• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Lakše otkopčat adapter,odvojit grlo,i kasnije grlo vratit nazad..

Ovako to kod mene izgleda:
33465.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Marko koji je to claas, možeš mi dat neke njegove dimenzije sa i bez hedera. Može i na pp
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
A učimo se, ovo nam je prvi kombajn, prvi put smo to radili, ćini nam se stabilnije s adapterom. :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Marko koji je to claas, možeš mi dat neke njegove dimenzije sa i bez hedera. Može i na pp

Dominator 98SL
Mogu poslikat stranicu u katalogu,gdje su njegove mjere..
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ako tko zna gdje bi mogao nabaviti rabljenu sječku za kombajn dominator 108 ??
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Najniži broj obrtaja bubnja bez ovog menjača bubnja je 650 o/min što nije povoljno u radu kukuruza jer se javljaju lomovi zrna, a sa tim i pojava bolesti prilikom skladištenja. Ovaj vlasnik je našao menjač bubnja i zajedno smo išli da pogledamo i onda smo montirali na kombajn!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Koliko znam, po onom kaj sam videl pri susjedu, JD972 (mislim) je to imal serijski ugrađeno. Ručno se moglo prešaltati brzo-sporo.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
jd 10 75 ima prirubnicu za brzo-sporo slično kao traktor kardan 540-1000 i pomoću hidraulike dodatno poštelavaš broj okretaja
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Kod JD kombajna stariji modeli o kojima vi pišete su imali to kao opciju i pri kupovini novog kombajna to se biralo. I kod ovog kombajna je to opcija i može da se ugradi samo je ovo menjač bubnja od novije MEGA kombajna pa mora molo da se prilagodi!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Posto su kod vas reduktori? Meni treba za df.
Jeste lezaj i kuciste skidali zbog zamjene lezaja ili se i to moralo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh