• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz 7207C

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Tako je oriđiđi. Jedna je za hidraulik druga za volan.
Jednostavno je slaba može nadrukat jedva 150bar a drži na cca 120bara.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
A onda ok
Ova moja sad na 200 bara druka.
Okretač okrene na leru bez problema, hidraulika sad diže na hladno isto na leru, tako da sam za sad zadovoljan.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Usput neke bitne stvari oko hidraulike:
 

Prilozi

  • 20220317_134330.jpg
    20220317_134330.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 46
  • 20220317_134345.jpg
    20220317_134345.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 46

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Znam za to, očišćeno i stavljeno novo ulje.
Inače kamo ova žica sa filtera vodi, kod mene je taj indikator al nema žice?
Čemu služi, detektira vodu u ulju ili?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Nisam baš siguran, po logici bi trebalo biti za pritisak ulja. Ni kod mene nije bila spojena pa je spojio.

Još jedna stvar po pitanju pumpe, pošto na kraju nisam uzeo Bosch/Rexroth a ova Hidropak Turska ili već čija je s debljim kućištem tako da postojeći šarafi M10x200 10.9 ispadnu prekratki ...pa opet muke po Marku s pronalaženjem odgovarajućih odnosno za 10ak mm duljih. 🔩🤔
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ja sam vidio taj konektor ali nisam previše obraćao pažnju na njega. Žicu nisam nikakvu vidio viška koju bi mogao tu spojit.
Jesu te Turske pumpe čemu, kakva im je uopće cijena?
Ja sam tu jedino našao nekakve mislim Rumunjske ili Bugarske i Prva petoletka.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Nisam baš siguran, po logici bi trebalo biti za pritisak ulja. Ni kod mene nije bila spojena pa je spojio.

Još jedna stvar po pitanju pumpe, pošto na kraju nisam uzeo Bosch/Rexroth a ova Hidropak Turska ili već čija je s debljim kućištem tako da postojeći šarafi M10x200 10.9 ispadnu prekratki ...pa opet muke po Marku s pronalaženjem odgovarajućih odnosno za 10ak mm duljih. 🔩🤔

Šrajfi bi mogli biti u Helcos čakovec.. Ja sam tam uspel sve takve nestandardne nabavit..
To je odma na ulazu v čakovec, v ulici de je Elta
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Inače kamo ova žica sa filtera vodi, kod mene je taj indikator al nema žice?
Čemu služi, detektira vodu u ulju ili?
Nisam baš siguran, po logici bi trebalo biti za pritisak ulja. Ni kod mene nije bila spojena pa je spojio.
To je indikator podtlaka, odnosno začepljenosti filtra ulja hidraulike, poput onoga na kućištima papirnatih filtera zraka.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Šrajfi bi mogli biti u Helcos čakovec.. Ja sam tam uspel sve takve nestandardne nabavit..
To je odma na ulazu v čakovec, v ulici de je Elta
Zvao sve tu lokalno(tak i Helcos), nitko nije imao, osim megaspela koji je mogao trenutno ponudit samo šipku 10.9 ili sljedeći tjedan po narudžbi šarafe.
Reca doo mogu ekspresno rješit ali sam još ekpresnije rješio po čovjeku koji je dolazio iz Austrije.
Da turčin nije zjb gabarite pumpe bilo bi mi dosadno.
To je indikator podtlaka, odnosno začepljenosti filtra ulja hidraulike, poput onoga na kućištima papirnatih filtera zraka.
Ma tak je 👍.
Uz sve to kad ima vanjski filter nema potreba da ima onaj filter uložak na povratu, jel tak (provjerio sam pa ga nema).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Na koju bi to lampicu trebalo bit spojeno?

Taj filter uložak ima Torpedo, Deutz ga nema.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pozdrav ekipa!Zna li netko koliki je radni tlak turba (pun gas) na traktoru Agroton 120,čovjeku je traktor slab,bili su kojekakvi majstori,mijenjali sve i svašta a problem ima isti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ovo je bilo na 539, to bi se dalo spojit na Deutza?
Trebam dolaz ulja naći i negdje spojit povrat, jel tak?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230128_170156_Facebook.jpg
    Screenshot_20230128_170156_Facebook.jpg
    37 KB · Pregleda: 43

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Jel bi bio problem protok ulja?
Ne znam kakva je pumpa na 539, kod mene je 19ccm.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Povrat ulja nije problem ali ako se ulje uzima nakon pumpe nastane problem za samu hidrauliku traktora.
Za dodatni izlaz/ulaz (scv) rjesi za ručnim ili 12v razdjelnikom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Nisam skužio ovo zadnje?
Inače neće bit ništa od ovog jer su ova crijeva relativno dosta kratka a kabina je zatvorena tako da nemogu baš bilo kuda ih vući van.
Najradije bi stavio original ali polovnih nema a novi je prek 500€.
 
Na vrh