• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da li je nabavka kombajna dobra investicija...

H

hoti

Guest
Mislio sam da pišem ovaj post tek nakon što iščitam i ostale postove, ali toga ima dosta a i ja sam nestrpljiv. Radi se o sljedećem. Ja živim u Banja Luci a po zanimanju sam inž. mašinstva i bavim se nečim sasvim drugačijim od poljoprivrede. O kombajnima znam veoma malo, ali već duže vrijeme razmišljam o tome kao o dobroj investiciji. Mogao bih obezbjediti sredstva za kupovinu kombajna do 25000 Eura, a nadam se i radnika koji poznaje rad na kombajnu. Vršio bih uslužno kombajniranje pšenice, kukuruza, soje..., pa me interesuje koji kombajn može zadovoljiti ove zahtjeve, koje priključke trebam i da li je 25000 dovoljno novca? Također me zanima i koliko se plaća radnik koji radi na kombajnu? Molio bih sve koji mi mogu pomoći da odgovore.
Hvala unaprijed!
 
K

KRESO

Guest
za te novce deutz fahr 3580, 3610 i još koja tisuća za adapter za kukuruz ili john deere 1177- 1188 to bi bio moj izor,
a radnik 10-15% od zarade ovisi kako se dogovoriš
 
H

hoti

Guest
Pošto je adapter za uljanu repicu i gdje se HR mogu nabaviti gore spomenuti kombajni i adapteri?
 
R

Ratarko

Guest
U HR nećeš naći ispod 30.000 € adaptere i gore spomenuti DF 3580 kombajn a DF 3610 sa adapterima košta dosta više .
Imaš u Ježevu pokraj Zagreba trgovca koji je istina skup ali naći jeftinijeg je lutrija .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
U HR nećeš naći ispod 30.000 € adaptere i gore spomenuti DF 3580 kombajn a DF 3610 sa adapterima košta dosta više .
Imaš u Ježevu pokraj Zagreba trgovca koji je istina skup ali naći jeftinijeg je lutrija .
Taj u Ježevu je najskuplji trgovac u Hrvatskoj. Treba pratiti Oglasnik i dok netko od poljoprivrednika prodaje.
Ja imam jedan 35.80 (nisam stavio slike na forum), al vjerojatno ga neću prodavat. Al ako budem tražit ću za njega 22000€ bez adapetra.
 
R

Ratarko

Guest
DF&Torpedo kaže:
Ratarko kaže:
U HR nećeš naći ispod 30.000 € adaptere i gore spomenuti DF 3580 kombajn a DF 3610 sa adapterima košta dosta više .
Imaš u Ježevu pokraj Zagreba trgovca koji je istina skup ali naći jeftinijeg je lutrija .
Taj u Ježevu je najskuplji trgovac u Hrvatskoj. Treba pratiti Oglasnik i dok netko od poljoprivrednika prodaje.
Ja imam jedan 35.80 (nisam stavio slike na forum), al vjerojatno ga neću prodavat. Al ako budem tražit ću za njega 22000€ bez adapetra.

Vjeruj mi da sam i tebe htio spomenuti ali sam danas nekako prezauzet sa raznim sitnicama pa sam žurio sa pisanjem . U svakom slučaju je dobro da čovjek ode u Ježevo i da se nagleda nekolicine kombajna koji se sjaje kao pasja kesa pa kada čuje njihovu cijenu onda neka dođe k tebi i kupi si taj 3580 8)
 
M

mladen

Guest
ja svog 3580 nebi dao ispod 32000e sa adapterom za kukuruz i uljanu repicu. ja kom bajnera placam 2,5e po satu
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mladen kaže:
ja svog 3580 nebi dao ispod 32000e sa adapterom za kukuruz i uljanu repicu. ja kom bajnera placam 2,5e po satu
Je moja je cjena bez adaptera i 1986.g.
 
H

hoti

Guest
mladen kaže:
ja svog 3580 nebi dao ispod 32000e sa adapterom za kukuruz i uljanu repicu. ja kom bajnera placam 2,5e po satu

Vidim da je dosta popularan 3580 u HR, vjerovatno je to kombajn koga ću kupiti. Mislim da ponekad ne bih imao vremena nadgledati rad kombajnera, pa bi plaćanje po satu bilo nezgodno. Da li postoji kakva tarifa o plaćanju po učinku i kako izvršiti kontrolu?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
većina tih uvoznih kombajna ima hektarmetar pa se pomoću njega može kontrolirati(ako ga majstor uljuči)Ako kombajnera platiš po učinku moguće je da smrda stroj a ako platiš po satu može zabušavati.Trebalo bi između to dvoje napraviti nekakav kompromis a i naći osobu od povjerenja.Skup je to stroj da bi se netko iživljavao na njemu.Najbolje je naći kvalitetnog kombajnera sa nekadašnjih kombinatajer imaju veliko iskustvo u radu te znanje(nekada nije svatko mogao na kombajn)Vjerujem da u Novoj Topoli netko samo čeka takav posao.
 
H

hoti

Guest
Zaboravio sam napomenuti još par važnih stvari. Kako imam dva imanja, jedno kod Prnjavora (brdoviti predjeli), a drugo u Lijevču te su udaljena nekih 60km, morao bih kombajn prevoziti sa jednog na drugo imanje. Isto tako kasnije kad na višim predjelima, preko 800m nadmorske visine, dođe vrijeme za žetvu, morao bih kombajn prevoziti tamo, a to je dosta udaljeno (skoro i do 200km). Moje pitanje je, koji kombajn je dobar za ovakav način rada, odnosno selidbe sa jednog kraja na drugi, ili je možda bolje prevesti kombajn sa kamionom? Pošto je kod vas u HR cijena kombajniranja?
Unaprijed se zahvaljujem svima na datim odgovorima!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
kombajn je spor da bi ga prevozio po 200km a trpi mu i mjenjač odnosno hidromotori ako ih ima.Ako "labudica" nije preskupa bilo bi bolje prevesti stroj .Kombajniranje se uvijek vrtilo oko 100dm po kat.jutru a sad s ovim cijenama goriva sumnjam da će biti ispod 500kn/kj.Ako će kombajn raditi u brdima bilo bi dobro da ima pogon preko hidromotora jer staje u mjestu i bez kočnica.
 
H

hoti

Guest
Koji bi kombajn onda mogao zadovljiti gore navedene potrebe? Da ne bude preskup, ali da nije neka "stara kanta", odnosno šta se isplati ako se gleda odnos performanse/cijena, ali i mogućnost remonta i nabavke rezervnih dijelova.
 
R

Ratarko

Guest
Osobno ne znam za kombajn koji bi ti zadovoljio sve parametre .
Dakle da bude do 25.000 € , da ima dobar dnevni učinak što je bitno radi ostvarivanja profita pri uslužnom kombajniranju a da može prevaljivati 200 km po potrebi . Kombajn sa hidromatom nije poželjno toliko voziti u komadu dok bi za brdo takav mjenjač bio odličan .
 
J

JOSIP.1

Guest
ja sam prije god i pol kupio svoj 3610, istina stariji je model (nema onaj joystick), ali ima klimu koja radi, i u super je stanju, naletio sam na dobrog, nisam pipnuo dvije zetve skoro nista na njega, par lezaja.

trazili smo te novije, i njima su cijene bile oko 30000€ bez ili 35000 sa kukuruz adapterom. za 35000 sam skoro kupio toplinera kao novi bez adaptera, ali nesto mu nisu bili papiri u redu, i onda smo naletili na tog malo starijeg, koji se na oko nije nista razlikovao od ovih novijih, mozda nije nista vise ni radio, ali taj svercer ga dao za 20000€, tu smo se mi zamislili i kupimo mi njega, dao sam mu jos 1000€ pridava za heder od toplinera koji je kao novi.

sta hocu rec, takav kombajn nadjes za jeftine pare, a radi posao.
 
R

Ratarko

Guest
Svi mi govorimo o kombajnima koji su stari 20 godina , više-manje .
Ne kažem da takav kombajn ne može raditi uslužno uz profit nego kažem da nemam svojih površina za skidanje ne bi ga nikada niti kupio . Toliko stari kombajni traže ulaganje i pažnju . Može se dogoditi kao u Josipom slučaju da će to biti samo par ležaja i obavezan potrošni materijal ( filteri ulja i goriva , mast ) ali može biti u startu kombajn pod greškom jer 20 godina ostavi ožiljak i na čekiću .
 
J

JOSIP.1

Guest
potpuno se slazem s tobom, to su sve stare drlje, ali dat 120-150 000€ za novi kombajn, ak hoces pravi stroj je puno, pogotovo meni koji sijem 50-80 ha repe, sta mi ostane za kombajnirat 150 ha, to mi ovaj skine pjevajuci, malo u jesen, malo u zetvi, da nemam repe, i da sve povrsine kombajniram, umjesto repnog kombajna vjerov bi kupio novi žitni.

govorim u svoje ime, makar mi ovaj stvarno radi posao odlicno, pogotovo kad usporedis pare koje sam za njega dao, ti fahrovi su jednostavni za odrzavanje.
najvaznija je klima u kombajnu, zatarabas se u kabinu, ako ti svi senzori rade i neides van. meni je klima bila uvjet pri kupnji kombajna, da je neznam kako dobar bio, ak nema klimu nista od trgovine, to je normalno ak sam radis, a a k platis kombajnera, njemu je dobar i bez klime, tako to inace ide.

kombajne uvezi jedan svercer kod bjelovara, uvijek ima par kom u dvoru, mislim da se mjesto zove botinci, kod njega sam ja kupio, al svi oni ionako davaju kombajne u oglasnik, pa je cijela ponuda tamo.
 
M

mladen

Guest
ja sa svojim 3580 sam prosle godine u vrsidbi repice iso iz brckog u modricu pa u odjak i natrag to je neki 100 km u jednom pravcu bez ikaki problema jest da nije hidromat.al je potrosnja u transportu po kilometru prevelika.sto se tice djelova i odrzavanja naj bolje ti je uzet deutz fahra
 
K

KRESO

Guest
hhhmmmm,dali će biti kombajn isplativa investicija nakon ovog poskupljenja goriva.....naravno da hoće samo cjena će morati ići gore kod nas je preko 15 godina 400kn/kj ali ove godine :scratch
 
H

hoti

Guest
JOSIP.1 kaže:
ja sam prije god i pol kupio svoj 3610, istina stariji je model (nema onaj joystick),

Nisam baš dobro razumio, da li taj 3610 ustvari ima pogon preko hidromotora? Ako nema možete li me uputiti, koji model iz te geneacije DF ima pogon preko hidromotora.
 
Na vrh