• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crno vino

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Eh za probu malo "Gamay Noir à Jus Blanc."

100 sadnica tj čokota treba za 50 litri vina.
Pa budem uzel to malo za probu.
Inače to je Francusko vino,svi mu nude neke naše sorte,ali evo ja bi ipak mali dašak Francuskog,onako sebi za gušt.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
100x sigurno nisi napisal, ali nemrem tvrditi da nisi više ili manje. 🤭
Naravno da se šalim. Da sam ozbiljan kak bi me razmel. :hahah::hahah::hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pisal sam jako puno put, ali zbilja jesam. Ono sam i zoral kaj moram po blatu do trsja.
A ovo mogu sa autom, od hiže mi je 200 metri. To sam ostavil na žici i stupima isto betonskima, pod bregom je, ali mi ne smeta. Tak da bum nutra ovo posadil, neću sorte koje svi imaju, ovo mi se najbolje pokazalo za moje potebe kaj ga popijem litru na godinu. Jako jako starinska sorta je to, kod nas skoro nepoznata, kod nas svi imaju pinot, plavac, frankovku, i takve.
Kupil si bum drvenu bačvu i sve po starinski delal, jer takva vina moraju bit u hrastovih bačvama, sadnice buju mi došle iz Bordeauxa. 4€ je komad.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Predviđam budućnost: niko na forumu nema pojma o trsima, vinu, bačvama, berbi.
Svi misle da znaju a ne znaju, nemate pojma kak se to radi, 🤭.
Istina. Okolica Pitomače vinorodna, a na svakom trsju tabla prodaje se grožđe. I gle čuda, svaki mali dučan proda par paleta šečera. Kemija na zavidnom nivou. Znam iz iskustva jer sam godinama vozil dostavu u taj kraj
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Gospon mislim da si malo promašil poantu. Našalil sam se na Kupljenčev račun jer non stop nekakve filozofije ima. I potkuriti zna a primiti ne zna.
Za mene ne brini, nit imam trsja nit delam vino.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Je, treba posebnu njegu obratiti kod prerade. Ta sorta ti dođe kao "crni burgundac"
 

Najnoviji postovi

Na vrh