• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Broj šasije se mora vidjeti kod tehničkog ili prozor ili skinuti dio koji smeta a sad ako redovito registriraš pa ti kontrolor vjeruje na svoju štetu . Godišnje imam 7 registracija pa ponekad čitam njihove skripte
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Svaki put su drugi kontrolori.Ima na kabini pločica sa brojem šasije i brojem kabine,na motoru piše broj motora tak da uvijek pogledaju iza pločicu na kabini i to je to.Nikad nitko nije imao problema zbog toga
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A sta si isao na regu pa te srusio zbog tog sad?

Ne nego kad je reg u selu (ispred moje kuće) često sam posuđival ključeve da bi ljudi mogli skinuti kosu na malom Ursusu da bi se videl broj a jednom sam posudil fleks kaj je čovijek napravil prozor na utovarivaču i sl .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
@gogo jel bil traktor registriran kod nas ili moras homolagaciju delat?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne, ovo mu je prva rega kod nas, zato i imam sad nepotrebnog posla. Homologacija treba, ali to nije nikakav problem.

Na tehničkom imam dobrog čovjeka, skupa smo već riješili dosta zavrzlama, ali sad nema druge, broj se mora vidjeti. Pustio bi on mene, ali kaže da ako se nešto desi, ili me zaustavi policija, nagrajsali smo i ja, i on, i šef i stanica.
Sreća pa budemo mogli napraviti taj prozorčić bez da skidamo konzolu, to bi već bila velika zajebancija.
Općenito svaka stanica ima svoje propise, ko da nismo u istoj državi, raspravljalo se tu na forumu kak negdje jako zezaju, i traže da je sve po PS-u, a negdje ne treba ništa. Ja sam se još čudio kako su naši popustljivi...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Ja za čudo nisam imal zavrzlama, čak sam i potvrdu od agronomskog fakulteta dobil za tjedan dana a susjed je čekal 5 tjedana.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Ma na gogu sam mislio.
Cudno da nisu mogli rijesiti to onda da se vidi broj a orginal jos sve
Željko..ti velis to za po selima...kosa nesmije biti zbog slikanja, nemar ljudi..tak mozes i sa tanjuracom ili necim doci.. a sta cudi bilo sta drugo kad kod mene dodju s blatom, polupanim lampama, supljim gumama i da ne nabrajam dalje sto vidim tamo :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od kose je samo nosač sa prozorom prolazi no jedamput sam radi carine (plavi dizel) došel na tehnički sa vilicama za nošenje bala i nisem ih trebal skidati. Jer su poznanika ćopili sa traktorom bez priključaka i to okarakterizirali kao transport a to se navodno ne smije pa ga oženili sa kaznom i ispiranjem rezervara .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Puno Renault/Claas-ova ovih dana u našim krajevima vozi silažu (da ostanemo u temi)...
Baš me zanima na kakvu naftu voze (plavu, crvenu ili bijelu)?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Ma na gogu sam mislio.
Cudno da nisu mogli rijesiti to onda da se vidi broj a orginal jos sve
Željko..ti velis to za po selima...kosa nesmije biti zbog slikanja, nemar ljudi..tak mozes i sa tanjuracom ili necim doci.. a sta cudi bilo sta drugo kad kod mene dodju s blatom, polupanim lampama, supljim gumama i da ne nabrajam dalje sto vidim tamo :D:

Nema veze dal traktor ima tanjuraču ili bilo koji drugi priključak, bitno je da se vidi tablica bar je tak bilo u slučaju s mojim fendtom kad je rega bila u jutro a isli smo kosit taj isti dan.. Meni sam nije jasno kaj su ljudi tak lijeni oprat traktor bar izvana i da je signalizacija čitava, pa neće propast ljudi zbog 300-400kn.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Na Claas Nectisu se više ne može ukopčati kardan,uopće ne reagira na ručicu za ubacivanje na lijevom blatobranu ....što može biti problem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
To je Carraro, ak se ne varam?
Provjeri da ručica za prebacivanje 540/540E (1000) nije ostala u neutrali.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Nije,ne radi ni u 540 ni u 540 E,radi samo u syncro kada ide preko poluosovina.Kada ubacim kardan na ručicu upali se lampica i pokazuje brojeve okretaja ali kardan ne vrti...

Da Carraro je prijenos.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Jel kuplung treba isključivati prije ušaltavanja na tučici (PTO - 0 - Sinkro) ili samo povlečeš/pogurneš ručicu kuplunga?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Dolje ispod volana je ručica kojom se mora ubaciti u položaj PTO i onda se bez stiskanja kvačila ručicom na blatobranu uključuje i isključuje kardan...više ne reagira uopće na tu ručicu i ne može pokrenuti kardan ....ručica ispod volana je u položaju PTO.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Riješeno,ispala je pixa sa ručice i više nije pogađala ukapčalicu za kardan ispod kabine...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Može li tko reći koje ulje ide u mjenjač od Claasa Nectis?To je Carraro mjenjač i sav prijenos...Jel može ići od INE transhidraol JD50?
 
Na vrh