ista, jer misli da ce sam sve nauciti, a nije tako... kad mu kazem da ima puno rasipa, akze da je to normalno i da kombajn mora toliko rasipati...


Eto, ako sebi rasipa po njivi, tko ce ga zvati da mu dodje vrsiti. da je malo manje tvrdoglav, jos bi od njega nesto i bilo, ali ovako tesko...

Bas me zanim sto ce biti ove godine u zetvi...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
biti ce muka i jad :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
koji claas je kupio :?:
 
B

Bobo

Guest
Claas mercur...

Muka i jad... sta da mu radis, kad on to sve radi uz najbolju mogucu volju, ali je tvrdoglav ko jeb... bukva! ne zeli nista poslusat kad mu dajes savjet...

Ako njemu pase da prosipa svoje zito, neka mu bude. Znam da kod mene vrsiti nece...
 

Najnoviji postovi

Na vrh