• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Zašto im nisi stavil brnjice pa bi imal ljepi pašnjak i mogle bi pasti a nebi ti napravile nered
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma nije to nered, nit je svinja ovca. Svinje uživaju rujući zemlju. Ionako je to premal prostor za stalnu pašu, ako ništa ugazile bi ga i opet ne bi bilo trave.

I nema pluga koji će ovako preorat zemlju, u sitnim grudama i konstantno mješanje zemlje, čak do dubine od pola metra. Kad to premrzne i upije snijegove i kiše, pa se na vrijeme poravna, nema straha od suše... ;)
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Evo par slika koje govore više od tisuću riječi:icon_fU::pig::eek:

Vidim da su ti svinje dosta pedantne, dosta ravno rade. Moje izruju do pola metra ali potome ne možeš hodati. Moram ih ukoriti.

I da se pohvalim - danas mi se svinjska obitelj povećala za jednu nazimicu CSS .
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Vidim da su ti svinje dosta pedantne, dosta ravno rade. Moje izruju do pola metra ali potome ne možeš hodati. Moram ih ukoriti.

I da se pohvalim - danas mi se svinjska obitelj povećala za jednu nazimicu CSS .

Od kog si uzo?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Stalo samo 18 l, znači bilo još 17 l - netočno mjerenje.

Jede mala kao mećava, koliko joj smijem dati po obroku i koliko obroka. Dao sam joj smjesu kukuruz, pšenica, ječam, zob i stočno brašno.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ja sam joj davao po dvije zidarske fangle po obroku, dva put dnevno. Mješavina kukuruz,zob,ječam, stočno i Kostovit 2%. S tim da je zob bila cca50% obroka, kukuruz 30%,ječam 10% i 10% stočno. I naravno suhe lucerne onako rukohvat iz male bale, šnjita koja stane u šaku. Vidjet ćete koliko lucerne pojede toliko joj dajte. Bitno je da uz suhu lucernu uvijek ima vode za piti, ali to više pišem zbog drugih, znam da kod vas imaju pojilice.

U zadnjoj trećini gravidnosti bi trebalo malo pojačat obrok, i količinski,ali i smanjit zobi a pojačat kukuruz na 50-60%.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Pozivam vas na predavanje koje će se održati u Novoj Kapeli u Hrvatskom domu, 21.3.2014. (petak) sa početkom u 19 sati.
Tema: Predstavljanje Udruge Fajferica, Revitalizacija svinjogojske proizvodnje na OPG-ovima.
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Evo i slika križanaca CSS krmača koja je umjetno osjemenjena durokom. Većina je potpuno crna s izraženim karakteristikama duroka što se tiče širine i visine. Kvalitetu mesa ćemo vidjet ove zime.
 

Prilozi

  • IMG00678.jpg
    IMG00678.jpg
    14.4 KB · Pregleda: 124
  • IMG00679.jpg
    IMG00679.jpg
    10.3 KB · Pregleda: 119
  • IMG00681.jpg
    IMG00681.jpg
    8.8 KB · Pregleda: 115
  • IMG00682.jpg
    IMG00682.jpg
    12.7 KB · Pregleda: 101

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Zašto im nisi stavil brnjice pa bi imal ljepi pašnjak i mogle bi pasti a nebi ti napravile nered

Ja bi volio kad bi ih mogao zatvoriti na oranicu gdje ću sijat kukuruz jer bi tada bilo puno manje potrebe praskati travu. Tamo gdje su mi bile prošle godine nema niti jedne jedine travke!!:pig:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
To ti nije loša ideja trava sigurno nebi rasla ja svojim stavim brnjice jer inače nebi bilo paše za par dana izgledalo bi ko kod tebe ovak one pasu a nered ne prave jedino nerast ponekad napravi pokoju rupu...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovaj princip brnjica samo su mi klješta malo drugaćija a u biti ista stvar
rbytemtvc7fiwkfuqta.jpg
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
bog je svinju napravio i dao joj zadatak da ruje po zemlji i to je to nije to ovca ili krava da samo pase jer u zemlji nadje kojekakve bube i gliste i korjenje.svinju zatvorite u hektar "pašnjaka" i ona če to za godinu sve prerovat jer imam iskustva s tim jer radim gdje se uzgajaju "fajferice" u "pašnjaku" površine 20-ak hektara.to je sve prerovano.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovom tvojom izjavom se ja u potpunosti slažem tu si u pravu 100% ali uvijek ima onaj ali kad bi ja imal barem 5h pašnjaka u komadu išlo bi na taj naćin nažalost ovak nejde imam ograđeno 1h pašnjaka za 10koza i 4krmaće i nerasta pa kad bi svinje sve izrovale nebi ni koze ni svinje imale šta pasti ovak su svi zadovoljni na paši bar su cijeli dan vani ispod pašnjaka imam državnu šumu i kad bi mogo da si ogradim za svinje u šumi nebi trebal brnjicu ali na žalost ovak moram zadovoljiti svima uvijek je taj problem u zemlji da se može imati progon sa parcele na parcelu bila bi milina....
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Na 97 stranici sam pred neko vrijeme stavio slike nerastića, tada sam tražio mišljenje o njima, izgledali su vam previše trbušasto , radi prehrane, evo sada slika istih nerastića, kojima prehrana nije mijenjana, ali više nisu trbušasti,ali su za svoju starost reprezenztativne težine,ali za većinu uzgajivača su preteški,jer mnogi smatraju da CSS treba pustiti na pašnjak i ostaviti da se sama snalazi, tako im svinje zakržljaju,a naravno da od kržljavca nikada dobrog rasplodnjaka,al OK , ne spočitavam nikome ništa,ali svaki dobar gazda bi trebao težiti boljem i bržem prirastu, te da mu životinje izgledaju zdravo,jedro ...
Evo slika mojih nerastića,od danas, spremnih za testiranje:

http://www.poljoprivredni-forum.com...ment.php?attachmentid=7817&stc=1&d=1395691179
 

Prilozi

  • P3240558.jpg
    P3240558.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 138
  • P3240542.jpg
    P3240542.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 129
  • P3240544.jpg
    P3240544.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 136
  • P3240545.jpg
    P3240545.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 123

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210

Prilozi

  • P3240548.jpg
    P3240548.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 76
  • P3240563.jpg
    P3240563.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 82
  • P3240565.jpg
    P3240565.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 93
  • P3240567.jpg
    P3240567.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 91
Posljednje uređivanje:

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Na 97 stranici sam pred neko vrijeme stavio slike nerastića, tada sam tražio mišljenje o njima, izgledali su vam previše trbušasto , radi prehrane, evo sada slika istih nerastića, kojima prehrana nije mijenjana, ali više nisu trbušasti,ali su za svoju starost reprezenztativne težine,ali za većinu uzgajivača su preteški,jer mnogi smatraju da CSS treba pustiti na pašnjak i ostaviti da se sama snalazi, tako im svinje zakržljaju,a naravno da od kržljavca nikada dobrog rasplodnjaka,al OK , ne spočitavam nikome ništa,ali svaki dobar gazda bi trebao težiti boljem i bržem prirastu, te da mu životinje izgledaju zdravo,jedro ...
Evo slika mojih nerastića,od danas, spremnih za testiranje:

http://www.poljoprivredni-forum.com...ment.php?attachmentid=7817&stc=1&d=1395691179

Ne znam dali dobro vidim, ali na ovoj zadnjoj slici mi se prvi čini puno veći od onog drugog (zadnjeg)?!
 

Najnoviji postovi

Na vrh