• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

R

Ratarko

Guest
Ma daa , svi su oni ustvati jedan traktor ...

Da li si znao da je DEUTZ AG nedavno prodao večinski dio dionica talijanima , Deutz više ne postoji , ne onakav kakvog ga mi znamo. Deutz-Fahr kombajne pravimo mi , male Deutz traktore prave več godinama talijani dok su švabe radile samo velike traktore a sada im je talijan večinski vlasnik i u proizvodnji velikih traktorski motora gdje su jedino bili " punokrvni " .
 
J

Jadranko

Guest
Ratarko kaže:
Ajooooj , Kubota , ma da imaju 24 karatnu pozlatu ja ga ne bih uzeo :lol:

Neznam za našeg zastupnika , nema interesa za taj traktor kod nas.
Možda je to dobar traktor ali ljudi moji , Kubota se zove , pa tko če to kupit (šala ) :D

Ma daj ratarko nemoj tako protiv japanaca...
jednostavno stvar ukusa ...
kubota je jak na trzistu sa manjim traktorima mislim do60 tak konja..
ali su u europi itekako poznat,,,
e sad sto se kod nas malo vozi to je nesto drugo....
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , stavio sam jedan "lol" i jedan "wink" u taj moj post pa se ti sad misli koliko sam ozbiljan bio :wink:

http://www.dlz-agrarmagazin.de/?redid=140408

Evo link kako su Kubota i Iseki prošli u statistikama novo registriranih traktora u tako nam dragoj njemačkoj. Impresivno.

Ali da to čudo neču nikada voziti po svojoj njivi to stoji , bez smajlija ovaj put.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Da ratarko, to znam sve, talijan je vlasnik Deutz AG 40,3 posto, a za tvornicu traktora neznam točno niti me zanima, jer, može njima biti vlasnik tko god hoče i ima lovu naravno, ali deutz bude uvijek deutz, bar za mene. A lova nek ide kome god hoče, uostalom, taj talijan ulaže u modernizaciju pogona pa i u županju 20 mil. eura.
Uostalom, ja samo sam želio reci cijenu novog modela i to je to.
 
R

Ratarko

Guest
Možda sam ti upravo tu informaciju htio progurati da " dajc nije više dajc ".
Osobno me to puno ne dira iako samo od uvijek imali dajca , dok sam bio dijete , dajc nam je stavio obiteljsko gospodarstvo na noge .

Ovo ulaganje u proizvodni proces Deutz-Fahr kombajna u Županji isto ide iz Italije ( kao što si rekao ) a radi se o tome da su uzeli novu sofisticiranu liniju za bojanje .

Baš zato što imam jednog kolegu u tvornici u Županji onda sam i došao do takvih informacija da Deutz više nije večinski vlasnik svoje tvornice za proizvodnju motora , kolega kaže da je taljan uzeo 80 % dionica , sada ispada da če po meni najbolji traktori na svijetu Fendt imati talijanski motor ... Dobro nije baš tako jel tvornica motora Deutz je još uvijek u njemačkoj ali htio sam samo naglasiti da je globalizacija sveprisutna.

Taj isti kolega koji radi u Županji mi govori kako prodaja kombajna ide dosta loše baš zbog toga što ih izrađuju kod nas i što se zna da je talijan vlasnik a samo ime Deutz-Fahr je ono što je ostalo poznato , ima još puno toga što mi je rekao ali o tome drugom prilikom...

Nemoj ovo shvatit doslovno ovo su samo neke informacije do kojih sam ja došao i neka moja razmišljanja a na forumu smo da malo popričamo jedni sa drugima , zar ne ?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
pa je .u pravu si , sorry, meni idu na živce ti talijani, draže bi mi bilo da je sve švabsko, a dajčeve baš volim.
Velim ti imam kombajn 4045 starliner, a prije njega 3580, i ovaj ide 2 put bolje a samo je 6 g mlađi, tako da sam ja oduševljen dajcom, a za ove iz Ž neznam.
I nadam se da ču jednog dana kupiti Agrotrona, i samo njega, jer ovi manji su svi Same, samo imaju DF masku.
Traktor za sad imam MF 165, star je otprilike 42 godine, i s njim obrađujem
31 jutro zemlje na isto toliko parcela ( rasštrkano)
To je sranje, znam, ali vučem se, imam svoj kombajn, malo radim uslužno kombanjiranje, pa poticaj, i tako. :(
 
R

Ratarko

Guest
Daj mi reci malo o svom novom kombajnu , kažeš da si zamjenio 3580 za njega i da je puno bolji , nije da da ja mislim drugačije ali me zanima šta je bolje , šta su doradili ?
Ja imam dva 3580 i prezadovoljan sam , vjeruj mi da ima novi 3580 da bi ga sigurno kupio , bez zafrkancije . Ovi novi kombajni imaju stvarno puno elektronike ( bio sam u Županji i vidio ) što mi se ne sviđa. Na ovo malo elektronike što ima u mojem 3580 sam se naučio i neke stvari znam i sam popraviti ako je potrebno.

Koliku kosu imaš za 4045 kombajn i koliki mu je motor , jel još uvijek zračno hlađen ? Jel radiš i kukuruz sa njim ili uljanu repicu ili suncokret ?

Imam još pitanja ali ima vremena :)

Ako imaš sliku pošalji na forum , zanima me , slika kabine iz unutra bi isto bila poželjna.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
3580 sam imao 3 godine i prodal sam ga lani u 9 mj. i krajem 9 mjeseca
sam iz njemačke kupiol 4045 H.
On je 96 g proizvodnje, a stari je bio 90.
Ima stvarnih 1680 radnih sati, znam jer kupujem uvijek u istom selu od
poznatih ljudi.
E sad on izgleda gotovo isto i izvana i iznutra kao stari, ali kad sam s njim
prvi dan izašel na cestu i u kukuruz odmah sam uvidio da je ovo nešto drugo.
Po cesti je bržiji i neznam, nekako upravljiviji, i komande su punooo mekše, ovaj ima joystik u sklopu sjedala i na njemu sve komande za heder, kod starog je palica .
Mekši, vjerojatno to zbog guma, ali one su standard kao i prijašnje.
Na njemu je getriba u pola veča nego na 3580, što znači i jača, jer 3580 je do kraja 90 imao getribe koje su u teškim uvjetima znale pucati, a ova
je kao što velim veča, neko veli .iz toplinera.
Doradili nisu ništa od pogona, lađe i tih svih remenica, meni je sve isto kad gledam.
Drugačiji je EM kuplung sječke, ruke na kojima pliva lađa su jače,
i drugačiji su hidro motori.
Mašina je još uvjek (zauvijek) zrakom hlađeni 6 cilindrični turbo medvjed od 160 konjiča, na tvojem je 170.
Neznam zašto su smanjili, ali mašina je ista kao i sve prije, pa takva je bila i na mojem starom Fahru M1200 iz 71 g.,
Nepoderiva je uz održavanje, još sam stavil inox lonac (tuning) izgleda super.
Elevatorski lanac je nešto uži, ali je jači, na onom su mi pucale lopatice.
Kombajn je tiši u radu, možda zbog kabine.
Kosa je širina 4,20 m, i ova ima gumom zaštičen elektromotor varijatora,
i ima gumene, kako se to zove, češljevi ili nešto.
Uz pšenicu, ječam zob radim samo kukuruz, tu ti više ništa drugo i nema.
Prije sam imao Oros 5 redi sa roto frezama iza redova, a za ovog sam
kupio Geringhof Rota Disc isto 96 g. težak je samo 1500 kg, a 5 redi, dok stari 2200.
I jakooo je brz, guta , i tih je.
Znači, jedno s drugim, savršena kombinacija.
Gle, što se slika tiče, ja nemam taj digitalac, ali ču ga negdje posuditi,
ili ču uslikati starim, pa skenirati, ali sutra idem još pobrati jednom tipusu
( mudrijašu ) 8 jutara kukuruza, onda sam gotov sa 2006.
Neznam kaj te još zanima, slobodno pitaj.
:)
 
R

Ratarko

Guest
@robi

Po cesti je bržiji i neznam, nekako upravljiviji, i komande su punooo mekše, ovaj ima joystik u sklopu sjedala i na njemu sve komande za heder, kod starog je palica .

Moj jedan 3580 90 godina isto ima joystick u sklopu sjedala sa 9 tipaka na njemu ali na cesti ide jednako brzo kao i onaj drugi što je 89 godina.

Na njemu je getriba u pola veča nego na 3580, što znači i jača, jer 3580 je do kraja 90 imao getribe koje su u teškim uvjetima znale pucati,

To za veču getribu je pohvalno iako je i na 3580 dovoljna ( meni ) ima 3 brzine i full je jak u drugoj brzini , čak i u blatu šlajdra dok se ne ukopa pola metra ...

Mašina je još uvjek (zauvijek) zrakom hlađeni 6 cilindrični turbo medvjed od 160 konjiča, na tvojem je 170.

Stvarno šteta što su smanjili motor po KS , uz pojačan mjenjač mogao je imati i 210 KS ili makar 190 da to sve bolje iskoristi. Jel ima možda i neki model sa večim motorom ?

Elevatorski lanac je nešto uži, ali je jači, na onom su mi pucale lopatice.

Auu , to je isto šteta.
Smatram da je to velika prednost 3580 kombajna , čak i puno veči kombajn kapacitetom , recimo ĐĐ 1620 ; ima taj elavator uži nego 3580.
Nisam imao nikad problema s lancom u elevatoru , fino radi .

...a za ovog sam
kupio Geringhof Rota Disc isto 96 g. težak je samo 1500 kg

Daj mi objasni kako tarupira "rotadisk" , moj ima jednu raketu koja ima na sebi noževe i tarupira pomoču njih , da li je tako i kod tebe ?

I jakooo je brz, guta , i tih je.

I moj je brz , mogu imati brzinu kretanja od 9.5 km/h i sve pobere fino , istina ba mi bubanj puno zrna polomi kad idem tako brzo.

ali sutra idem još pobrati jednom tipusu
( mudrijašu ) 8 jutara kukuruza, onda sam gotov sa 2006.

Ajde da nisam jedini koji ima takve mušterije , inače suosječam s tobom :(
.
.
.
@mario

Eto ti posla , prebaci to u kombajne ako moraš , vidim da @tine uvijek primjeti kada zastranimo od teme .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ma je bržiji je, getriba je pola veča, i da se stare znaju lomiti, to sam čuo od nekoliko ljudi.
Model veči ima, topliner od 170 KS, 190, 210, Ectron itd.
Ovaj gering ima 3 rakete, na toj trečoj koja je ispod ove dvije se nalaze
diskasti vidia noževi koji sve sasjeku u komadiče.
Prva dva valjka tjeraju sve na treči, a diskovi sa trečeg se rotiraju do u pola jednog od prva dva.
:wink:
 
R

Ratarko

Guest
Ooo da , nisam to nikada vidio ali vidim da je to možda i najbolje riješenje tarupa na kombajnima , ustvari neznam , možda postoji nešta što je i bolje od toga ali i ovo je dovoljno.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Ratarko kaže:
vidim da @tine uvijek primjeti kada zastranimo od teme .

Pa, jedan od prvih znakova šizofrenije je, da se osoba fokusira na sitnice :wink:
 
R

Ratarko

Guest
tine kaže:
Ratarko kaže:
vidim da @tine uvijek primjeti kada zastranimo od teme .

Pa, jedan od prvih znakova šizofrenije je, da se osoba fokusira na sitnice :wink:

Hehe , vidim da se možeš šaliti i na svoj račun :)
Iz tvojih postova gdje govoriš " mariu " da uredi forum jel smo se razbrbljali pokraj teme se samo vidi da imaš smisla za forume i vođenje istih , možda imaš neki forum ili si samo često na forumima pa znaš kako te stvari idu ?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Često pratim, pa kako vidim da prilozi rastu eksponentno, polako se počinje selekcija što pratiš.
Ako nije uredno poslagano po tematikama, možda ne vidiš nešto zanimljivo za tebe, a sve redom pratit poslije xy dnevnih novosti ne možeš više.
Ako Mario stigne, može napravit statistiku kako raste broj priloga svaki mesec.

pozdrav
tine
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
pa gdje najdeš te sve slike, te prekrasne Dajčeve...
Na onoj prvoj slici gdje ih je puno, jel to neka firma ili nešto, možda se kooji poklanja!! :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh