• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr Agrofarm 420

  • Temu pokrenuo Vidovice
  • Datum prvog posta
V

Vidovice

Guest
Pozdrav svima!
Evo ovako posto kupujem novi ovaj gore navedni traktor imam jedno pitanje na koje ne mogu naci odgovor pa se nadam da ce te mi pomoci vi sa vasim iskustvima...a pitanje je:
Posto traktor ima 4x4 zanima me znaci kada je ukljucen 4x4 i sva 4 kotaca vuku da li se smije motati? i hoce li ako se mota i dalje vuci sva 4 kotaca ili ne. Hvala!
 
V

Vidovice

Guest
ako je pitanje ozbiljno onda ste stvarno pogriješili profesiju

Naravno da je ozbiljno dosad sam radio s starim traktorima i jednostavnim sustavima vuce preko kardana...zato bih vas molio da mi malo objasnite taj sustav prednje vuce i ostalog kod novih traktora...a ako cete se ismijavat i necete pomoc radije nemojte nista pisat...Hvala i pozz
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Vidovice Naravno da hoće bez problema sve da radi ako se to i uključi.Slobodno se javi na pp.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
On ima to putem elektornike rješeno i automatski isključuje šperu kad se skrene pod većim kutem od dozvoljenog.To je opcija namjenjena za oranje i sl. poslove gdje treba špera.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
On ima to putem elektornike rješeno i automatski isključuje šperu kad se skrene pod većim kutem od dozvoljenog.To je opcija namjenjena za oranje i sl. poslove gdje treba špera.

Nebi baš rekao da taj model ima automatasko isključivanje špere,,:?

A pod ovo 4×4 mislim da se mislio da prvi pogon.
 
V

Vidovice

Guest
Nebi baš rekao da taj model ima automatasko isključivanje špere,,:?

A pod ovo 4×4 mislim da se mislio da prvi pogon.

E sad ni ja neznam jel ima to automatsko ili ne ali znam da ima onaj sinkronizirani nacin rada kada sva 4 kotaca istom brzinom vuku...ne kao u starih traktora da trza nesto i to...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolega pitaj mene šta te zanima ja sam ti ponosan vlasnik Agrofarma 410

Neisključuje se sama špera prilikom skretanja,možeš skretat sa šperom ali umjereno.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
čovijek pita dal može skretat s uključenim prednjim pogonom a ne sa šperom.

Vidovice, Samo vozi, traktor s uključenim prednjim pogonom normalno radi, niš mu see neće dogodit...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
čovijek pita dal može skretat s uključenim prednjim pogonom a ne sa šperom.

Vidovice, Samo vozi, traktor s uključenim prednjim pogonom normalno radi, niš mu see neće dogodit...

Pito je dali može skretati sa 4x4 a kolko se ja razumijem u traktore u to ti spada i prednja špera.

Naravno da se može vozit sa uljučenim prednjim pogonom neče mu bit ništa samo da se nevozi po cesti 40km/h.
Ja sam svog tero po polju i preko 20km/h i nije mu ništa bilo.
 
V

Vidovice

Guest
Pito je dali može skretati sa 4x4 a kolko se ja razumijem u traktore u to ti spada i prednja špera.

Naravno da se može vozit sa uljučenim prednjim pogonom neče mu bit ništa samo da se nevozi po cesti 40km/h.
Ja sam svog tero po polju i preko 20km/h i nije mu ništa bilo.

To znam naravno da se smije vozit i skretat bez brige sa prednjim pogonom...ali upravo ovo me zanima kad je ukljucen taj 4x4 pogon da li se sam iskljucuje prilikom skretanja ili ne? Jer nekako mi nema smisla ako orem da na kraju njive svaki put moram iskljucivat da se okrenem pa opet ukljucivat taj pogon...Tj neznam ni kako to funkcionira u tih novih traktora...taj prednji pogon i 4x4...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Špera ti se uključuje na tipku i to nije neki problem svaki put stisnut
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja na Exploreru (koji je u biti isti takav agrofarm) imam šperu na gumb isto, i recimo ako bi pritisnuo malo jače kočnicu šperu isključi, okrenem se i kad se traktor poravna špera je ponovno aktivna, bez da što diram po gumbiću, a normalno se pali i gasi s gumbićem bilo kad...
Što se tiće prve vuče s tim nemaš briga, stisneš gumb i ona radi, sve normalno skrečeš, nema bojazni nikakve, ja sam čak u dva slučaja zaboravio isključiti i vozio se po cesti 40 km/h i ništ joj nije bilo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana to šta ti kažeš za šperu to nisam probao,možda to imam i ja na DF-u,a šperu nemoš samo tako zaboravit isključit vidiš da prilikom skretanja traktor neskreče kao bez špere. Probao sam skretat do nekih 15% sa šperom i ide dobro
 
V

Vidovice

Guest
Ja na Exploreru (koji je u biti isti takav agrofarm) imam šperu na gumb isto, i recimo ako bi pritisnuo malo jače kočnicu šperu isključi, okrenem se i kad se traktor poravna špera je ponovno aktivna, bez da što diram po gumbiću, a normalno se pali i gasi s gumbićem bilo kad...
Što se tiće prve vuče s tim nemaš briga, stisneš gumb i ona radi, sve normalno skrečeš, nema bojazni nikakve, ja sam čak u dva slučaja zaboravio isključiti i vozio se po cesti 40 km/h i ništ joj nije bilo.

Da ali kako sad znati ima li to automatsko ovaj moj buduci traktor ili ne...nebi htio da nesto pokidam odmah na njemu zato se i zelim informirat o tome malo...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pitaš Gorana Paceka kada budeš išao po traktor u Poljo-Novu on če ti reč sve i sve če ti objasnit šta ti nije jasno
 
V

Vidovice

Guest
Pitaš Gorana Paceka kada budeš išao po traktor u Poljo-Novu on če ti reč sve i sve če ti objasnit šta ti nije jasno

Ma ja sam iz Bosne...A ovaj sto nabavlja te traktore ovdje ne razumije se puno u to...isto kao i ja...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad dovezeš traktor lijepo češ nam poslikati sve gumbiće i kontrolnu tablu i postaviti slike na forum, pa ti budemo mi sve potanko objasnili ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh