• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
covjek mi je reko da je to dugodlaki njemacki ovcar i da nije krizan a sad neznam jel je ili nije
 
S

staffmen

Guest
to nije cisti njemacki ovcar, nema sanse. Ocito je kuju ovcarku napumpo neki lutalica pa ih je zato poklanjo.
Ako je on uzgajivac di su onda papiri za pesa.

Pes je lijep, imo mi je frend isto takvog ko ovcar.
Bitno da sluzi svrsi.:drinkers:
 
Z

zetor4718

Guest
to nije cisti njemacki ovcar, nema sanse. Ocito je kuju ovcarku napumpo neki lutalica pa ih je zato poklanjo.
Ako je on uzgajivac di su onda papiri za pesa.

Pes je lijep, imo mi je frend isto takvog ko ovcar.
Bitno da sluzi svrsi.:drinkers:

ja sam vidio njem. ovčara isto tako sa dužom dlakom,bio je čistokrvan ali opet nekako "vanserijski" kao i ovaj no čak mi je takav i lijepši!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
to nije cisti njemacki ovcar, nema sanse. Ocito je kuju ovcarku napumpo neki lutalica pa ih je zato poklanjo.
Ako je on uzgajivac di su onda papiri za pesa.

Pes je lijep, imo mi je frend isto takvog ko ovcar.
Bitno da sluzi svrsi.:drinkers:

To dugodlaki njemački ovčar i nema razloga da ne bude čistokrvan.Isto kao i oni koji dolaze u čisto crnoj boji.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
to nije cisti njemacki ovcar, nema sanse. Ocito je kuju ovcarku napumpo neki lutalica pa ih je zato poklanjo.
Ako je on uzgajivac di su onda papiri za pesa.

Pes je lijep, imo mi je frend isto takvog ko ovcar.
Bitno da sluzi svrsi.:drinkers:

Slazem se sa tobom da ovo nije cistokrvni ovcar.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Zašto ne bi bio?

kao prvo prelijep pas.kao drugo nije čistokrvan tojest nedrži se kao čistokrvan.Meni je neko jednom rekao da njem.ovčara nema dugodlakih,nego su to njima slični drugo ovčari.Znači boja dlake,stas itd... su jako slični ali detalji ih razlikuju.

Ovaj sa slike je jako lijep,ali nije čistokrvan.sa rezervom govorim jer njem.ovčari imaju drgačije držanje zadnjih nogu.
 
S

staffmen

Guest
a i dlaka duza od 10 cm kod njem ovcara se NE tolerira te takvi psi budu na izlozbama ocjenjeni sa ocjenom nedovoljan, tj diskvalifikacija.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Meni je neko jednom rekao da njem.ovčara nema dugodlakih,nego su to njima slični drugo ovčari.Znači boja dlake,stas itd... su jako slični ali detalji ih razlikuju.
Moj je dugodlaki nj ovčar, ima tatuažu i papire...Ima i dugodlakih čistokrvnih...Sjećam se kad sam išao po moga, bili su svi mladunci iz to legla i bilo je 2 čupava, ostali su bili kratkodlaki. Uzgajivač mi je rekao da je to česta pojava. Oni koji nisu čistokrvni su veći za 5-10kg, puno smireniji i izgledaju ljepše. Prije ovoga sam i ja imao križanac ovčara pa znam dobro njegove osobine.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Moj je dugodlaki nj ovčar, ima tatuažu i papire...Ima i dugodlakih čistokrvnih...Sjećam se kad sam išao po moga, bili su svi mladunci iz to legla i bilo je 2 čupava, ostali su bili kratkodlaki. Uzgajivač mi je rekao da je to česta pojava. Oni koji nisu čistokrvni su veći za 5-10kg, puno smireniji i izgledaju ljepše. Prije ovoga sam i ja imao križanac ovčara pa znam dobro njegove osobine.


vjerujem ti to.i ja sam mišljenja da ima dogodlakih ali i kod dlake imaju razlike i standardi.

ja sam imao križanca njem.ovčara i šarplaninca. kojeg sam se morao riješiti jer je bio preopasan,sam od sebe,niko ga tome ni učio niti je odrastao samo uz nas.ali svi koji nisu pripadali porodici su za njega značili stranci.njegova veličina,preko 80cm visine i težina je bila jako impozantna.izgled i boja kao njem ovčar ali za pola veći od njem.ovčara.

njega nikad prežaliti neću...Rex je bio super pas
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Naravno da ima standarde za dlaku, pogotovo na izložbama, dugodlaki padaju. Ali meni su ljepši sa dužom dlakom. Ovaj moj je neopasan za ljude, ali za druge pse je krvoločna bitka. Tako da kad nije na lancu, ima obavezno brnjicu.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Evo jedne od mojih dvije sa šest mjeseci...Sad je godinu dana.
Belgijski ovčar, kuja...
Za sad je jedino dobra kao čuvar kuće i spremanje kokica spavati...vječno...
ili bar imam takav dojam...jer još joj nisam priuštila niti jednu...
Ali polako će mo to riješiti...
Dobra je strana što nemam problema u dvorištu sa voluharicama, miševima, krticama, štakorima, zmijama, žabama, gušterima, ježevima,lasicama kao i pticama jer me u jutro sve to dočeka uredno poslagano pred ulazom u kuću...
Sve mi je jasno osim kako uspije ježa ubit...:scratch
 

Prilozi

  • PA070828.jpg
    PA070828.jpg
    77.8 KB · Pregleda: 384

Najnoviji postovi

Na vrh