• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Što duže. Najbolje 8 tjedana ali sumnjam da će majka to izdržat. Vidim da nije baš ugojena a i prvopraskinja je.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Ima li netko iskustva s križancima majka CSS x otac duroc? Kao robi za meso (ne za daljnji rasplod), naravno?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Odgovorio sam ti i na pm, ali evo da svi znaju Labak d.o.o. Đakovo
Pročitao sam, hvala :) Rupe sam izbušio, stupci se postavljaju, a za armaturu nema love prije lipnja :(
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Ima li netko iskustva s križancima majka CSS x otac duroc? Kao robi za meso (ne za daljnji rasplod), naravno?

Slikat ću rezultate tog križanja i staviti fotke na forum, ali tek za 10-ak dana jer me nema narednih tjedan dana. poz
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Čast mi je pozvati vas na predavanje koje će se održati u sklopu 21. sajma poljoprivrede i prehrane na sajamskom prostoru Pampas (dvorana za sastanke) u Osijeku 9.3.2014. sa početkom u 13 sati.
Tema: Predstavljanje Udruge Fajferica, Revitalizacija svinjogojske proizvodnje na OPG-ovima.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Krmače na paši. Nije mi ovo obavezno, nego kad imam vremena ih pustim da pasu. Na prvoj slici je mlada krmača, a na drugoj njena majka koja je sad 4. put sprasna.





 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Na obje ove tvoje krmače se vidi veliki utjecaj Cornwall pasmine (Large Black ili velika crna svinja) kojom se crna slavonska svinja masovno oplemenjivala nakon II. svjetskog rata. Prije svega mislim na izrazito velike, klopave uši :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Sad će ispast da hvalim svoje krmače...

Kad se pogleda onu skulpturu fajferice koja je nastala na imanju grofa Pfeiffera i moje krmače, jako su si slične formom. Ova mlađa ima nešto klopavije uši. Ali to me ne brine previše, prezadovoljan sam sa njom, sad je ostala od nje jedna ženska, formom je kao ona, ali ima ispravnije uši, strše prema njušci.

Ne mogu se ni hvalit njima, jer sam sve kupio i takve su genetike, a uzgojem se tek počinjem baviti. Pohvala je to za uzgajivače kod kojih sam nabavljao rasplodni materijal.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Na obje ove tvoje krmače se vidi veliki utjecaj Cornwall pasmine (Large Black ili velika crna svinja) kojom se crna slavonska svinja masovno oplemenjivala nakon II. svjetskog rata. Prije svega mislim na izrazito velike, klopave uši :)

To je odlika pasmine danas. Na svim svinjama se to vidi.

Ovaj momak ide u Trnavu još malo.







Nazimice spremne za pripust.
 
Posljednje uređivanje:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Trnava, ti ono reče na Forumu da ćeš objaviti svoja iskustva s kombinacijom CSS x Duroc?
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Trnava, ti ono reče na Forumu da ćeš objaviti svoja iskustva s kombinacijom CSS x Duroc?

Neću objaviti svoja iskustva CSSxDuroc jer ja to nisam radio, nego sam obećao staviti slike navedenih križanaca. Operirao sam bruh prošli tjedan i još nisam izvadio konce, pa ćim budem u pogunu poslikat ću ih kod čovjeka koji ima moju čistokrvnu CSS i umjetno je osjemenio s Durocom. Mislim da su sad cca 100-ak kg, ali još provjerim, slikam i stavim na forum.
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Trnavac, odličan posao! :) Jel ne misliš nadstrešnicu zatvorit nekakvim daskama?

I ajde, ako ti se bude dalo poslikaj tor za par dana, dok ga 'izbombardiraju', imam osjećaj da bi to moglo biti zanimljivo, heheh...

Evo par slika koje govore više od tisuću riječi:icon_fU::pig::eek:
 

Prilozi

  • IMG00666.jpg
    IMG00666.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 169
  • IMG00667.jpg
    IMG00667.jpg
    35.3 KB · Pregleda: 172
  • IMG00668.jpg
    IMG00668.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 165

Najnoviji postovi

Na vrh