• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Destilacija voćnih rakija

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
nešto me kopka...
jel moguće ispeći rakiju iz recimo jagode ili lubenice?
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Imam pitanje vezano uz orahovicu/orahnjaču.

Nešto sam krivo napravio i dosta mi je gorka. ali onako dosta zelena i dosta gorka.
Stavljao sam recept tako da sam 3 mjeseca na tamnom mjesu držao orahe ali izgleda da su previše svega pustili pa je sada rakija blago zelena i užasno gorka.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
može voda za glačala,samo dolijevaj polako i stalno mješaj
Oprez!!! pri miješanju treba destilat i voda biti iste temperature,dakle ostaviti ih u istoj prostoriji da se temperature izjednače, voda se dolijeva desitilatu a ne obratno i najbolje u više obroka a ne odjedanput zbo teškog miješanja zbog različite gustoče .
nešto me kopka...
jel moguće ispeći rakiju iz recimo jagode ili lubenice?

Sadržaj šečera u jagodama 3-7% ovisno o sorti i zrelosti , ne upotrebljavati oštečene natrule ni pljesnive plodove,petiljke odstranit,temperatura komine 22-24 C
dakle nešto veča nego za šljive .E sad koliko kg za lit rakije neznam očito dosta pa je baš ljudi ni ne peku (kuhaju).
Sa lubenicom je ista stvar ,sve što može zakipit tj.vrijeti samo od sebe ili uz pomoč kvasaca može se peči i rakija :icon_eyes:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
oooo....znači moglo bi....
nebuju pajceki dobili ove godine sve lubenice...:icon_weed:...mislim na one sitne, ćoškaste, oštećene, popečene...
idem probat nešto smućkat...
pitanje!
koru proć ili da sve zmiksam?:drink:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
oooo....znači moglo bi....
nebuju pajceki dobili ove godine sve lubenice...:icon_weed:...mislim na one sitne, ćoškaste, oštećene, popečene...
idem probat nešto smućkat...
pitanje!
koru proć ili da sve zmiksam?:drink:

Ja bi maknuo ,nju daj pajcekima i ne pretjeruj za prvi puta složi za dva kotla al različitim bačvama u jedan dodaj šečera a u drugi ne pa da vidiš.Bilo bi dobro procijedit da ni koštice ne dođu u kom (trop),pišem ti ovo po školski bez iskustva al da imam višak lubenica ja bi ovako to radio...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
oooo....znači moglo bi....
nebuju pajceki dobili ove godine sve lubenice...:icon_weed:...mislim na one sitne, ćoškaste, oštećene, popečene...
idem probat nešto smućkat...
pitanje!
koru proć ili da sve zmiksam?:drink:

Ništa ne javljaš ,jel mučkalica sa lubenicama uspjela ?

Evo ja sam jučer razrijedio svoju rakiju od breskvi prepečenu prije desetak dana.
Matematika za razređivanje jednostavna :imamo desitilat 70% želimo 45% količina desitilata koji razrijeđujemo 30 litara
30x70=2100:45=46,66-30=16,66 lit dodati demineralizirane vode.

Gospodine sudče Zvonis01 jedva čekam da se sretnemo da ocijenite moje prvo pečenje ,nije problem poslat uzorak ALI oču vas gledat u oči dok probavate moje kapi (nisu za oči ima ih i za grlo:icon_lol:) ako ne prije onda na neutralnom terenu KRKU :(emo):
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdrav decki,
Mozda zvuci ko zaje..... al interesira me dali je netko probao peci rakiju od banana.
Imam priliku nabaviti vecu kolicinu banana koje nisu za prodaju. Pocrnile su, pocele gnjiliti. Posto kazu da se od skoro sveg voca moze peci rakija zanima me vase misljenje za banane.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pozdrav decki,
Mozda zvuci ko zaje..... al interesira me dali je netko probao peci rakiju od banana.
Imam priliku nabaviti vecu kolicinu banana koje nisu za prodaju. Pocrnile su, pocele gnjiliti. Posto kazu da se od skoro sveg voca moze peci rakija zanima me vase misljenje za banane.

Nisam osobno vidjeo, ali sam čuo od ljudi, mi smo prije imali stočni sajam u selu jedanput mjesečno, i tu su bili trgovci s vočem, i banane što se nisu prodale davali su jednom čovjeku koji je pekao rakiju. :(wait):
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ja sam lično imao priliku degustirati rakiju od banana...fujjj
To je sve... samo nije rakija, odvratna do bola, nit ukus nit miris na banane, pre mi ličilo, kao da je pečena od klozetskih dasaka...
Tako da je moja ocena za takvu rakiju, čista 0...:(n):
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Evo ja sam jučer razrijedio svoju rakiju od breskvi prepečenu prije desetak dana.
Matematika za razređivanje jednostavna :imamo desitilat 70% želimo 45% količina desitilata koji razrijeđujemo 30 litara
30x70=2100:45=46,66-30=16,66 lit dodati demineralizirane vode.

Gospodine sudče Zvonis01 jedva čekam da se sretnemo da ocijenite moje prvo pečenje ,nije problem poslat uzorak ALI oču vas gledat u oči dok probavate moje kapi (nisu za oči ima ih i za grlo:icon_lol:) ako ne prije onda na neutralnom terenu KRKU :(emo):

Kolega Zvonis01 je jedini poznati ( na forumu ) ovlašteni degustator , neznam dali je počeo naplaćivati svoje usluge :icon_pidu:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Znaci moze se.
Nije da ne vjerujem ali moram sam probati. Banane dobivam gratis tak da jedino kaj mogu izgubiti je malo slobodnog vremena.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Znaci moze se.
Nije da ne vjerujem ali moram sam probati. Banane dobivam gratis tak da jedino kaj mogu izgubiti je malo slobodnog vremena.

Nemoj reći da iz Ivanića dobiš banane:)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ne nego iz jednog trgovackog centra. Dosta im propada na policama.

Bolje ti je da to daš svinjama veče koristi znaš da od rakije čovjek ni toćen bolje pij sok kak svi Turopoljci...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ma normalno vidim kod sebe kad dobe jabuke ili tikve poslje pojedu smjesu ko lude
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Ništa ne javljaš ,jel mučkalica sa lubenicama uspjela ?

Evo ja sam jučer razrijedio svoju rakiju od breskvi prepečenu prije desetak dana.
Matematika za razređivanje jednostavna :imamo desitilat 70% želimo 45% količina desitilata koji razrijeđujemo 30 litara
30x70=2100:45=46,66-30=16,66 lit dodati demineralizirane vode.

Gospodine sudče Zvonis01 jedva čekam da se sretnemo da ocijenite moje prvo pečenje ,nije problem poslat uzorak ALI oču vas gledat u oči dok probavate moje kapi (nisu za oči ima ih i za grlo:icon_lol:) ako ne prije onda na neutralnom terenu KRKU :(emo):
vjeruj mi biti će mi drago probati tvoj uradak a još više te vidjeti :drink:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Ja sam probao rakiju od banana i OK je, Samo se banane moraju guliti i ne smuju biti puno trule kao i svo ostalo voce. Od otpada se ne pece rakija.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Možda tad i rakija od banana bude dobra, ako se koristi čista oguljena i ne trulava!
Ovo što sam ja probao, lično mi je rekao da je pekao od trulavih, tj. propalih banana što nije mogao prodati na pijaci...i bila je rakija odvratna!

Logički gledajući, ko je lud da peče rakiju od zdravih banana?...bolje je prodati kao konzumnu.
Peku rakiju od dinja i lubenica ili šta god dođe do faze propadanja, da nemogu prodati na pijaci...
Ništa bez bez domaćih šljiva, kajsija, dunja i jabuka itd...
 

Najnoviji postovi

Na vrh