• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

B

Bobo

Guest
Voda je naprijed bolja od ikakvih utega, jer lezajevi i prednji trap ne trpe tezinu nikakvu... A kako ce hrdjat felga ako stavis nutarnju gumu?

Uglavnom, nazad voda kako kome, ali naprijed uvijek bolje rijesenje od utega.

Ali posto ja imam dosta transporta, utezi se skidaju zbog manje potrosnje prednjih guma, a kad se ide u njivu, lako se utezi sloze...
 
R

Ratarko

Guest
Opet su mi bolji tegovi.
Moderni traktori nemaju zračnice .
Uzmeš traktor sa prednjim hidraulikom i pripadajučim prednjim utegom , tip-top riješenje za njivu i transport tako nemaš opterečenje na prednjem trapu u transportu a zadnji kraj trpi sve sile ovoga svijeta .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Jučer sam bil s frendom u poljonova jer mu je došel njegov agrofarm,
pa smo se malo vozili po krugu, i mogu reči, meni je osječaj ko da voziš
neku igračku, u pozitivnom smislu, super je,
U utorak idemo po njega.
On veli da bude napravil 50 sati po cesti još iduči tjedan i onda poslije
Uskrsa odma s njim u oranje, jer on nije još ništa izoral.
Slike slijede naravno.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Robi

Å to je uzeo od opreme? Koje dimenzije guma ima, da li ima digitalne pokazivače brzine, kolika mu je max brzina?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Joj neznam točno, gume su ono tipa, 385/60-24 i tako , neznam.
Uzel je klima, zrak, priprema za PVH i neznam, to je to.
Ima otraga pun kufer onih utičnica.
Digitalni je i to mi se sviđa, lijepo pokazuje brzinu vožnje, kardana itd.
Prednja vuča se uključuje pomoču ručice, a ne na gumb ko prije.
Kardan se ipak uključuje na tipku.
Lijepi zvuk ima motor i iznenađujuče se lako šalta, ko novi Golf, super.
 
R

Ratarko

Guest
robi kaže:
...
On veli da bude napravil 50 sati po cesti još iduči tjedan i onda poslije
Uskrsa odma s njim u oranje, jer on nije još ništa izoral.
Slike slijede naravno.

Robi 50 sati na cesti če mu samo štetiti . Ništa dobroga od toga neče biti osim potrošenih guma , goriva i slično...
U katalogu od mojega MF-a piše da se u prvih 50 sati mora traktor dovoditi do punog opterečenja da bi se motor ispravno uhodao .

Ja to nikako ne bih napravio , neka ide u polje sa njim i radi nešta bilo bi bolje nego vožnja po cesti .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To za prednju vuču mislim da ima opciju na tipku ili nema?
To sam vam i govorio kako zakon mjenjač ima!

Robi, kolika mu je max brzina?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Hvala ratarko, budem mu to rekao, znači odma u polje, recimo u oranje.
Još koji savjet je dobro došao.
Mario, u krugu smo se vozili, max do 3 brzine, budemo u utorak sve
snimili, poslikali.
Kad bi se snimil klip s mobitelom, dali se to može onda prebaciti na forum.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ne možeš na forum, ali možeš na youtube!

Robi, kakav plug ima?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
plug još nema, sad je u velikoj potragi, ali bude posudil od tu jednog
Tovljača svinja Lemken opal 090, okretač.
Traži i balirku za roto bale, mreža špaga, ali bez noževa, DF po mogučnosti.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koliko ima brazda?
Da li je uzeo mjenjač za promjenu smjera bez upotrebe kvačila?
 
R

Ratarko

Guest
@robi

Ako mu želiš nešto reči reci mu da pogleda u svoju knjigu što je dobio sa traktorom a ne da uzme plug i ide orati.

Ja sam rekao svoje mišljenje , traktor na cesti nema što raditi u prvih 50 sati osim trošenja guma i goriva . Mislim da je to krivi način uhodavanja modernog traktora. Kod mene piše da mora osjetiti full opterečenje . Neka uzme prikolicu i radi sa njom ako ima nešto za prevoziti ili sjetvospremač pa priredi jutro - dva zemlje za sjetvu , neka sije ili prska sa njim , po meni je sve to bolje nego vožnja po cesti . Imao sam i novog Hurlija koji je dosta sličan tome traktoru od tvoga frenda , prvi posao mu je bio prskanje a nakon toga sjetva . U prvih 10 dana je napravio tih 50 sati i sve to u polju .
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko je potpuno u pravu..traktor mora odmah biti rekao bih čak malo i preopterečen..to sam se naslušao od starijih ljudi a i kad sam napravio generalku na svom 577 majstor mi je rekao(majstor koji je radio u bivšem Požeškom IMT)da ga doslovce odmah uteram u brazdu...sva mu ta garež mora izači van dok mu se klipovi ne slože pravo sa stublinama..možda je to slučaj samo sa tkz. prvom specijalom..

Robi i mene jako zanima taj agrofarm jer on je možda i jedina konkurencija baš ovom mom MF-u 4455(98 KS)u toj kategoriji(deutz-sisu) i mislim da su to traktori koji su čiste suprotnosti a otvaraju novu eru rekao bih farmerskih traktora za širu upotrebu..(malo kila-puno snage,Mariov LAMBO je tegljač)..a izgleda u tom novom maseju su počeli ugrađivat digitlnu instrumentnu ploču po uzoru na SDF(prva prošlogodišnja serija 4400 traktora imala je običnu analognu ploču)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I mene zanima taj Agrofarm, odnosno Lamborghini R3 Evo koji je potpuno i Deutz! Moj Lambo je samo 500 kg teži od tog Deutz-a!
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
I mene zanima taj Agrofarm, odnosno Lamborghini R3 Evo koji je potpuno i Deutz! Moj Lambo je samo 500 kg teži od tog Deutz-a!

Kada sam ja odvozio svoj MF sa sajma u Gudovcu zatekao sam tamo vlasnika Same Explorera 3 koji je bio tik do mog MF . Malo smo popričali i vidim da je čovjek presretan sa svojom novom Samom. Tko nebi bio , traktor ja definitivno best buy u ponudi od 100 KS. Po meni nama boljeg . Koliko sam vidio u Italiji sa na 10 Sama traktora naprave 4 Deutza , 2 Lamba te 1 Hurli. Sama se proizvodi stvarno kao čokolada , samo ih štancaju , na tisuče komada godišnje , da nije dobra neko bi tamo u Italiji bio krači za glavu .

Mariov Lambo je ipak jednu klasu iznad tog Deutza , mora se priznati .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mojem lamborghiniju ne znači puno tih 500 kg , nego to što ima 6 cilindara motor(duži je) pa može nosit puno više nego 4 cilindarski!

Krx Požega Kako to da si ti odustao od Lamborghinija?
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Mojem lamborghiniju ne znači puno tih 500 kg , nego to što ima 6 cilindara motor(duži je) pa može nosit puno više nego 4 cilindarski!

Pa to je ta klasa iznad koju sam upravo spomenuo.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mali Agrokid
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Mario al tvoj je pol metra duži..10KS....dva cilindra više...još..10KS..a i sam znaš da je to negdje Agrotronova kategorija..tu če se uvijek prelamat nešto na tom prijelazu..tvoj če trošit uvijek skoro pa isto..dok če moj u transportu trošit manje ali full opterečen vjerojatno i više...eto jedino što kažu da je taj sisu motor čudo koliko izvlači iz motora ali to če vrijeme tek pokazati dok svi znamo da su deutzovi motori svima dobro poznati meni još uvijek možda i najdraži..(JEL TI TO MENE ZEZAÅ  S OVIM AGROKIDOM)
 
K

krx pozega

Guest
Rekao sam vam več nisam mogao nači zajednički jezik s njim i to je to..(a i R3EVO je bio mačak u vreči dok sam ja intezivno tragao za traktorom,a R6 je dotični gospodin samo onako promijenio cijenu za samo onakih par tisuča eura..a iskreno meni ne treba "tegljač" jer imam puno transporta u duhanu tako da je ovo idealan traktor za mena)ma ja sam zavolio ovog svog maseja čudo jedno..to je moje traktorče i točka.. :wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh