• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr DX 85

malitomi

Novi član
Tu od
19 Ožu 2017
Poruka
6
da i meni djeluje da je neko promijenio prednje felge jer su 320/70-20coli.. i traktor je niži u prednjem kraju u odnosu na zadnji.. u prometnoj mu piše 12,4-24 i gledajući po netu svi imaju takve felge..zato me zanima jel taj omjer dobar da mi ne strga prednju vuču?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nemreš s tim gumama, jer su premale.
Probaj na mekanom polju uključiti i voziti se par metara. Ak vidiš da je trag kao da se voziš s zakočenim prednjim krajem, onda omjer ne valja i ne smiješ koristiti prednji pogon.
Prednje bi morale biti 12,4-24.
320/70 ti odgovaraju gumama 11,2, a još je i felga 4" manja.
 

malitomi

Novi član
Tu od
19 Ožu 2017
Poruka
6
ok. probat cu pa javim!! usput imal li neko za prodati prednje felge za njega 24" ?
 

malitomi

Novi član
Tu od
19 Ožu 2017
Poruka
6
probao sam po polju i prednji kraj lagano koči naspram zadnjeg...
kad ocrtam na zemlji crtu i na gumi napravim krug prema naprijed i vratim se unatrag guma vec napravi krug 20cm. prije crte ocrtane na zemlji..
jel bi se moglo usuglasiti da stavim neke vise gume npr, 320/85 r20
da ne mijenjam ove felge i stavljam 24cola..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
14,9-20.
Samo, gdje ih budeš našel?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zaboravi kemije, ima rashodovanih DX-eva, traži felge 24" prije nego se nešto potrga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Gume 14,9-20 nisu kemija, već gume koja promjerom zamjenjuju 12,4-24.
Kak su mu zadnje 18,4-34, ove bi barem dobro izgledale, a ne kad da su gume od bicikla naprijed.
 

dx110

Novi član
Tu od
1 Svi 2017
Poruka
1
pozz ljudi novi sam pa me zanimaju neke stvari u vezi dx110 vezano za kardan posto sam cuo da se nesmje iskljuciti molim pomoc
 
Posljednje uređivanje:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Zbog cega se ne smije iskljuciti???
Na straznji kardan mislis?
 

malitomi

Novi član
Tu od
19 Ožu 2017
Poruka
6
pozdrav imam problema sa kočnicama,nakon kupnje traktor je imao samo po jednu kočionu čeljust sa svake strane,nakon kupnje polovnih sve 4 su reparirane
kupljene nove pločice diskovi, reparirani glavni kočioni. nakon ugradnje ne mogu od zračiti lijevu stranu, čeljusti ostanu blokirane nakon stiskanje pedale 2/3puta . dok desna strana radi sasvim normalno.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Provjeri ima li polugica lufta.Mislim na polugicu koja gura glavni kocioni cilindar .Ispod papuce.
 

SamoSdf

Novi član
Tu od
30 Sij 2020
Poruka
4
Pozz, u Deutz dx 85 ide ti ulje Akros multi fct 10w30 , 50 litara ulja. Lp Ivan
 

Najnoviji postovi

Na vrh