• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

  • Temu pokrenuo Simon1980
  • Datum prvog posta

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
E pa kad se desi nesto onda bi dao i pola kombajna a ovako ne,u biti za tukana je bilo osiguranje oko 5-7000e a sad za ovaj je jos vise...jer je jedan odma posle toga osigurao.
Nije to navika kod nas bar da se osiguravaje stvari,jer je bilo situacija da si osigurao npr slamu od groma a a kad izgori oni kazu ne ne to je bila munja,i x x x takvi situacija ljudi su prevareni,naravno kasko je nesto drugo ali opet kada je stav da ce te u startu prevarit onda ljudi zive na takav nacin da se ne osigurava maltene nista.

Kasko za kombaj bi bio max 10.000,00 kn. 5-7 tis eura ne dođe ni ferrari koji dođe 4.000.000,00 kn
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Savjet za sve koji imaju kombajn...kupit vatrogasni aparat koji sam prepozna i automatski gasi požar.....možete ga sami instalirat....odlična stvar......ako nekoga zanima više neka mi se javi.....
 
B

Bobo

Guest
Na zmajceku vozikam 9 kg ABC koji svake godine pred zetvu pregledavam. Mislim da mi je to dovoljno u slucaju nekog pozara.

Znam za slucajeve kad je pomogao i aparat od kile stariji nego sto sam ja da se kombajn spasi, samo je covjek izrezao sve ruke, kad je ulatio u slamotrese i po onim siljcima krenuo puzati do pozara...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
ima sad novi aparat koji umjesto mlaznice ima plastičnu cijev koja se postavi oko npr.motora i kada temperatura naraste na nekih 100 stupnjeva odnosno kada izbije plamen na tom mjestu se rastopi cijev i automatski gasi ...mada nije baš jeftino ali ako imaš kombajn za recimo 50000 eura nije problem dati 5000 kn za takav sustav
 
B

BAGERISTA

Guest
Kod mene na zmaju se vuka,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,godinama,,,,stari aparat,,,i jednom je treba,,,,,,,,,,,,pukla cijev od viška goriva,,....da ga nije bilo,,,,,,,,,,,,,,,,bilo bi belaja.....

A za svakog bi preporučija da ima jedan od 6-9 kg,,,gore,,,nek se nađe i nikad ne treba...a i moreš svugdje doč,, ako zatreba,,,..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Na zmajceku vozikam 9 kg ABC koji svake godine pred zetvu pregledavam. Mislim da mi je to dovoljno u slucaju nekog pozara.

Znam za slucajeve kad je pomogao i aparat od kile stariji nego sto sam ja da se kombajn spasi, samo je covjek izrezao sve ruke, kad je ulatio u slamotrese i po onim siljcima krenuo puzati do pozara...

Bobo uzalud je bilo i 8 tih 9kg vatrogasnih aparata da izgori DF Topliner star max 10god za 15 min
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
neznaš ti šta se može ugasit sa 9 kg praha......samo treba pravovremeno djelovat.....vatrogasni aparat služi za početno gašenje požara a svaki požar ima početak.....
 
B

BAGERISTA

Guest
Jel ovo kupljeno,,,,,,,od malo,,,,,,,vidim novo..:prayer::prayer:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
izgleda meni da on radi i uslužno jer bi ovaj jedan trebao napraviti 600 ha godišnje.
 
S

Sremac

Guest
Koliko sam ga razumeo trebaju mu dva zato što je do sad sejeo samo soju i pšenicu pa sa jednim nije mogao na vreme da završi žetvu.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
naravno da dva rade duplo brže,ali oni nisu baš jeftini, pa ti razmisli oćeš kupit dva, jedan je preko 100 000 eura, treba za njega sabrat.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
u istri stim mozes zeti na dva mjesta, na mirni i na čepićkom polju, al na mirni od tisuća hektara ima samo 2 ha pšenice, ječma ... a u čepinju isto tako... a na ovim malim njivama samo da se stavi heder od 2,5m onda može :)

AL INAČE STROJČINA pogotovo s tim gusjenicama
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
imam mali Claas, i interesira me čemu služi ona zaklopka na žitnoj korpi, što se s njom zatvara? ima par mojih prijatelja DF,i istu zaklopku al neznaju mi objasniti čemu služi, tj dal treba biti otvoreno ili zatvoreno?
 
B

Bernard76

Guest
Ja sam kupio ove godinu Claas lexion 550,proizvodnja 2010, sa Varijabilni stol za rezanje, laserski ciljanje, aut towbar, polu-automatski sustav upravljanja,autopilotom za 75000 eura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh