• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
takav gusjeničar ima tu u mom kraju na kombinatu sa 12 m adpaterom to je pre strasno za vidit :icon_pray: ali kazu decki koji tamo rade da se iza njega nemora ic sijat samo bacas gnojivo :biggrin::biggrin::(clap): :icon_lol:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Može mi netko objasniti razliku u izvedbi povrata mase, kad ide na bubanj, ili kad ide samo na sabirni stol, kak je to na mojem Compactu? Što je po vama bolje?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
sad neznam koji je tvoj...ako je compact 25 onda ima sa lijeve strane i ide na sabirnu ravan ili ti stol...po mom mišljenju bolje je dok ide nazad u bubanj...zato kaj npr. ako projde klas u kojem je još zrno kroz korpu onda ga pošalje nazad u bubanj pa ga sigurno još jednom stisne i zrna iscure van...a ako ide samo opet na stol onda je upitno ako budu pocurela sva zrna van...neznam kak imaju to složeno da ide na sabirnu jer nisam imal kombajn koji je tak imal...ali i to bi moralo bezbrižno funkcionirat...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
ok, hvala na odgovoru, a i tak to pada na kraj sabirnog stola, onda samo koliko ga gornje sito oljušti.. da to je compact 25, prošle god kupljen, sezonu je odradil, sad se servisira da bu 100% spreman
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Sigurno imaju neki prsti u sklopu transportera kao npr. new holland.bolji je sistem na sabirnu jer ti u povratnoj masi uvijek bude i čistog zrna koje bubanj može razbiti i na kraju imaš više loma.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
ok, a čemu služi ona zaklopka na korpi, koliko vidim zatvara dio nje, pa sad to treba biti otvoreno ili zatvoreno? mislim da tu zaklopku ima i Fahr..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Neznam na koju zaklopku misliš?

s lijeve strane je, i koliko vidim djelomično zatvori žitnu korpu s prednje strane, tak da kroz taj dio nemogu padati zrna van, tako reći smanji protok korpe, kad je zatvoreno, a ja sam radil uvjek s otvorenim. prijašnji vlasnik je napisal "EIN" i AUS" taj sistem je imal i DF 2580 (kao neki šuber izgleda)
 
Posljednje uređivanje:

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Ponekad se mogu blindirati žice na korpi da bi se masa što više zadržala između korpe i bubnja radi boljeg izvršaja.misliš li na takvo šta?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo pošto sam tražil nešto detaljnije o modelu kak imaš ti @steyr 01 i sasvim slučajno sam došel do ovog videa...evo kolega josip pošto ti kažeš da je puno bolji sistem kada ide na sabirnu pa zašto onda svi veči,novi kombajni imaju na bubanj kak je i ovdje prikazano na 07.37 min...nekažem da nevalja taj sistem ali da je bolji nego kad ide u bubanj onda bi i ti claasovi i fendovi i svi bolji kombajni imali na sabirnu... baš je bio jedan takav mali compact 25 u selu al je prodan prolije pol godine..možda da su prije reko onda bi otišel pogledati kak je to za otvoreno i zatvorena pregrada ili kaj je več...a sad je tak kak je...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ponekad se mogu blindirati žice na korpi da bi se masa što više zadržala između korpe i bubnja radi boljeg izvršaja.misliš li na takvo šta?

e da, na to mislim, kad se zatvori, masa logično duže ostane ispod bubnja, nisam znao čemu služi, ja sam to imal stalno otvoreno, jer sam mislil da se u protivnom korpa ne zaštopa. znači, nekad je dobro imati i zatvoreno..
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Bratić na NH imao limove kojoma se pozatvara 80% korpe u žetvi repice.to se koristilo da što manje mahuna ide na sita jer je na taj način kombajn puno propusniji.u žetvi kukuruza se mogu zatvoriti prva dva tri polja na korpi ako je kukuruz vlažniji.to možeš koristiti i u tritikalu jer sr na njemu zrno teže odvaja od klasa.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
tako kod mene zatvara 3 polja, kod mene je žitna korpa, al sam razmišljal da složim nešto da runi kukuruz iz kukuružnjaka, e sad, na taj claas se ne mogu montirati blinde na bubanj, korpa izgleda dosta jaka, kukuruz bi bio suhi..ima da je to tko pokušaval na taj način? kakav je rizik da nešto pođe po zlu?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
mislim da mu ništa neće biti ako do kraja raspustiš korpu i ako ne radiš previše na taj način
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Probat ću jednom prilikom ubacit nekoliko klipova pa da vidim, naravno, prije smanjiti okretaje bubnja, i otvorit korpu do kraja..
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Dali netko zna trgovinu gdje su rezerni djelovi za claas u austriji ili sloveniji??
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
a nije mađa malo bliže?

Mađarski axial ja tamo kupujem redovno. imas ga di hoces maltene, ja kupujem u pecuhu tamo ima jedan sto za hrvatski. inace sve narucujem po kataloskim brojevima
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
a nije mađa malo bliže?

Mađarski axial ja tamo kupujem redovno. imas ga di hoces maltene, ja kupujem u pecuhu tamo ima jedan sto za hrvatski. inace sve narucujem po kataloskim brojevima
do austrije mi je oko 70km ,a neznam gdje sve axial ima trgovine a za koju znam mi je jako jako daleko.
 

Najnoviji postovi

Na vrh