• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Hvala momci.

Trebalo je biti natjecanje ali je na kraju bilo samo druženje i promocija. Od deset prasaca koliko se peklo bilo je samo četiri uzorka dakle prasci sa četiri različita gospodarstva pa nije bilo smisla al na godinu će biti bolje. Već u drugu subotu smo na Danima slavonske šume u Našicama.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dani slavonske šume? Daj malo informacija o tome... Često sam u Našicama pa nije problem zaletit malo.
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
SAJAM U GUDOVCU TRAJE,CNA SLAVONSKA JE ZASTUPLJENA SA TRI UZGAJIVAČA,PA DA VIDIMO ŠTA SE IZLAŽE:

1. Antun Golubović sa krmačom i prascima:


2. Nedjeljko Žigić:
Krmača sa prascima:

nerast:


3. Nikola Dulikravić(Bilogora obrt) sa bređom nazimicom:
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
A šta reči nego BRAVO Nikola svaka čast na izlaganju ja sam tam u Nedjelju pa ču pogledat malo uživo to tvoje prasiće ...
 
Z

zeleno zagorje

Guest
nikola lijepi su ti praščiči sutra ču ih pogledati ja sam kod ovci svaki dan
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Dana 9.9.2012. održana je druga promotivna akcija Udruge uzgajivača crne slavonske svinje Osječko baranjske županije u sklopu festivala Dani slavonske šume u Našicama. Članovi Udruge su pekli pet prasaca na ražnju u svrhu degustacije i imali izloženu krmaču sa prascima te odbijene prasce za ražanj. Podijeljeno je poprilično promo materijala.







Iduća akcija je 7.10. na manifestaciji Gužvarijada i Sajam starih zanata Dalj 2012.
Domačin novi član foruma Daljac.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Hvala, hvala predsedniče, vidim dugo ti je trebalo da me prokužiš.
Evo jedna sličica
prasci.jpg


Dominik evo slike nerastića. Nisu baš najbolje, nikako da se smiri da ga uslikam samog.

fotografija1189.jpg

fotografija1191.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Evo slika, s malim zakašnjenjem, s treće promotivne akcije Udruge uzgajivača crne slavonske svinje Osječko-baranjske županije koja je održana u Dalju 7.10.2012. u sklopu Sajma starih zanata i običaja i Gužvarijade. Pečeno je šest prasaca crne slavonske pasmine na ražnju, također su bile izložene žive svinje.
Sajam prvi dan
fotografija1208.jpg
fotografija1209.jpg
fotografija1223.jpg
fotografija1206.jpg
 
Posljednje uređivanje:

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Šta je svinjari,crni svinjari,ha ha ha... Valjda su počele svinjokolje kad se nitko ne javlja,nije valjda da smo iscrpili te naše "crne" teme,nema niti početnika željnih novih iskustava, niti starih, a niti onih koji bi se malo reklamirali,pa šta je,nije valjda da su svi poklali crne i kupili neke recimo šarene...... AJMO MALO AKTIVNOSTI............
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Da nisu u žiru?! Ah, da, zabranjeno je...hahaha...pozdrav Nikola i čestitke na pokazanom. Ovčice su ti također super a i ona posavka....Samo naprijed, kolega!
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Izgleda da je svima pao mrak na oči pa niko ne vidi crne svinje, pogotovo na ovu cjenu kukuruza i ostale stočne hrane. A i drugi dio nije daleko od istine, mislim da će ove zime biti masovni pokolj svinja. Evo mi danas kod kuće baš pričamo kako bi mogli dva praseta skloniti s rane. Jedno na ražnju a drugo u tepsiju, malo kombinujemo da ne bude jednolična prehrana, hahaha.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Šta je svinjari,crni svinjari,ha ha ha... Valjda su počele svinjokolje kad se nitko ne javlja,nije valjda da smo iscrpili te naše "crne" teme,nema niti početnika željnih novih iskustava, niti starih, a niti onih koji bi se malo reklamirali,pa šta je,nije valjda da su svi poklali crne i kupili neke recimo šarene...... AJMO MALO AKTIVNOSTI............

Malo je rano za svinjokolje. Danas 20 stupnjeva kod nas.
Gomilamo pa ne stignemo na računalo. Trenutno 21 rasplodno na gospodarstvu.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Eh a kod mene se čeka da se gara oprasi,što treba bit kraj ovog mjeseca,po terminu je 31.11.,ali vjerujem da će 2-3 dana prije jer je prveškinja.
Miško maže po bundevama i leži u slami,baš ga briga što mađarska mora nema... :D Neće miško da ide van,a sad bi mu mogao sredit neku nastambu dok se ova bude prasila i dok budu prasci mali da ne stvara buku u štali.

Prije mjesec dana mi došo doktor cjepit vrbanac i ja mu kažem da nazimicu ne cjepi jer je sprasna,a on ušo u svinjac i dok sam se ja okrenuo ona zaskiči.Pita doktor a koje ti je krmača?Pa ta koju si cjepio moj doktore...
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Mene zanima imate li proizvoda od vaših CSS-a kao ovaj špek - hamburger?
Pa da malo na tu temu nešto diskutiramo....
http://www.agricola.kapelica.com.hr/wp-content/uploads/2012/11/Crni-špek-web.jpg

Pa naravno da imamo. Samo se to kod nas zove slanina.

http://www.zeleni-list.net/upload/slike/adam-09.jpg

Nije moja. Od čika Adama je al je od CSS.
Samo i isključivo samo od dvogodišnjaka držanih ekstenzivno.

Ovo je od tovljenika držanog u svinjcu i peglanog sa kukuruzom.

http://img856.imageshack.us/img856/2005/sam0148e.jpg

Nema tu diskusije.
 
Posljednje uređivanje:

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Hvala na slikama kolega Dominik,ovo je nešto neprocjenjivo,slanina za careve,prekrasno...
E ovo stvarno nije za diskusiju nego za riječi pohvale...
To se može dobiti samo od crne slavonske svinje !
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Da nisu u žiru?! Ah, da, zabranjeno je...hahaha...pozdrav Nikola i čestitke na pokazanom. Ovčice su ti također super a i ona posavka....Samo naprijed, kolega!


Hvala,hvala.. A trudimo se,a nikako da se porodimo,ha ha ha... Veliki pozdrav !!!!!!!!!!!!!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh