• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

M

marko

Guest
Zahvaljujem Ratarko! Ali me konkretno zanimaju prednosti i nedostaci ISTIH več navedenih! preciznije "zanima me traktor od 100-120 ks" 4 cilindra!
 
R

Ratarko

Guest
marko - ako želiš Deutz traktor od 100-120 KS odluka i nije toliko teška .

Od 100 KS uzmi Agroplus , a ako ti treba od 120 KS onda Agrotron.
Kada bi igrao na sigurnu kartu uzeo bi si Agroplus a ne Agropfarm zato sam ti ga i preporučio .
Po meni se ovaj novi prvo mora dokazati u praksi , neka jedna godina prođe pa da vidimo prve dojmove .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.


Obrisan neispravan link.

Evo malo Deutz-a
 
B

Bobo

Guest
Neki stari, ali zato prejak...

Iza ne mozes sparit dve jednake gume nikako... To mi je nesto najgadnije za vidjet na bilo kom vozili... Razlicite gume lijevo i desno...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Kak je samo novi Agrofarm lijepi uživo, nešto, ljudi se tam lijepili danas.
 
R

Ratarko

Guest
Da li ima mehanički ili elektronski hidraulik , ako si vidio možda ?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Je sijedio sam u njemu jer je s menom bio prijatelj iz sela koji ga je kupio
, njegov dolazi u petak. Ehr nema, ima ručice, ali se kardan pali i na
blatobranu i kraj njega su dvije rupe gdje ide gumbi za EHR.
Iznutra je jako lijep, napred/nazad mjenjač mu je s lijeve strane,
tako da sad ne smeta za desnu nogu ništa.
Volan podesiv i tak, sviđa mi se, frend je oduševljen.
Ali mi je K 100 ipak lijepši, vidi se da je to njemac, nisam mogao izači van
koliko mi je dobar.
U nedjelju ak vidite nekog da se iz njega neda van, to sam ja.
I kombajn je dobar.
 
R

Ratarko

Guest
Slin - slin , kombajn ...
Stvarno su dobri a još se prave kod nas .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
K100 je puno bolji ali to je traktor skoro iste snage a cijenom 50% večom!
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Mario, mario, snaga je ista, motor je isti, ali je ,kak se veli ( brate) SVE OSTALO NIJE NI ZA USPOREDBU !!!!!!!!!!!!!!!!.. :!:
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
K100 je puno bolji ali to je traktor skoro iste snage a cijenom 50% večom!

Tako je mario , nadam se da su ljudi uvidjeli činjenicu da je najpametnija kupnja traktora do 100 KS iz grupacije SDF , tu idu i Lambo te Hurli. Kažem najpametnija u smislu najmanje novaca za najviše traktora .Ta grupacija proizvede največi broj tih manjih traktora koji završe upravo na našem tržištu odnosno tržištu evrope . Traktori su dobri , imaju sve na sebi što treba normalnom poljoprivredniku i po meni su najpametnija kupnja.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dali zna tko cijene od Agroton K110 ili 120, čujem da su čak skuplji i od DF Agrotron 130 koji je trenutno na akciji!
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Skuplji je , ali kak vam nije jasno da je i bolji.
Ti ratarko imaš više traktora, hurlija imaš pretpostavljam za lakše poslove
a sad imaš ozbiljniju mrcinu za malo teže stvari, znači, kvalitetniju,
robusniju, izdržljiviju.... jel me razumiješ što hoču reči.
Ali neko ko misli imati jedan trak da mu radi sve a pritom razmišlja o
nekom traku tipa tvoj hurli, lambo 3, agrofarm, onda je ja mislim u krivu.
Zar nije onda bolje kupiti traktor kvalitetnije izrade ( primjer K 90 ) , jer če po meni on i sve na njemu imati duži vijek trajanja, izdržljiviji je i
čvršči ( malo si ih usporedite sutra na sajmu ).
Kao što sam rekao motor je isti ali je za farma rađen u treviglio, a za
trona K u njemacka, farm ima također same getribu, K ima ZF 7200
zadnja generacija itd.
Molim vas...belive me.
Osim opreme K ima reverser napred nazad bez kvačila, 4 brzine isto bez kvačila, a farm može isto to imati samo uz nadoplatu od neki 8000 eura, i
onda to nije više 29000 nego 37000, i onda još nemaš klimu, EHR i moč podizanja od 6200 kg,,,, i German Quality.
Molim vas..
 
R

Ratarko

Guest
@robi

Sve ja tebe kužim prijatelju ali moja poanta je malo drugačija , pazi sada ...

Prvo moramo znati gdje živimo u HR i tu završava večina snova.
Ljudi budite pametni . Ako vam treba traktor do 100 KS nema vam bolje varijante od SDF , Lambo ,Hurli . To su vam sve isti traktori . Mogu oni i orati i tanjurati i sve živo raditi godinama ne trebate trošiti novce na nedvojbeno jači i stabilniji traktor tipa Deutz K 90 ili 100 . Imaju oni i powershift mjenjače i povershutlle ručice , sve imaju što vam treba a pouzdani su .
Mora vam biti jasno da ako kupite bilo koji od njih mogučnosti u nedaj-bože-slučaju kvara su vam puno bolje nego da imate neki drugi traktor. Vlasnik Hurlija 85 KS ( kao ja recimo ) se u slučaju kvara obrača direktno Trgo Gei i traži pokvareni dio ako ne ide tu nije kraj , slobodno zovem Poljopskrbu i tražim tamo jel znam da oni imaju taj isti dio na Deutzu . Ako ni tako ne ide zovem i Same i Lambo trgovce i tražim isti taj pokvareni dio , netko ga mora imati , jel me kužite što sam htio objasniti ?

Ako imate NH traktor ili bilo koji drugi u tome najtežem trenutku kada vam je traktor u kvaru i stoji vam rastavljen vi ste prepušteni samo NJIMA a to znači sami se snalazite kako znate :cry:
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Poanta ti štima, .
No dobro, veliš živimo u HR, istina večina nas kratka je s lovom, pa
umjesto da kupim K 100 za 43000, kupim za 40000 agrofarm i sve priključke, to štima. Odnese on pobjedu.
A pošto je lakši od K, nalijemo mu vodu u gume i onda smo i to riješili.
Pozdrav, L N .
 
R

Ratarko

Guest
Daleko od toga da bi ja nekome zapovijedao što da kupi ali mogu reči ono što sam ja dokučio i kako razmišljam ( trenutno ).
Osobno mu nikada ne bih sipao vodu u gume , imaš svakakvih vrsta tegova ( ispod traktora , u felgu ili jednostavno biraš sa više opreme 8) ) , je da to košta novaca a voda u gumama ne ali to bi bio moj izbor. Sve u svemu mora biti jeftiniji od toga Deutza K modela , jel oni su stvarno mrcine , pogledaj samo ovu sliku što nam je u zaglavlju foruma , impresivan traktor .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
To kaj se tiče vode, ozbiljno ti to velim, švabe me naučili, svi to rade.
Imam stari mf iz njemače, uvezao ga tata prije 30 g i još ima svoje gume.
I prije koju godinu sam skužil da ima vodu u gumi, zelenkastu, a to
je dodan antifriz, trak je tako došao u HR.
Pa sam zval švabe i to su mi objasnili.
Malo antifriza i puno vode do ventila ostalo zrak.
Jer snaga+težina=jackpot.
 
R

Ratarko

Guest
Znam ja za taj trik sa vodom , prvi puta sam to vidio na tetkovom NH 110 u zadnjim gumama , on inače kosi nasipe sa onim tarupom na kranu pa mu je to ujedino protuteg . Ipak sam mišljenja da bi poljoprivredni traktori trebali to riješiti putem utega a ne vode .
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Å to fali vodi?

Mokra je , hrđa željezo od nje i curi na rupice 8) :wink:
Nisam siguran kako se voda ponaša na traktorima koji idu 50 km/h , ono zaletiš se i zakočiš a voda ti se još 15 minuta vrti u krug oko felge :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh