• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz 7207C

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ja sam ih napravio novima😉.
Mjenjal sam i zadnju šajbu i tak neke sitnice...
Probat ću i ovo ulje za hidraulik i motor:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Aha, gdje si djelove nabavljao?
Jesi staklo orginal kupio ili po mjeri radio?
Ja sam isto zadnje mjenjao prošle godine i radio sam ga po mjeri jer nigdje nisam mogao naći orginal.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Uh dijelove, nešto od Jakopic, ostalo od Krampa preko Vujanovića.
Stakla uzeo Orginal, k tome još i tonirano zadnje nekih 800i kusur, bočno 470kn..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Jel znaš jesu obje gumice u cilindru iste ili su različite?
Gdje si našao org. zadnje staklo?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Nisu obje gumice /manđete iste a ima i plastični ring.
Već sam naveo u nekoj temi kako je sve dostupno od dijelova.
Znači : Granit, Kramp, Prillinger.... u katalozima ima svašta kad se dođe do kat. br. (npr. 043......), dođeš do svega.
Pa preko raznih trgovaca vani pa čak i kod nas....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
E to me zanimalo.
Mi smo na desnom mijenjali gumice i unutra su bile dvije iste, u kompletu koji sam naručio dobio sam dvije različite. E sad, dal je to netko prije nešto kemijao po tome ili ne teško je reći.
Pisao sam na početku teme o problemu sa gumicama na cilindru u dobošu. Po broju šasije i modelu traktora nisam mogao naći odgovarajuće.
Pošto nemam katalog od njega teško mi je naručit kad nešto treba.
Prošle godine sam tražio plovak goriva, bio sam kod Jakopica i po onome šta on tamo nađe u katalogu to nema veze sa onim šta meni treba.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Eh da se trgovac može posvetiti prema onome kaj trebaš to bi bila druga priča a nije na odmet da je stručan😉.
Meni obično barem jednu stavku krivo pošalju, dobro je dok na vrijeme provjerim. A ono imaš u nj povjerenja kad ono ponekad klinac.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Dal je stručan ili nije u to ne ulazim.
Pokazao mi je u katalogu taj plovak koji sam tražio i rekao sam mu da to nije to. Tražio je dalje i di god je kliknuo uvijek mu je to nudilo.
Na kraju sam kupio preko AliExpress neki univerzalni plovak i kolko tolko ga pripasao da pokazuje količinu goriva.
Ima malo blesav rezervar pa kod njega nemreš gurnut komad grane😂 da vidiš kolko još ima unutra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Pa i ne trebaš. Sam stane na rezervi ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
I to mi se dogodilo, sreća pa sam radio 200 metara od kuće.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Koji RAL boje bi trebao uzet da ove felge malo uredim?
 

Prilozi

  • IMG_20210606_114828.jpg
    IMG_20210606_114828.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 13

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
to ti se zove patina, i neprocjenjivo je... 😜

kad sam farbal svog starog dajca, prošal sam u Ana-a na Dubovcu, oni već znaju kaj kam ide...samo tražiš za Dajca...ili felge od dajca... ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Kaj da mu rečem da mi treba boja da ofarbam felgu ma dajcu? Jesi siguran da me neće poslat u rodno mjesto?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Crvene...kao nekad u vrijeme pravih Dajca... ;)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Kaj da mu rečem da mi treba boja da ofarbam felgu ma dajcu? Jesi siguran da me neće poslat u rodno mjesto?
neće baš naglas...ipak su to profići...može ti i sprej napraviti, da to ispadne kao novo... ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Haha, ma neću sprej. Kolko bi ih samo trebalo za 4 felge? Imam nekakvu špricu i kompresor pa polako. Da idem sa primerom prije pa onda boja? Sad sam si na autu lakiral felge pa sam tak radio.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Kupio sam još jedan vanjski razvodnik hidraulike, gdje nać ove gumice?
Ove dvije manje još bi se i našle, ovu crvenu baš i ne.
 

Prilozi

  • IMG_20210813_103947.jpg
    IMG_20210813_103947.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 16

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Neće trebat gumice
Ovaj razvodnik od Torpeda ne paše na Deutza🤬
Bemti sunce kad ne pazim, ima drugačiji raspored rupa
 

Najnoviji postovi

Na vrh